MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Program grantowy dla wałbrzyskich i szczawieńskich organizacji

Wiadomości: Wałbrzych/Region
Poniedziałek, 28 września 2015, 11:53
Autor: opr.red.
Fot. red.
30 września mija termin zgłaszania projektów do programu grantowego „Plebiscyt Sąsiedzki” skierowanego do stowarzyszeń i fundacji działających na terenie Wałbrzycha i Szczawna–Zdroju. Czasu pozostało niewiele, ale jest jeszcze szansa na zdobycie dofinansowania w wysokości 2 000 zł!

Celem programu grantowego „Plebiscyt Sąsiedzki” jest wsparcie realizacji projektów, które mają na celu rozwój lokalnych społeczności. W plebiscycie mogą wziąć udział m.in. stowarzyszenia, fundacje, organizacje obywatelskie, publiczne i społeczne placówki wychowawczo-edukacyjne czy kulturalne oraz spółdzielnie socjalne.

Wszystkie chętnie organizacje mogą zgłaszać propozycje projektów, które posłużą lokalnej społeczności. To wałbrzyskie i szczawieńskie organizacje najlepiej znają potrzeby miasta i jego mieszkańców, dlatego nie ma ograniczeń, co do tematyki i zakresu projektu: może to być np. zaaranżowanie przestrzeni zielonej, wyremontowanie miejskiej biblioteki czy pomoc miejskiemu schronisku dla zwierząt – ważne, żeby zgłoszony projekt służył dobru lokalnej społeczności.

Zgłoszenia można dokonać już tylko do 30.09.2015 poprzez formularz rejestracyjny na stronie www.pasaztesco.pl. Spośród nadesłanych zgłoszeń w I etapie Jury wyłoni 2 projekty, które zostaną poddane otwartemu głosowaniu podczas Wielkiego Głosowania w Pasażu Tesco. Projekt, który zwycięży w głosowaniu, otrzyma dofinansowanie w wysokości 2 000 zł brutto.

Program odbędzie się w ramach akcji „Poznaj bliskiego sąsiada” skierowanej do mieszkańców
Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju. Organizacje zainteresowane udziałem w „Plebiscycie Sąsiedzkim” zachęcamy do kontaktu z biurem programu, pod adresem plebiscyt@pasaztesco.pl lub numerem telefonu +48 22 829 85 72 w. 40.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O obwodnicy i S5

Wyprawka dla noworodka. Co powinno się w niej znaleźć

Z nowym programem

Wałbrzych spadł w rankingu

Jak wykonali budżet?

Różnorodny asortyment

Życzenia na rocznicę

Uważaj na crossowców