MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Prokuratura zbada sprawę skargi na burmistrza Szczawna–Zdroju

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Wtorek, 21 września 2010, 18:56
Aktualizacja: Środa, 22 września 2010, 11:47
Autor: red
Fot. UM Szczawno–Zdrój
Henryk Chojnacki, mieszkaniec Szczawna–Zdroju, zarzuca burmistrzowi Tadeuszowi Wlaźlakowi nepotyzm. Burmistrz skierował sprawę do prokuratury.

Mieszkaniec Szczawna-Zdroju Henryk Chojnacki zwrócił się do burmistrza Tadeusza Wlaźlaka z pismem, w którym zarzuca mu nepotyzm.

Ponadto Henryk Chojnacki złożył w biurze Przewodniczącego Rady Miasta Szczawna-Zdroju Tadeusza Borkusza skargę na działania burmistrza Tadeusza Wlaźlaka.

Sam burmistrz wydał w tej sprawie następujące oświadczenie:

„Pan Henryk Chojnacki złożył 24 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim w Szczawnie-Zdroju obszerne pisma, których treść przekazał Telewizji Wałbrzych oraz mieszkańcom miasta poprzez ogłoszenie.
Pisma zawierają uwagi, oceny, żądania oraz zarzuty stawiane Burmistrzowi, Radnym Rady Miejskiej oraz pracownikom Urzędu Miejskiego.
Ponieważ zawarte w nich sugestie niegospodarności, przekroczenia uprawnień, naruszenia prawa miejscowego, itp. w naszym przekonaniu są bezpodstawne i godzą w dobre imię organów Gminy, postanowiliśmy skierować całą korespondencję do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu”.

Pod oświadczeniem podpisali się burmistrz Tadeusz Wlaźlak, Zastępca Burmistrza Urszula Burek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Borkusz.

Tak więc cała sprawa nabiera rumieńców, bowiem burmistrz Tadeusz Wlaźlak nie pozostał dłużny i skierował sprawę do prokuratury, bo uważa, że został zniesławiony. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył również Henryk Chojnacki. Teraz sprawą ma zająć się policja.

Artykuł został sporządzony na podstawie oficjalnych pism, które wpłynęły do Urzędu Miasta w Szczawnie-Zdroju oraz zostały przekazane do publicznej wiadomości przez Henryka Chojnackiego. Oświadczenie burmistrza Tadeusza Wlaźlaka znajduje się na oficjalnej stronie Urzędu Miasta w Szczawnie-Zdroju.

Czytaj również

Więcej trenujących

Księgowość w kwarantannie

Bazarek dla schroniska

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~sztyrlic i henio 21-09-2010 19:18
a ja myślałem że to tylko w moim kochanym Wałbrzychu takie numery odchodzą ;)
~jozef 21-09-2010 19:40
A p.Chojnacki dalej miesza, tak to jest jak sie przegrywa przetargi.
~ 21-09-2010 20:45
całe to szczawno poryte na maxa
~wdowa 21-09-2010 20:49
A wszystko to chyba z nudów i tyle.Nie maja co do roboty i wszystkim odwala.
~stefan 21-09-2010 22:13
wybory idą i szuka się brudów
~kura 22-09-2010 1:06
Jajko!!! ... a co to znaczy, że się "zerżło", "zerżnęło", "zrzyna", "rżnie","urządza rżnięcie"? Czy to ma coś wspólnego z nepotyzmem? Czy z tego sa dzieci? Czy to tak tylko - dla jaj? Czy mądrzejsza jest kura czy jajko? I co było pierwsze? Czy może mam się nie grzebać w tym gnojniaku pytań egzystencjalnych?
~ 22-09-2010 7:50
kiedys na ulicy mieszkał u nas taki chłopak wołali go głupie jajo...pewnie to ten sam.
~ 22-09-2010 8:03
WYBORY,WYBORY,WYBORY
~tadeo 30-10-2010 10:27
- 3 kadncje obecnych Władz Szczawna, a na przejściach ul. Kolejowej nadal potrącani i okaleczani są ludzie, głównie starsi i dzieci (wiem o 2 przypadkach śmiertelnych) - ale płynność ruchu jest dla Urzędu Miejskiego ważniejsza jest płynność ruchu samochodowego, - Urząd wprowadził do mojego bloku czlowieka z marginesu i zorganizował nam melinę, ale ponoć zarzygany, zaszczany korytarz, leżący na nim pijani, wyrzucane przez okno butelki, wylewane szczyny i gówna - przeszkadzają tylko mnie. Reszta mieszkańców widać lubi żyć w chlewie!? - po promenadzie - ul. Kościuszki jeżdżą wszyscy tj. od TIR-ów po rowerzystów. Karani są tylko ludzie starsi i dzieci, reszta - nawet o kulach, kobiety z wózkami itp unika wszystkich aut jeżdżących swobodniepo po promenadzie!? - na zamkniętej dla ruchu części ul. Zacisze (włączając miejsca parkowania dla niepełnosprawnych) parkują wszyscy chętni, co z tego, że bez uprawnień wjazdu na zakaz (czasem karetki na sygnale szukają po klubach i barach właścicieli blokujących kompletnie przejazd!?) - fajne nie? Widać to z okien Urzędu, ale to im nie przeszkadza. itp itd Jakoś remontowane ulice mi tego nie kompensują, dziwny jestem nie?
~józek 19-11-2010 18:23
panie henryku czymamy tciuki za pana jestesmy z panem urzad cały do odszczału mieszkancy szczawna zdroju

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co przeszkadza mieszkańcom?

Raport prezydenta

Dolny Śląsk liderem

Wracają połączenia

Zagłębie wznawia treningi