MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Prezydent Wałbrzycha oświadcza w sprawie dotyczącej handlu alkoholem

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 12 grudnia 2012, 6:09
Aktualizacja: Piątek, 14 grudnia 2012, 11:07
Autor: red
Fot. PAW
W nawiązaniu do ostatnich publikacji dotyczących uchwały Rady Miejskiej Wałbrzycha nr XL/353/2012 z dnia 29 listopada 2012 roku, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej pragnie uzupełnić i sprostować informacje, które pojawiły się w mediach.

W ciągu ostatnich 2 lat do UM w Wałbrzychu wpłynęło około stu pisemnych skarg, w których mieszkańcy zwracali uwagę na częste przypadki zaburzania porządku publicznego w nocy. Prośby rozwiązania tych problemów pojawiały się także w trakcie bezpośrednich spotkań z mieszkańcami.
- Pragnę podkreślić, że niniejsza uchwała nie odnosi się do sprzedaży alkoholu, ale dni i godzin otwierania oraz zamykania placówek handlu detalicznego, zakładów (punktów) gastronomicznych i usługowych. Nie ma zatem mowy o zakazie sprzedawania alkoholu, ale o regulacjach, które mają zapewnić porządek publiczny – pisze w oświadczeniu Szełemej.

- Jesteśmy otwarci na sugestie zainteresowanych stron i gotowi do wprowadzenia korekt do przedstawionej uchwały. Dotychczas projekt został oddany do konsultacji społecznych, prowadzonych od sierpnia br. Do opiniowania uchwały zaprosiliśmy lokalne organizacje przedsiębiorców, federacje konsumentów oraz związki zawodowe. Żaden z podmiotów nie zgłosił większych zastrzeżeń, podobnie jak wałbrzyscy radni – kontynuuje prezydent.

Jak informuje Roman Szełemej, z uwagi na ostatnie sygnały, zdecydował on o kontynuowaniu rozmów z przedstawicielami przedsiębiorców i mieszkańców. Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na poniedziałek.

Czytaj również

Miasto broni strażników

Promesy na sprzęt

Mniej pacjentów

Komentarze (107) Dodaj komentarz

~wałbrzyszanin 12-12-2012 6:46
Bardzo dobra decyzja, popieram prezydenta, ale punktu skupu złomu pracujace w nocy też zamknąć, może przestaną znikać włazy i kraty kanalizacyjne.
~lucha1 12-12-2012 7:13
Wałbrzyscy radni to idioci.Jesteście ostatnią kadencje, PAMIĘTAJCIE. Wasze dni są policzone.
~77 12-12-2012 8:00
Ja to się tylko zastanawiam czy żyjemy w wolnym kraju demokratycznym czy już może dyktatura , co można , co nie można itp. A Szełemej do kupy z innymi politykami zamiast zajmować się w/w bzdurami może by tak usiadł i pomyślał nad większymi problemami , które dręczą wałbrzyszan - bezrobocie , bieda , brak perspektyw na "rozwijanie się miasta" oczywiście składowisko , itp. itd. Jak na mój gust sa to tematy zastępcze odsuwające uwagę od istotnych problemów. Przy okazji ograniczające nam swobodę obywatelską - z jakiej racji ma mi ktoś dyktować o której mogę kupić trunki . Jako podatnik płacę na "służby porządkowe" które mają za zadanie pilnować porządku Szełemej zdaje się zapominać o tym szczególe ! Czy pana Szełemeja badał ostatnio jakiś lekarz psychiatra ?
~aneta1966 12-12-2012 8:12
Nie rozumiem dlaczego jest taka nagonka na sprawę z zakazem handlu po 23? Mieszkam kilka metrów w budynku, który jest niedaleko sklepu nocnego. Latem hałasy o 2 w nocy, zasikane mury budynku, rzygi. Na to policja nie reaguje w cale. Ja zgadzam się z decyzją radnych. Najwięcej krzyczą Ci, którzy po godzinie 20 nie wychodzą z domu, i nigdy nie byli w nocnym sklepie. Trochę współczucia dla ludzi sąsiadujących ze sklepami nocnymi.
~edek 12-12-2012 8:13
u mnie w tunelu wiecznie potłuczone butelki, sklep nocny kilka metrów dalej. Codziennie muszą to sprzątać ! Kto za to płaci ? my podatnicy! precz z alkoholem nocą !
~olo 12-12-2012 8:13
Tu nie chodzi tylko o alkohol ale o miejsca pracy . Dyskoteki do 24 ? sklepy tylko do 23 . Wesela max do 3 rano . Ten kto chce kupić alkohol po 23 i tak kupi . Ale Romek od melin podatku już nie dostanie. Facet ty wiesz ile miejsc pracy likwidujesz ? Szczawno się cieszy a najbardziej TESCO. Jak ktoś pracuje od 6 rano a zapomniał zrobić śniadania gdzie kupi cokolwiek. Zlikwiduj karetki od 23 autobusy wprowadź godzinę Policyjną będziesz miał spokój
~ 12-12-2012 8:17
Ja akurat nie spotkalem sie z projektem konsultacji i pierwszy raz o calej sytuacji dowiedzialem sie wczoraj. Znowu zaczeto nie od tej strony bo najpierw trzeba bylo zwolac wszystkich przedsiebiorcow zapytac o ich zdanie i jesli rzeczywiscie z ich strony byloby poparcie poparte na pismie wtedy mozna oficjalnie wydac uchwale a tu bylo odwrotnie. Problem awanturnikow nocnych jest wszedzie i tu nalezaloby romawiac z wlascicielami jak temu zapobiec. Ograniczenie godzin nie poprawi porzadku publicznego i nie ograniczy spozywanie alkoholu. Ilosc skarg do ilosci mieszkancow jest naprawde znikoma. Ograniczenie i narzucanie godzin dla imprez zamknietych jest smieszne dobre ale dla przedszkolakow.
~igor 12-12-2012 8:34
a kto z was protestujących przeciw zakazowi był w ciągu tygodnia między 23 a 6 po alkohol w nocnym ?
