MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 23 września 2011, 13:48
Aktualizacja: 13:48
Autor: red
Fot. red
Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu prowadzi śledztwo przeciwko 19–letniemu Robertowi T. – mieszkańcowi Szczawna–Zdroju, podejrzanemu o to, że 18 września w rejonie Pl. Tuwima w Wałbrzychu w wyniku umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad kierowanym samochodem marki BMW, na skutek czego wjechał na chodnik i lewym bokiem pojazdu uderzył w prawidłowo poruszającego się 23–letniego pieszego, który w następstwie wypadku doznał rozległych obrażeń wielonarządowych, skutkujących jego śmiercią, a następnie nie udzielając pomocy ofierze zbiegł z miejsca wypadku.

W wyniku niezwłocznie podjętych działań wałbrzyskiej policji, a także dzięki zapisom kamer monitoringu miejskiego, ustalono, że sprawcą śmiertelnego wypadku jest mieszkaniec Szczawna-Zdroju – Robert T., który został zatrzymany 19 września.

20 września prokurator ogłosił Robertowi T. zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym i tego samego dnia na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wałbrzychu, tamtejszy sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

W następstwie wypadku obrażeń ciała doznało także dwóch pasażerów BMW, przy czym jeden z nich zdołał zbiec razem z podejrzanym z miejsca zdarzenia, a drugi był hospitalizowany.

Za przestępstwo spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, przy czym w przypadku sprawcy, który zbiegł z miejsca zdarzenia, sąd może wymierzyć karę nawet do górnej granicy zagrożenia zwiększonej o połowę.

Czytaj również

Bon turystyczny już wkrótce  

Smutny finał

Gostków – żywa pamięć

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~+++++ 23-09-2011 17:37
Zabić takich to mało !!!
~heko 23-09-2011 23:58
.posadza takiego i spoleczenstwo bedzie placic te wszystkie lata
~ 24-09-2011 11:39
kara śmierci! tak niskie wyroki wręcz dają przyzwolenie do popełniania podobnych czynów. Nie sa karą, która mogłaby przestrzegać potencjalnych sprawców takich wypadków. Gdyby wyroki były bardziej surowe strach może byłby czynnikiem ograniczającym piratów drogowych i dawałby im do myślenia. Jak zwykle wymiar sprawiedliwości zawodzi. Wstyd i hańba. Czas na zmiany.!!!!
~++++ 24-09-2011 11:46
dokładnie, musimy opłacać teraz debila. Wyrwać chwasta naród tylko zyska jak sie tępaków wytępi!
~GOŚĆ 24-09-2011 20:24
NIE LICZMY NA SĄD ,BIORĄ PIENIĄDZE JAK STRAŻ MIEJSKA .PO CO ONI SĄ?ŻEBY MÓWIĆ IŻ sĄ .SPRAWY TRZEBA BRAĆ W SWOJE RĘCE...A WYROK DOPIERO DADZĄ NAM...
~Pola 24-09-2011 21:06
8 lat?, to chyba są żarty !!! , za dobre sprawowanie odejmą mu 2 lata i tyle z wyroku . Przecież zginoł nie winny człowiek , jak ludzie mają czuć się bezpieczni , skoro bandyci wiedzą że takie niskie wyroki dają . Masakra aż się ciśnie tylko 1 słowo na usta co to k..... za sprawiedliwość !!!
~- 24-09-2011 21:21
Takie rzeczy to tylko w Polsce...żal
~Marian Paździoch 25-09-2011 0:35
Za jądra i na latarnię !!!
~siwy 25-09-2011 0:49
to byl moj kolega zawsze usmiechniety radosny a dzis juz go nie ma..!:( smierc za smierc powinni powrocic do "KS-a" i tyle..nieczemu niewinien chlopak ktory mial przed soba cale zycie ten pedal co pewnie dostal od ojca "bejce"powinien poniesc za to konsekwencje i to na pewno nie w postaci pozbawienia wolnosci choc tam tez mu pokaza co sie z takim robi..!!! gnij i mecz sie szmaciarzu z tym co zrobiles ( bez skrupolow;| )

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych spadł w rankingu

Dorodny ślimak

Różnorodny asortyment

Przygotowują boisko

Zmarł symbol Wałbrzycha