MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Projekt Plaża TVN

Wiadomości: Wałbrzych/Kraj
Czwartek, 11 lipca 2019, 6:36
Aktualizacja: Piątek, 12 lipca 2019, 8:31
Autor: red
Fot. Stara Kopalnia
W miniony weekend miasto Wałbrzych, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia były obecne na stoisku Dolnego Śląska podczas kolejnej edycji Projektu Plaża organizowanego przez stację telewizyjną TVN.

Projekt odbywa się w najbardziej popularnych miejscowościach nadmorskich – w tym roku Wałbrzych promował się w Świnoujściu. W trakcie trzech dni na naszym stoisku można było otrzymać pakiet informacji dotyczących miasta i wszystkich jego atrakcji. Licznych ciekawostek dotyczących Starej Kopalni turyści mogli dowiedzieć się bezpośrednio od przewodnika obiektu pana Andrzeja Partyki – byłego górnika kopalni „Julia” („Thorez”), który przyciągnął ogromną liczbę zainteresowanych osób. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych było malowanie ceramicznych magnesów, które dzieci zabierały ze sobą jako pamiątkę. Magnesy powstały w Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni i miały kształty nawiązujące do miejsca czyli wagonik z węglem, lisek i czapka górnicza czako. Można było również stworzyć pamiątkową pocztówkę ze Starej Kopalni i Wałbrzycha. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także treningi spinningowe prowadzone przez wałbrzyskiego trenera Krzysztofa Podrazę – dostępne były 4 stanowiska, a zajęcia odbywały się 3 razy w ciągu dnia. Było to nawiązanie do licznych tras rowerowych, z których słynie Wałbrzych oraz do zajęć spinningowych prowadzonych na terenie miasta. Podczas całego weekendu nasze stoisko odwiedziło kilkuset turystów.

Twoja reakcja na artykuł?

12
67%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
33%
Przeraża

Czytaj również

Nowa remiza

Niepewny los basenu

Policja zaprasza

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Marta 11-07-2019 10:53
Z naszego telewizora Tusk Vision Network zniknęła od czasów kiedy przekształciła się w narzędzie do walki z demokratycznie wybranym rządem w Polsce!
~olo 11-07-2019 11:34
a czemu nie projekt basen w Wałbrzychu ??? Nie świrujcie z tą starą kopalnią . Ostatni turysta był widziany tam w 2015 i to po pijaku zabłądził . Co ludzie z Polski będą ekstra przyjeżdżać by odwiedzić szpan pana prezydenta >???
~Przewodnik 11-07-2019 15:10
do: ~olo (11:34)
Tak będą jeździć i sobie bardzo chwalą Starą Kopalnię.
~olo 11-07-2019 15:33
do: ~Przewodnik (15:10)
daj 2 przykłady bo ja jeden podałem po pijaku zabłądził

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nietuzinkowa postać

Coś dla zdrowia

Wyraźnie na PiS

Zmiana opłat

Apel bezpartyjnego kandydata