~księgowy 12-12-2012 8:50
Bardzo dobra uchwała. Oto poniżej typowy argument pijaczka przeciwnemu uchwale: "Dlaczego latem ogródki piwne tylko do 23-?????? To co mam latem kończyc piwną uczte o okreslonej godzinie bo ktos tak chce,bez jajek ..ludzie " Oto mój kontrargument; Tak, tylko do 23, ponieważ po wypiciu 1go piwa większość gówniarzy czy kobiet hałasuje bardziej niż sroki wiosną, co narusza moje prawo do wypoczynku. Zwyczajowo noc służy do spania większości osób a nie do ochlejstwa.
~Ądriu Jądruś 12-12-2012 8:55
A gdy wpłynie teraz 500 próśb o wyłączenie z ruchu ul.Kasztelańskiej i Grodzkiej poza wjazdem mieszkańców i służb w godzinach od 22-08rano to też zakaz zostanie wprowadzony Panie Prezydencie i Rado Miasta Wałbrzycha??????? Jestem pewien,ze ktoś z was to czyta i mi odpowie bo już idę pod zieleniak między tymi ulicami ponamawiać ludzi na podpisywanie mi takich próśb
~Wałbrzyszn 12-12-2012 8:55
NAMAWIAM WSZYSTKICH WYJEDŹCIE Z TEGO MIASTA JAK NAJSZYBCIEJ UCIEKAJCIE ON JEST WARJA..............
~NIE! 12-12-2012 8:58
Wałbrzych to i tak miasto umarłych!!! Zamknijcie Wałbrzych na amen,zabijcie dechami młodych zaprzęgnijcie do roboty z jakiej racji mają mieć prawo do zabawy!!! Wy się już pobawiliście, zestarzeliście, amnezja starcza dopadła. Myślicie, że tym sposobem uśpicie młodych? dopiero ich rozjuszycie!! Tylko dla tego, że przez 2 lata wpłynęło 100 skarg trzeba zabronić się bawić!! CO TO ZA ARGUMENT??? Zawsze znajdą się ludzie którym coś nie odpowiada, a co mają powiedzieć w dużych miastach gdzie życie zaczyna się nocą?! Wstyd i kompromitacja! mam nadzieje, że to nie przejdzie!!! Nie pozwólcie na to!
~abn 12-12-2012 9:02
to kłamca!!!!nikt nie powiadamiał przedsiębiorców o konsultacjach!!!!a już mówienie o porządku publicznym w kontekście sklepów nocnych to przegięcie.od porządku publicznego to jest policja i straż miejska a nie właściciele sklepów!!!!
~NIE! 12-12-2012 9:06
~igor - A co to ma do rzeczy? tu nie chodzi o kupno alkoholu bo nikt prohibicji nie wprowadza tylko o zakaz zabawy w dyskotekach i knajpach do rana.
~kuba 12-12-2012 9:06
Cytuję: "W ciągu dwuch lat ok. 100 skarg". To ja za chwilę nazbieram 200 skarg na byle co. Będą pisali pod moje dyktando, za wino ........i.t.p. i.t.d. A jak te skargi rozkładają się w porównaniu z miejscami punktów sprzedaży nocnej? Czy ktoś to analizował?
~friko23 12-12-2012 9:07
Witam! Dla mnie to kretynizm zamykanie nocnych sklepow. Wyobraz sobie taka rzecz we Wroclawiu..... tam miasto nie umiera noca, a u nas? Nic sie nie dzieje. We Wroclawiu miasto zyje, nocne autobusy, tramwaje, a u nas czasami zastanawiam sie jak wroce do domu gdy dluzej pracuje. Policji na ulicach nie zobacze np. na Podgorzu, nie czuje sie bezpiecznie, nawet jak by wogole nie bylo nocnych. Walke trzeba zaczac z huliganami, z bezrobociem i bieda, a zamkniecie sklepow czy ograniczony czas imprez nic nie da. Niech oglosi sie jeszcze godzine policyjna, to bd git
~f 12-12-2012 9:12
A może to lobby stacji paliw i TESCO, które już dawno nie ma zysku i jest pod kreską jak nasi polscy prezesi objęli rządy. Może tam jest drugie dno należy się tym zainteresować. A może Cesarz Roman puścił to by odciągnąć opinię publiczną od komercjalizacji szpitala. Scwany gość, ale ludzie p. doktorze nie są głupi jak 100 lat temu, tego Pan nie uwzględnił w swoich planach.
~ 12-12-2012 9:25
gamonie jk macie pretensje o nieporzadek to kierujcie je do milicji. Za to im sie placi i za to sa odpowiedzialni. Waszym tokiem myslenia to rzeba zakaz ruchu drogowego, bo ludzie lamia przepisy i jest wiele zgonow. Nie doprowadzajcie do absurdow. Troche trzeba zaczac myslec. WIdze ze klakierzy jedynie slusznej partii milosci ruszyli do pracy.
~hmmm do ksiegowego 12-12-2012 9:30
jezeli ty gamoniu chcesz spac, to se spij w nocy, jak ja chce pracowac to bede pracowal, jak bede sie chcial napic to sie napije i ty nie masz prawa mi tego zabraniac. Siejesz demagogie twierdzac ze sprzedaz alkoholu czy tez picie jest jednoznaczne z rozrobami. Masz problem z rozrobami to dzwon na milicje. Placi im sie za pilnowanie porzadku. Zaraz sobie wymysle, ze mi nie pasuje ze ty wychodzisz z domu swoimi drzwiami bo ja mieszkam na przeciwko i jak wychodzisz to widze twoja brzydka twarz i mi psuje nastroj na caly dzien a ja chce miec spokojny dzien. Wiec dam ci zakaz wychodzenia tymi drzwiami, bo normalni ludzie chca w spokoju zyc.
~~~~~~~ 12-12-2012 9:32
~HA HA HA a co w takich punktach po 23 się sprzedaje ON ma ludzi za debili normalnie.Przecież to jest chore.Ten facet uwaza sie za kogo ??? Oj chłopie będziesz miał chyba niedługo miękkie lądowanie :-).
