Czytających: 10375

Częstochowa: Promet awansował do finału

Poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 10:35
Aktualizacja: 10:37
Dzięki wygranej z Pogonią Ruda Śląska, koszykarze Prometu Wałbrzych awansowali do finałowego turnieju o awans do II ligi.

Po dwóch meczach nasi koszykarze mieli na koncie zwycięstwo i porażkę. Przed nimi był mecz z bardzo wymagającym rywalem, jakim jest Pogoń Ruda Śląska.

Początek meczu nie ułożył się po myśli wałbrzyszan, ale dzięki agresywnej obronie podopieczni Ewy Smaglińskiej zdołali zniwelować różnicę kilku punktów. W drugich 10 minutach Promet kontynuował dobrą grę w defensywie i to zaowocowało wypracowaniem kilku punktów przewagi. Na szczególne słowa uznania zasługuje za ten mecz Myślak, którego dzielnie wspierali Iwański i Ratajczak. Po 20 minutach Promet prowadził 38-33.

W trzeciej kwarcie trwała walka kosz za kosz i mimo ambitnej postawy graczy z Rudy Śląskiej, Promet nadal utrzymywał bezpieczną przewagę punktową. W ostatniej kwarcie Promet jeszcze podkręcił tempo i odskoczył na 15 punktów. W końcowych minutach nasi kontrolowali przebieg gry.

Dzięki wygranej, Promet awansował do turnieju finałowego.

Promet Wałbrzych – Pogoń Ruda Śląska 77-68 (20-22, 18-11, 17-19, 22-16)

Promet: Myślak 21, Iwański 17, Ratajczak 15, Tarasewicz 10, Abramowicz 6, Olszewski 5, Borzemski 3, Karwik 0, Kaliński 0.