MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 maja
im. Jaromira, Justyny

Próbowali „namieszać” w budżecie

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 1 lutego 2011, 19:43
Aktualizacja: Czwartek, 3 lutego 2011, 7:02
Autor: Sven
Fot. red
Tylko cztery symboliczne zmiany w projekcie budżetu zaproponowali radni na ostatniej sesji Rady Miasta.

Jedynie wniosek złożony przez Komisję Gospodarki Miasta, dotyczący Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, zyskał aprobatę prezydenta, a następnie jednogłośnie został przyjęty przez Radę Miasta. Z rezerwy budżetowej została przesunięta kwota 50 tysięcy zł. na doraźne naprawy dachu. Ma to zapobiec postępującej degradacji budynku, powodowanej zalaniami przy każdym większym deszczu.

Co prawda, wiceprezydent Małecki zapowiedział kompleksowy remont dachu na głównym budynku szkoły, ale uzależnił go od powstania oszczędności przy realizacji innych zadań inwestycyjnych. Wykonanie tego remontu ma kosztować 270 tysięcy zł.

Dziurawy dach nie jest jedynym problem podstawówki z Podgórza. Wymienić trzeba instalację grzewczą i wodną, kotłownię, okna, drzwi. Wskazane jest także ocieplenie budynku. Wszystko ma kosztować 2.200 tysięcy zł. i będzie realizowane etapami, może nawet przez kilka lat. Na inne rozwiązanie nie ma w miejskiej kasie pieniędzy.

Radny Ryszard Nowak zażądał przekazania 100 tysięcy zł. z rezerwy budżetowej na budowę publicznej toalety, jak to określił we wniosku, „w sąsiedztwie Placu Grunwaldzkiego”. Prezydent Kruczkowski uznał wniosek za zasadny, po czym zasugerował radnym jego odrzucenie. Tak też się stało. Nad pomysłem radnego Nowaka, a zarazem nad przywróceniem Wałbrzychowi zdobyczy cywilizacyjnej w postaci wychodka, ma w bliżej nieokreślonym terminie pochylić się Komisja Gospodarki Miasta.

Z kolei Paweł Szpur wnioskował o zmniejszenie budżetu Biura Promocji Miasta o 50 tysięcy zł. i przeznaczenie tej kwoty na dofinansowanie wałbrzyskiego sportu. Również ten wniosek został odrzucony przez prezydenta, który stanowczo oświadczył, że środki na promocję i tak są niewystarczające, dlatego nie zgadza się na ich zmniejszanie. Wniosek odrzuciła również rada.

Ostatni wniosek, autorstwa Alicji Rosiak, dotyczył remontu niesławnego boiska na Blankowej, które od lata ubiegłego roku leży odłogiem. Radna domagała się przesunięcia na ten cel 100 tysięcy zł. z rezerwy budżetowej. Wniosek został odrzucony. Prezydent Kruczkowski stwierdził, że za 100 tysięcy nie można porządnie wyremontować tego boiska. Zasugerował też potrzebę zastanowienia się nad funkcjami, jakie ten obiekt miałby pełnić w przyszłości. Być może trzeba go rozbudować, tworząc centrum rekreacyjne dla mieszkańców Podzamcza.

Radny Jerzy Krzyżowski zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu Komisji Sportu, Turystyki i Promocji przedstawi pomysł, dzięki któremu niewielkim kosztem uda się zrewitalizować obiekt przy Blankowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dotrzymali słowa