~NIE! 12-12-2012 9:34
~igor - A co to ma do rzeczy? tu nie chodzi o kupno alkoholu bo nikt prohibicji nie wprowadza tylko o zakaz zabawy w dyskotekach i knajpach do rana.
~PKP 12-12-2012 9:35
Za komuny dancingi były do 1 w nocy dyskoteki też . Autobusy kursowały całą noc. Sklepy monopolowe ( tzw. meliny ) non stop. Kto z was dawno temu mając 20 lat poszedł by na dyskotekę czynną tylko do 24 nikt . Młodość ma swoje prawa . Na piaskowej pomiędzy blokami jest plac zabaw dla dzieci . Słyszałem rozmowę starszych osób ze muszą napisać do Szełemeja by zlikwidował ten plac bo dziec hałasują . Porąbało was to miasto nie dom starców .
~RM 12-12-2012 9:35
Znowu Wszscy na meline po alkohol heheheh o Prezydenciku!!!
~NIE! 12-12-2012 9:40
~igor - A co to ma do rzeczy? tu nie chodzi o kupno alkoholu bo nikt prohibicji nie wprowadza tylko o zakaz zabawy w dyskotekach i knajpach do rana.
~NIE! 12-12-2012 9:43
Czytajcie ze zrozumieniem - tu nie chodzi o zakaz sprzedaży alkoholu - Pragnę podkreślić, że niniejsza uchwała nie odnosi się do sprzedaży alkoholu, ale dni i godzin otwierania oraz zamykania placówek handlu detalicznego, zakładów (punktów) gastronomicznych i usługowych. Nie ma zatem mowy o zakazie sprzedawania alkoholu, ale o regulacjach, które mają zapewnić porządek publiczny – pisze w oświadczeniu Szełemej.
~inga 12-12-2012 9:54
mam takich pijusów za sąsiadów, czynszu nie płacą , nie mogą ich eksmitować, bramę dewastują, a na alkohol to mają, bo w nocy latają do pobliskiego monopolowego czynnego 24h . A my żyjemy w tym syfie. Idę rano do pracy schody zasikane
~kolega 12-12-2012 10:03
oj rysiek ! masakra
~paranoja jest naga 12-12-2012 10:19
Tesco jest na szczęście w Szczawnie i jego radosna twórczość legislacyjna Szełemeja nie dotknie. Komu przeszkadzają sklepy czynne w nocy? To sklepy, zakłady gastronomiczne i punkty usługowe sa winne zakłócania porządku? Trzeba upaść na głowę, żeby cos takiego wymyslić.
~gosc 12-12-2012 10:20
a moze pan prezydent chce w domu meline otworzyc i przez wprowadzenie zakazu wykurzy konkurencje hehe,paranoja
~ 12-12-2012 10:26
koles ksiegowy pod pretekstem ochrony jego swobod obywatelskich(czyli chroni swoj spokoj) chce ograniczyc innym ich swobody. ABSURD.
~emigrant 12-12-2012 10:27
He,He. Co władza robi z człowiekiem! Nawet mi się nie chce komentować tych bzdur ale sytuacja władz miasta przypomina faceta podcinającego konar, na którym siedzi.
~ 12-12-2012 10:29
hehehe my nie chcemy zakazac sprzedazy alkoholu, my tylko chcemy zamknac placowki, ktore ten alkohol sprzedaja. Polewa. Jak zwal tak zwal, efekt ten sam. To takie platformiane.
~abc 12-12-2012 10:41
Dobry czas na zrobienie referendum o odwołanie Rady Miasta.
~77 12-12-2012 10:55
Panie Szelemej a co zrobił Pan ze skargami ludzi mieszkających koło składowiska ? Jest pan krótko rzecz ujmując ignorant zapatrzony tylko w siebie - nie liczący się z prawami demokracji - większość wałbrzyszan chce mieć nieograniczony dostęp do alkoholu jak i większość nie chce składowiska - dlaczego Pan głupa wali? Czy panu wydaje się , ze większość to kretyni?
~~~~~~~~ 12-12-2012 10:56
Już na TVN24 mają pompę z Wałbrzycha.Teraz radni i prezydent powinni wystąpić do kamer i zrobić z siebie totalnych BARANKÓW ;-).
~77 12-12-2012 11:10
Jakim prawem pytam chce pan nam narzucić swoje "widzi mi się" ? Kim Pan jest ? Bogiem? Jeżeli tak to nie moim/naszym. Proszę się opamiętać i nie dyktować nam co nam wolno co też nie ... Jakim prawem - Pan zapomina chyba że żyjemy w demokratycznym kraju gdzie większość ma prawo głosu - proszę się zająć składowiskiem którego tu nie chce większość , proszę zastanowić się jak ściągnąć inwestorów do Wałbrzycha aby zniwelować tak % bezrobocia a nie zastanawiać jak uprzykrzyć nam życie tfu
~mieszkaniec_w-cha 12-12-2012 11:13
otwieram interes życia MELINE dziękuje za pomoc radnym !!!!!!!!
~JUSTYNA.L 12-12-2012 11:13
Bardzo dobrze panie prezydencie. Sklep monopolowo-hazardowy ........na Fortecznej - zbiera się hołota z całego miasta. Później wyją i biją się. A jak dobrze popiją to wybijają szyby w samochodach, kradną aluminiowe felgi i kołpaki. W lecie i jesieni ciągłe interwencje policji. Wszystko jest zapisane.
~Bożena Urylska 12-12-2012 11:27
Kretyńskie wypowiedzi ludzi chyba nie z Wałbrzycha. Taki zakaz ułatwi policji wyeliminować i zidentyfikować bandziorów, w których bogaty jest Wałbrzych. Mniej będzie skupisk tego elementu społecznego. A skupy złomu żyją z kradzieży studzienek i akcesoriów kolejowych dlatego ten GWIAZDOR ZŁOMOWY w wykrzywionej TV.... tak się skarżył na decyzję rady, mówiąc głupoty. Ponadto w takich miastach jak Świebodzice czy Gdańsk handel od lat jest do godziny 22. Każdy normalny wałbrzyszanin nie kradnący po nocach i chlejący co noc, z decyzji rady jest zadowolony.
~ 12-12-2012 11:55
jak to sie ma do trujacego skladowiska gdzie skargi sa ciagle, prosby o likwidacje tego sie nie da zlikwidowac wiecie dlaczego bo z tego powodu nie ma halasu lepiej niech ludzie choruja bo najwazniesze sa cicho. Od pilnowania porzadku jest Policja, Straz wiec argument nie trafiony. Temat zastepczy bo to, ze miasto nie ma pracy, ze ludzie zyja na skraju ubostwa zamiata sie pod dywan. Dzis w kolejkach sklepowych o niczym sie nie mowi tylko o smiesznych decyzjach Urzedu i nawet starsze osoby to krytykuja mowiac oczywiscie, ze nie chcielismy komuny to teraz mamy bo za nia takich cudow nie bylo.
~walbrzyszanka 12-12-2012 12:10
Popieram Pana Prezydenta..trzeba tylko wziąc sie za tych pijaczkówi nierobów ,którzy korzystaja z opieki spolecznej ..
~księgowy 12-12-2012 12:15
Problem z wami jest taki, że nie jesteście kompletnie przystosowani do życia ze swobodami obywatelskimi które jak wam dać, to traktujecie jak "róbta co chceta" naciągacza w okularach. Korzystanie ze swobód obywatelskich wymaga odpowiedzialności, a tej ludziom z menatalnością niewolnika niestety brak, co min.skutkuje burdami pod nocnymi sklepami. Ponadto na waszą niekorzyść przemawia fakt, że podnosicie wrzask w mało poważnej sprawie siedząc cicho jak wam się szykuje podwyżki podatków lokalnych , wody i wywozu odpadów. Argument o utrzymaniu miejsc pracy jest chybiony, bo pilnowanie porządku po nocy i usuwanie szkód spowodowanych pijaństwem jest droższe niż korzyści płynące z tych kilku miejsc pracy w nocy. Prezydent powinien uruchomić jeszcze przepisy ustawy o wychowaniu w trzezwości,
~księgowy 12-12-2012 12:21
Prezydencie, ustawa o wychowaniu w trzezwości, daje zielone światło gminie do wstrzymania koncesji na handel alkoholem sklepom znajdującym się w bezpośredniej bliskości szkół, parków itp.Pozwoli to na wstrzymanie procesu dorastania kolejnej generacji piwnych kartofli w krótkich gaciachLepiej iść na całość za jednym razem. Ma pan pełne poparcie większości normalnych mieszkańców. Bo ci mniej normalni nawet nie potrafią czytać tekstu i rozumieć jego sensu, a co dopiero podjąć działanie.
~77 12-12-2012 12:24
Jasne ze we Wałbrzychu jest dużo patologi pijaczków bo NIE MA PRACY niech szanowny weżnie sie za myślenie jak zlikwidować biedę /bezrobocie/ to i patologia w dużym % zniknie - ha ha i narazi skarb państwa na straty ,bo przecież Ci na górze żyją z akcyz itp. ha ha śmieszny jest ten "nasz" prezio
~Niwa 12-12-2012 12:27
Ta uchwala nie jest skierowana przeciw ;NORMALNYM ;ludziom,tylko przeciw elementowi niegodnemu chodzic po tej ziemi,co to nie pracuje,bo nie chce,ale pijacemu wszystko. Przykro,ze znajduja sie obroncy tego elementu.
~77 12-12-2012 12:31
nic mu do naszych swobód obywatelskich niech lepiej siebie prezio pilnuje - bardziej szkodzi nam składowisko jak wyczyny nielicznych pijaczków za oknem . I tutaj wykazuje się głęboką indolencją niczym dziecko ha ha i ktos taki ma mną rządzić i dyktować co mi też wolno czy tez nie? ha ha
~do ksiegowy 12-12-2012 12:46
mentalnosc niewolnicza to chyba ty masz czytelniku wyborczej. Nie wiem do kogo piejesz te epitety. Bralem udzial w kazdym referendum i do kazdego referendum namawialem. Swobody obywatelskie nikt nikomu nie daje. Swobody obywatelskie sa i jest zakaz konstytucyjny ich odbierania. Naciagaczy i przejadaczy twoich pieniezy szukaj w gronie partii milosci. Co do argumentu o utrzymaniu miejsc pracy co ma wspolnego utrzymanie miejsca pracy z kosztami porzadkowymi? Tu zarabia osoba fizyczna, a porzadek pilnuje miasto policja, ktora jest oplacana tez z naszych pieniedzy. Masz jakies podejscie nazistowskie. Niemcom, tez sie nie oplacalo utrzymywac przy zyciu wiezniow w obozach wiec ich likwidowali. Psychol?
~mamrot 12-12-2012 12:53
...a gdzie ja w nocy kupię winko.
~Bentham 12-12-2012 13:01
Portal powinien zamieścić imiona i nazwiska tych radnych, którzy głosowali za podjęciem tej idiotycznej uchwały, uchwały z powodu której śmieje się z naszego miasta pół Polski. Powinniśmy wiedzieć na kogo nie głosować przy okazji następnych wyborów. Radziłbym radnym skupić swoją energię w sprawach naprawdę istotnych dla mieszkańców. Nie znam osoby, która uważałaby, że uchwała ma swoje uzasadnienie. 100 skarg w ciągu dwóch lat ? Mój sąsiad w ciągu roku złożył na mnie 8 skarg na policję ( żadna interwencja nie była potwierdzona ). Liczba 100 skarg przez 2 lata w całym mieście przy dużej ilości oszołomów, pieniaczy i osób mających problem ze zdrowiem psychicznym nie robi absolutnie żadnego wrażenia. Pozdrawiam.
~pytacz 12-12-2012 13:08
menelstwo kontratakuje ???