Wałbrzych Centrum

Samorządna Jedlina

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~morro 1-02-2011 21:29
ciekaw jestem pomysłu pana Krzyżowskiego jak za ''nic' naprawic boisko na Blankowej.Przypominam że oddano je do użytkowania chyba w kwietniu 2006 albo 2007 a w 2010 zamknięto bo na gruzowisku niebezpiecznie było grac."Centrum rekreacyjne dla mieszkańców Podzamcza"-kolejna kpina z ludzi.Przypominam panu prezydentowi że już jedno "Centrum " mamy w Wałbrzychu.Jest to "Ogólnopolskie Centrum Skoków o Tyczce" w hali przy ul.Chopina na N.M.
~hmm... 1-02-2011 23:18
Wniosek odrzucony,wniosek odrzucony, wniosek odrzucony....hahaha,no to mamy ''Misia'' na wlasnych smieciach.Tylko Jarząbka i szafy brak hahahahaha....a może jest????
~poinformowany 1-02-2011 23:42
Brawo nowi radni Kwiatkowski PO i Mucha PIS.Ktoś w końcu zadbał o szkołę na Podgórzu.Tylko tak dalej.
~gosc 2-02-2011 7:51
Napiszcie artykul ile rocznie idzie z budzetu miasta kasy na remonty kosciolow, a przekonacie sie czemu wszystkie inne projekty sa odrzucane.
~hmmm 2-02-2011 9:03
no to by mnie tez bardzo interesowalo.
~Haha 2-02-2011 10:12
Uohohohoho ... kasa na remonty kościołów. No to teraz trzeba pilnie obserwować, jak szybko zostanie ukończona wieża w obejściu ks. Wójcika :)
~ja 2-02-2011 11:30
a swoją drogą, czym podpadł kibelek?
~kolina 2-02-2011 11:37
Kibelek niepotrzebny, można na to wszystko nasrać bez osłonki.
~obserwator 2-02-2011 12:35
Widać słabość radnych brak planów ,miasto trzeba znać i jego problemy.Glinik ul wałbrzyska mieszkańcy nie mają wyremontowanych ubikacji,niskie ciśnienie wody.Sobiecin dużo pustostanów itd.
~wyborca 2-02-2011 14:00
Głupawy ten tytuł."Namieszać" czy zmienić ? Koalicjanci tylko nie mieszają.
~froncek 2-02-2011 15:28
Obiektowi na Blankowej nadać status jednego z symboli naszego miasta. Jaką kwotę przeznaczono na kolejną mszę papieską?
~ 2-02-2011 16:39
Wyborca, głąbie, nie wyczuwasz ironii?
~ 2-02-2011 17:40
A inne zaniedbane i zapomniane przez radnych szkoły?Zapraszamy władze do PSP 31,jest na peryferiach i nikogo z RATUSZA nie interesuje.
~myślący 3-02-2011 11:15
A tych z RATUSZA cośkolwiek w ogóle interesuje,co dotyczy miasta,czy tylko nabijanie własnej kieszeni pieniędzmi (naszymi)?
~wyborca do 4-02-2011 11:02
Pozwól,że będę to interpretował po swojemu i nikt nie będzie próbował narzucać mi toku myślenia.Co do głąba to poszukaj w swojej rodzinie lub spojrzyj w lustro.Czy ty zawsze musisz kogoś obrażać? Nie potrafisz inaczej komentować? Zacznij się szybko uczyć bo zginiesz we współczesnym świecie.
~ 4-02-2011 19:57
do ~~hmm Jarząbek to tam nie jeden jest tylko już magnetofonów brakuje :-)
~lekkowkurzony 4-02-2011 20:34
Jak czytam poprawki to pusty śmiech mnie ogarnia ( na szczęście nie mam czasu czytać budżetu bo to już mogło by być groźne dla zdrowia). Kible zbudować ?! I to nie chodzi o to że to jest zły pomysł, bo może i dobry, ale o całokształt. Niedawno uchwalają podwyżkę dla wszystkich radnych, co kosztuje budżet rocznie więcej niż te kible, o które niby batalia się toczy. Ale to tez by można przełknąć, gdyby radni pracowali uczciwie . Ale jak patrzę na Kruczkowskiego i ekipę z otoczenia to ja mam nieodparte wrażenie że to jest ekipa która po prostu na wszystko kładzie laskę (byle dieta płynęłą). Wszyscy raczej sie zgadzają że Wałbrzych drobnymi krokami powinien kierunkować się w rozwoju turystyki (miasto przemysłowe w dłuższej perspektywie ze względu na położenie raczej się nie sprawdzi) . C o zrobiono w tym kierunku - totalne 0. Drugim Karpaczem to nie będziemy, bo takich gór nie mamy, ale rzeczywiście w kierunku takich sportów jak turystyka rowerowa czy narciarstwo biegowe (Andzrejówka) rzeczywiscie mozna isć (ewentualnie jakieś inne powiedzmy niszowe sporty). Ale nawet zwykłe oznaczenie porządne tras i promocja tego w Internecie przerasta już chęci naszej ekipy. Bardzo dobry projekt Stara Kopalnia oczywiscie po wyborach utknie na dobre (chociaz jestem przekonany że taki dobry pomysł to Kruczkowski musiał po prostu buchnąć któremuś ze swoich pracowników i całe zasługi przypisać sobie)
~właśnie oskrobuję buty po spacerze 5-02-2011 11:50
A może ktoś by się zainteresował, że Wałbrzych tonie w psich g......., na głównych ulicach, przy wejściach do sklepów, skwerkach, itp. Tak zas..... miasta nigdzie widziałem, choć sporo jeżdżę. Może przed robieniem wielkiej promocji miasta pomyśleć o g....., bo wspomnieniem turysty może być slalom pomiędzy g....mi i opaskudzone buty. A "bezpańskich psów na ulicach trudno zliczyć.
~Jurek 6-02-2011 12:37
Na idiockie referendum nie żal pieniędzy, natomiast na inne cele, które mogłyby służyć społeczeństwu to brak środków. Po co ta cała rada miasta i jeszcze powiatu, szkoda że jeszcze nie dzielnic, jeśli sama nie może zadecydować o tym, czy należy składowisko odpadów utrzymać, czy nie. Po zamknięciu kopalń zrodził się wśród niektórych debili urzędowych, że można by sztolnie wykorzystywać do składowania odpadów przemysłowych z całej Polski. Szkoda, że też nie zorganizowali wtedy referendum tak jak teraz. Czy jesteście za tym, żeby was truli wszelkimi odpadami, a przy ich nadmiarze podpalaniem, czyli wałbrzyskim pomysłem na utylizację. Czy w sprawie tak oczywistej jak likwidacja składowiska w obrębie miasta musi angażować mieszkańców i powodować wydatki na te durne referendum? To po co nam te rady, radni i cała świta w osobie prezydenta, trzech wiceprezydentów, starosty, jego zastępców. Żeby taki syf jak to składowisko było w pobliżu ich miejsca zamieszkania, nie potrzebowaliby organizować żadnego referendum. Co za absurd i obrzydliwa hipokryzja!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek na Żeromskiego

Stracą pracę

Co słychać w Wałbrzychu?

Oświatowe decyzje

Raport prezydenta