~Bentham 12-12-2012 13:14
Panie Księgowy od osób hałasujących w nocy jest policja. Na to przeznaczane są nasze podatki. Problem tkwi w egzekucji obowiązującego prawa a nie w niedostatku zakazów w obowiązującym porządku prawnym. Każdy człowiek ma prawo jeśli chce, i jeśli ktoś chce sprzedawać, udać się do sklepu o dowolnej porze dnia i nocy. Z tego co mi jest ponadto wiadome do sprzedaży alkoholu potrzebna jest koncesja, która można w pewnych okolicznościach odebrana. Do klakierów Pana Doktora apeluję o zdrowy rozsądek.
~podgórzanin 12-12-2012 13:15
Witam wszystkich i opinie na temat w/w i mysle ze gosc ma glowe na karku i cos robi. Mieszkam od 7 lat w Irlandii i powiem tak kraj ludzi kultu pubow piwska i alkocholu, a puby sa zamykane w calym kraju o godz 24 ustawowo dyskoteki o 3 nad ranem a alkochol w sklepie typu tesco kupicie do 22 a w off -licence do 23. Nastepnego dnia sprzedaz alkocholu rusza od 12 w poludnie. Co moge jeszcze powiedziec przelotem bylem w Norwegii tam nie kupicie w sklepie juz po 17 "puby sa czynne"a zycie kulturalne i rozrywkowe teni zyciem wiec nie tutaj jest problem. Proponuje jeszcze zeby policja nie zamykala pijanych w izbie bo w zadnym z tych panstw tego sie nie robi tylko pilnuja pozadku i czekaja az kazdy sie rozejdzie do domu.
~Podgórzanin 12-12-2012 13:32
Problemem Walbrzycha nie sa zamykane puby o 24 tylko brak otwartych w tygodniu do 24 bo jak juz jestem w odwiedzinki 22 to jest max a czasem z tym ciezko i wsrodku pusto. W Walbrzychu jest brak zycia towarzyskiego i to jest najwiekszy problem a ta ustawa wcale nie przeszkadza moim zdaniem by takie bylo przyczyna jest napewno inna.A tak na marginesie normalny czlowiek jak chce sie dopic bo ma taka ochote to ma barek w domu i piwo w lodowce a nie biega po Placu na Rozdrozu i szuka calodobowego,wtedy chodzi zazwyczaj sama nocna patologia czyli walbrzyscy zule i nacpani zlodzieje . A co do melin to byly i beda wiec niech je otwieraja w swoich slumsach i niech sie kotluja w swoim smrodzie!!!
~Aniela S 12-12-2012 13:36
O CZYM WY PISZECIE I CIĄGLE OBRAŻACIE PREZYDENTA. W ŚWIEBODZICACH I W GDAŃSKU HANDEL DAWNO JEST TYLKO DO 22. NIKT Z TEGO POWODU KOPII NIE KRUSZYŁ. PRZECIWNICY NASZEGO PREZYDENTA SĄ CORAZ BARDZIEJ AGRESYWNI I JADOWICI A WTÓRUJE IM TV..... . To z was się trzeba śmiać bezimienni.
~77 12-12-2012 13:42
podgórzanin coś Ci się chyba pomieszało tutaj jest POLSKA skoro państwo chce mi odbierać przywileje jakim prawem każe mi płacić podatki? Kim ja jestem dla w/w wymienionego aby mi dyktował o której mogę kupić alkohol i sie napić? - niech doczyta może co oznacza 'wolność obywatelska" a jeżeli nie dociera to do niego to niech zrezygnuje z funkcji - dyktaturę to se może wprowadzać na swoim prywatnym podwórku / domu/ ale nie mi . Może jeszcze wyznaczy godz w których se mogę ..... ulzyć :) albo kiedy wolno mi sie poruszać po mieście - ten pan ma naprawdę coś z deklem i tyle w temacie !
~ 12-12-2012 13:50
ilosc skrag rzeczywiscie nie jest ogromna jak na tak ilosc mieszkancow. Poza tym gdyby rzeczywiscie ten zakaz poprawlby spokoj w miescie to jestem za, ale wiadomo, ze tak nie bedzie to jest na calym swiecie i zalezy i wylacznie od sluzb porzadkowych jak szybko zareaguja. Okazuje sie, ze tu przeszkadzaj sklepy i rozrabiajacy delikwenci, ale na moim osiedlu jedna z sasiadek zbierala podpisy o likwidacje piaskownicy bo przeszkadzaly jej bawiace sie i glosno zachowujace dzieci. Najgorsze jest to, ze wiekszosc skrag jest od ludzi w podeszlym wieku zapomnieli, ze byli mlodzi, ze kazdy wiek ma swoje prawa a zakazy tym bardziej wywolaja agresje bo wtedy bedzie na zasadzie na zlosc mamie odmroze sobie......itd
~wałbrzyszanin 12-12-2012 14:01
przecież to ograniczenie swobód obywatelskich a jak to ma się z konstytucją RP
~ 12-12-2012 14:34
Od czego jest policja i straz miejska w tym miescie ? Chyba nie od pilnowania porzadku, bo sie boja podejsc do kogokolwiek .... A no tak , oni sa tylko po to zeby wlepiac mandaty kierowcom , w tym sie spisuja wzorowo ... Smiech
~nie jest dobrze 12-12-2012 14:36
Panią i Panom przeszkadzają odgłosy nocne. Narzekają, że trzeba Im współczuć. A kto będzie współczuł prowadzącym takie sklepiki zaznaczam sklepiki, którzy mogą walczyć z supermarketami tylko nocą. Dobrze też , że ktoś pomyślał o Szczawnie, które przemieni się z Uzdrowiska w mini piekło. Tesco będzie liczyć zyski Wałbrzych straty. Dlaczego dla spokoju tych kilkunastu osób, nie powiększyć, rzeszy bezrobotnych. :) Gratulacje dla Rady M(niejszej)iejskiej
~kl 12-12-2012 14:39
Ciekawe ile byłoby wpisów, gdyby zamykali aptekę albo piekarnie?
~John 12-12-2012 15:45
Ludzie szelemej to psyhol robi co mu sie podoba.codziennie wymysla jakis absurd,.najpier progi zwalnijace na gagarina(tam czolgu szkoda bo wyboje nieziemskie a on progi montuje) pote jakies budynki dla biedoty na podzamczu(ludzie strzzcie sie cyganow i pilnujcie swoich aut okien i dzieci) a teraz to.Gratuluje,tym co na niego glosowali,pewnie na rzad tuska tez glosowaliscie?walbrzyszanie to banda idjotow co niepowinni zyc demokratycznym kraju bo ewidentnie sobie nieradza z tym!
~mmmmm 12-12-2012 16:24
nie przeszkadza mu złomowisko w centrum miasta a przeszkadzają sklepy nocne! To jest chore! w Wałbrzychu też są studenci,którzy chcieli by gdzieś wyjść wieczorem! To, że Wałbrzych to miasto wymierające to każdy sobie z tego zdaje sprawę, ale może należałoby coś z tym w końcu zrobić? Bo jak to tak? Czy naprawdę musimy być na językach całej polski i to w kontekście negatywnym? A wałbrzyscy radni to marionetki szełemeja, co on sobie nie ubzdura, to tak musi być! jeszcze trochę i będziemy musieli zapłacić podatek od oddychania w tym chorym mieście! Żadnych perspektyw! A co do ludzi, którzy marudzą, mieszkając koło sklepów nocnych to trzeba było się zastanowić, myślicie,że teraz nie będą stali pod blokiem albo w bramach, tak samo będziecie mieli jak macie!
~gosc123 12-12-2012 16:47
Litosci. Poprostu nie dowierzam temu, co słyszę. Dlaczego o Wałbrzychu jest głośno tylko w takich sytuacjach? Wszyscy piszą tylko o tym, że nie kupia wodki w nocy. Litości w tych sklepach tez są leki przeciwbólowe i żywność!!!!!!! Pijaczki i tak i tak wykabinuja sobie flaszkę nawet jak sklepy zamknie sie o 20!! Dla ludzi, którzy wracaja z nocki te sklepy to mozliwość kupna żywnośći choćby na śniadanie. A tak wogole w kazdym mieście życie tetni takze po 21 (patrz Wrocław) tylko nie w naszej 90 tyś wsi.
~Wili 12-12-2012 16:48
Chory pomysł.Stacje benzynowe bedą żądzić.Jutro rocznica stanu wojennego.Czy tak ma być u nas od01.01.2013.Polska śmieje sie z nas.Czy to zgodne z konstytucją?Zycie nocne umrze.Ludzie stracą prace.Brawo p.O`Szołomej.
~~~~~~~~ 12-12-2012 17:19
Nie jestem menelen i mam w DU..... te nocne sklepu.Tu nie o to chodzi tylko o sam fakt.Jeżeli ktoś tego nie rozumie to jest cymbał i baran skończony.:-)
~little ann 12-12-2012 17:24
Szanowny Panie Prezydencie ostatnimi czasy dowiedziałam się, że może Pan wszystko. W związku z tym zwracam się z prośbą o przegłosowanie przez radę miasta uchwały o niepadaniu śniegu na terenie naszego miasta. Wprowadzenie takiej uchwały w znaczny sposób poprawiłoby jakość życia mieszkańców, jeżeli istnieje taka konieczność chętnie zaangażuję się w zebranie odpowiedniej ilości podpisów mieszkańców, chyba że taka aktywność jest niepotrzebna to mogę namówić mieszkańców do złożenia kilkuset skarg na śnieg. Pozdrawiam i liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby. Little Ann
~Len 12-12-2012 17:31
Brawo.Teraz rozprzestrzeni się sieć melin i będzie jak w PRLu.Następnie wprowadzą stan wojenny a następnie wywiozą ich nz taczkach.Historia lubi się powtarzać.
~Wiktor 12-12-2012 17:55
Wprowadza Pan Panie Prezydencie stan wojenny w tym biednym mieście nie dając nic w zamian .
~księgowy 12-12-2012 18:09
Policja jest od łapania przestępców a nie uspokajania pijanych meneli. Od tego jest może i straż miejska, ale po co utrzymywać etaty nocne? Dla pilnowania chamuśiów maszerujących z puszką bronka i przewracających kubły na śmieci w nocy? Niedoczekanie. W USA będącymi jednym z prekursorów swobód obywatelskich są takie ograniczenia, między innymi po to, że uzbrojony obywatel który chciał się wyspać zbyt często strzelał do pijanego cymbała idącego ulicą który myślał że zawojował świat po głębszym. Chcecie chlać po nocy to jazda na wiochę, na przykład do Starych Bogaczowic, o ile miejscowi wam pozwolą, a bywają porywczy.
~Froncek 12-12-2012 18:28
Ludzie nie dajcie się menelstwu. Obrońcy tałatajstwa niech płacą za nich np. za ich darmowe wojaże miejskimi autobusami czy łożą na zasiłki. Inna sprawa, że wszyscy podatnicy składają się na zasiłki. A tak nie widzę problemu i w pełni zgadzam się z uchwalą RM w tj sprawie. Trzeba na problem nocnego pijaństwa spojrzeć nieco szerzej. Przeciwnikom uchwały proponuję zamieszkać w domach lub w sąsiedztwie nocnych sklepów.
~siwy 12-12-2012 18:36
panowie i panie,skoro ma być spokój i porządek po tej ustawie,to proponuje tez podpisać się pod tym żeby zlikwidowano straż miejska ,bo już nie będzie potrzebna czyż nie, po co na stróżów którzy tylko pilnują czy moje auto stoi na zakazie i czy aby nie jechałem o 5km/h za szybko. I jeszcze jedno pytanie do panów strażaków, gdzie oni podziewają się po nocach bo jakoś nigdy jeszcze żadnego nie spotkałem, a wydaje mi sie ze w nocy tez maja służby: ). dziekuje
~siwy 12-12-2012 18:37
panowie i panie,skoro ma być spokój i porządek po tej ustawie,to proponuje tez podpisać się pod tym żeby zlikwidowano straż miejska ,bo już nie będzie potrzebna czyż nie, po co na stróżów którzy tylko pilnują czy moje auto stoi na zakazie i czy aby nie jechałem o 5km/h za szybko. I jeszcze jedno pytanie do panów strażaków, gdzie oni podziewają się po nocach bo jakoś nigdy jeszcze żadnego nie spotkałem, a wydaje mi sie ze w nocy tez maja służby: ). dziekuje
~Hi,hi 12-12-2012 19:43
Czytaj ze zrozumieniem. Pieczywa też nie kupisz przed 6 rano, ani papieroskow czy biletu na autobus.
57jurand 12-12-2012 20:04
Jednym sobotnią -niedzielny luz służy do rozrywki a innym np. lekarzowi do zaliczania dyżurów w szpitalu , ambaras w tym że doktor jest urzędującym prezydentem i to on decyduje kto ma iść spać z rączkami na kołderce. A może tylko mu się tak wydaje.
~ 12-12-2012 20:05
Brawo , gdzie nam przyszło żyć? Jak jeden człowiek i grupka "zaufanych" radnych może dyktować społeczeństwu Wałbrzycha że jeżeli chcą wypić piwo to muszą patrzeć na zegarek? Czy 1 stycznia 2013 piując piwo po północy zapłacę mandat czy pójdę siedzieć? Panie Prezydencie oraz szanowna rado otwórzcie oczy to niestety myśmy Was wybrali i macie służyć a nie utrudniać życie.
~szok 12-12-2012 20:09
normalnie to jest PRL ROMKA jeszcze rok i bedziemy sie tankowac na kartki z pozwolniem od szelemeja SZOK
~tsetse 12-12-2012 20:27
W ten oto sposób nasz prezydent chce ożywić centrum a może lepiej by było żeby straż miejska robiła co do nich należy i wreszcie pilnowała porządku a nie radarów
~ 12-12-2012 20:34
A mi się wydaje że to tylko mydlenie oczu przed jakąś niespodzianką obym nie wykrakał
~M&M 12-12-2012 20:38
Sylwester do 3.00 hahaha
~margo 12-12-2012 20:43
Kiedys przy ul. Dlugiej byly lawki ,piaskownica, gdzie bawily sie dzieci a Babcie siadaly na laweczkach, Z chwila otwarcia sklepu nocnego przy ul. Dlugiej mlodzi i nie tylko !!!! przeniesli sie na nasze podworka wrzeszczac do poznych godz, nocnych, zaklocajac spokoj,Interwencji zadnej,Rano obraz nedzy i rozpaczy .Posikana piaskownica , porozbijane butelki kupa smieci.( bo przeciez placimy podatki) i ktos to posprzata.Gdzie sa sluzby porzadkowe???Po jaka cholere nam Straz Miejska? ktora pracuje tylko do 22-giej/Do obszczymurkow nie podejda ( boja sie) chyba? ale mandat za malenkiego pieska w wysokosci 50 zl.ktory szedl przy nodze bez smyczy, to chyba potrafia najlepiej.Kiedys na zwrocenie uwagi, ze tam lezy czlowiek podszedl jeden( bylo troje) popatrzyl i powiedzial "do jutra wytrzezwieje"
~JA5432 12-12-2012 20:46
księgowy nie twoim ani Twojego prezia zafajdanym interesem jest do ktorej sie bawię i kiedy mam ochotę bawić się kulturalnie przy piwie ze znajomymi. Co najwyżej czy swoim zachowaniem ograniczam czyjąś wolność wtedy można interweniować. Jak Ci się nie podoba w Polsce to ..... do tych rzekomo normalnych krajów. "W USA będącymi jednym z prekursorów swobód obywatelskich..." hahah chyba nie jesteś na czasie.
~Brawo 12-12-2012 20:46
Jak zwykle przed świętami niespodzianki w mieście.Rok temu likwidacja szkół,teraz zamknięcie sklepów.Chyba prezydent ze swoją świtą mają samych wrogów w Wałbrzychu.Tylko wiać bezrobocie,bieda,nerwówka,MASAKRA.
~PS 12-12-2012 20:48
Nie ma to jak KONSULTACJE SPOŁECZNE.Znamy te monologi....
~zzz 12-12-2012 20:53
Co ten dr. pierniczy jak opetany wiadomo od dawien dawna , że jak sobie zaplanuje tak uczyni. Konsultacje społecze- to tak trzeba przeprowadzic odnotować że się obyły- a zrobic tak jak mi sie podoba. Będzie podobnie jak z budownictwem domow socjalnych. Prezydent przeprowadza konsultacje społeczne, bo tak byc powinno a zrobi tak jak mu sie pdoba .Tak przeciez powiedział w swoich wypowiedziach Pan Marek Małecki. Pdobnie jest w temacie zakazu handlu w godzinach wieczorowo-nocnych. Tak sobie pomyslał i tak tez uczynił a teraz glupkowato się tlumaczy jak maly Kazio
~JA5432 12-12-2012 21:11
z najnowszych plotek - punkt obrad którego dotyczy sprawa miał nr bodajże 16 lub 18 ... do tego czasu część radnych zmyła się ...no przecież k....aa i za to biorą pieniądze :D Takich sobie wybraliśmy
~ksg 12-12-2012 21:39
do oszołom, Uwaga
~pp 12-12-2012 21:55
ale to samo dzieje się w innych miastach Polski a jak zwykle Wałbrzych się pogrąża alkohol alkoholem bo chlanie pod sklepem to skandal ale......... od razu zamykać puby kluby i restauracje ? już jesteśmy pośmiewiskiem na całą Polskę
~księgowy 12-12-2012 22:09
Prezydencie, czy ma sens dyskusja z idiotami i to pijanymi? Cytuję jednego z nich;"Czy 1 stycznia 2013 piując piwo po północy zapłacę mandat czy pójdę siedzieć?"No proszę was... Czy wy chociaż czytaliście dokładnie rozporządzenie? Robić swoje prezydencie i nie przejmować się żłopami, nie stanowią aktualnie poważnej siły politycznej jak niegdysiejsza Polska Partia Przyjaciół Piwa. A emeryci się odwdzięczą na wyborach za zapewnienie spokoju.
~^^ 12-12-2012 22:18
Czy to oznacza, że goście weselni wracając z wesela kradną złom, obszczywają murki, klatki schodowe? a młodzież po dyskotece leci do nocnego dopić się i lać pod sklepami? nie można w ten sposób wprowadzać spokoju w mieście, co z bezdomnymi którzy nie maja gdzie spać i zimą sypiają na klatkach schodowych bądź gdzie popadnie? jest też grupa ludzi patologicznych którzy nie przestraszą się takiego zakazu bo melin w mieście pełno i wszędzie można coś kupić i co jeśli wracając z meliny postanowi rozwalić jakiś śmietnik lub narobić ze znajomym menelkiem hałasu? Dlatego zakaz jest nie równy i nie współrzędny a jak zwykle ucierpią ci którzy chcą się bawić a nie dewastować.
~kkkk 12-12-2012 22:58
Zacznijmy od tego gdzie w Wałbrzychu można się bawić nocą, dyskoteki? jakie? wiejskie k10? Gdyby były odpowiednie lokale ludzie siedzieli by w nich, a nie pili pod sklepem nocnym. Wałbrzych to dziura.. niedługo wszyscy wyjadą...
~do 12-12-2012 20:43 | ~margo 13-12-2012 7:49
pieska się wyprowadza na smyczy, powinni dać jeszcze 200 za nieposprzątanie po piesku tego co narobił. Bo zakładam że skoro włąściciel nie jest na tyle rozgarnięty żeby przypiąć psu smycz to o tym że po psie się sprząta też nie wie.
~abstynent 13-12-2012 7:56
Drobni przedsiębiorcy, właściciele małych sklepów powoli zwijają interesy, chociażby z powodu nadmiernych opłat i utrudnień. Skoro rada miejska i pan prezydent tak wspierają miejsca w pracy w "spalonej ziemi" w Wałbrzychu, to gratulacje dla strategicznego myślenia. Obławiają się tylko supermarkety, czyli obcy kapitał. Ludzie i tak pić będą o każdej porze, małym sklepom zakaz w plecy, a od pilnowania porządku są służby, a nie zakazy.
~pracownik 13-12-2012 8:01
Czytając niektóre komentarze,osób popierających ustawę, chce mi się śmiać. . . ".noc służy do spania"..to może ustawa o ZAKAZIE SPANIU W DZIEŃ! Czemu nie ? To praktycznie to samo. Ktoś twierdzi,że będzie bezpieczniej, to władze niech zwolnią po 15% etatów policji i straży miejskiej. Przecież będą się nudzili w nocy,tak bezpiecznie na ulicach bedzie. Ludzie!! Bedzie gorzej! Z baru o 23 godzinie wyjdzie młodzież i pójdzie na stacje po piwo,bo to nie uniknione,a tam spotkają się ludzie z trzech dzielnic,wypici i źli na cały świat..co wtedy??? Godzina policyjna?
~pdzwch 13-12-2012 8:21
przez 2 lata 100skarg... faktycznie 2x365dni=730 730/7dni=104tyg co daje srednia 1 skarga na tydzien!!! nie jest powiedziane ze tych skarg nie pisal ten sam idiota i nie jest powiedziane ze te 100skarg nie dotyczy jednego miejsca. wiec po cholere zamykac wszystko i niszczyc i tak juz upadajace miasto? a moze to zbieg okolicznosci ze ktos wracal z domowki i akurat wydarl morde pod czyims oknem a ten ktos pomyslal sobie no tak noc jest to pewnie wraca z nocnego wiec napisze skarge. bezRadni podajcie swoje nazwiska!! kto glosowal za !! czy ..... zwana PO dlugo jeszcze bedzie rzadzic w tym kraju? podajcie nazwiska to bede wiedzial na kogo nie glosowac!! nastawcie miasto na emerytow i rencistow to jest przyszlosc!! a jak bede pil pod kosciolem to tez go zamkna?
~77 13-12-2012 9:38
Właśnie chciałabym wszystkim podatnikom przypomnieć , że Szełemejek i reszta jego "mądrej" ekipy utrzymywani są z naszej kasy jako podatników i to za naszą kasę wymyślają podobne bzdety i jak Wam się to drodzy podatnicy podoba? Nasza kasa a właściwie haracz jaki ściąga z nas państwo jest przeznaczana na pensję i diety w/w hi hi ha ha
~ 13-12-2012 10:22
chyba bedzie dym.nie mozemy pozwolić na takie rzeczy w naszym miecie.itak jestesmy pośmiewiskiem w całej polsce.nie wiem jak mozna bvyło nwymyslec cos tak głupiego.przeciez kazde miasto nie moze wprowadzać sobie swocih praw.moze nastepnym krokiem bedzie krzesło elektryczne???? trzeba tamu zapobiedz
~Wałbrzyszanka 13-12-2012 10:31
A ja się pytam gdzie byliście jak zamykali szkoły???Jak chcieliśmy odwołać radnych???Mieliście to gdzieś!!Bedzie coraz gorzej..ale po co się udzielać jak nas sprawa nie dotyczy...jesteśmy pośmiewiskiem dla całej Polski!!!Radni bezradni mają mieszkańców Wałbrzych gdzieś..są likwidowane miejsca pracy!!Nie widziałam jeszcze nic by robili dla dobra ludzi!!Miasto umiera...
~sAs 14-12-2012 21:45
(drwiąco, acz przytomnie): pięknieście się dali wpuścić w kanał polemiki. Za chwilę ratusz "ugnie się" pod siłą argumentów, PRZEPROSI NAWET. A bocznymi drzwiami, w tak zwanym "międzyczasie" zlikwidował, po cichutku szkołę. Proceduje budżet przyszłoroczny, również bez rozgłosu. A "społeczeństwo" dyskutuje!!! Zawzięcie na tematy nieistotne, choć kontrowersyjne - i owszem. Z tym, że po prostu rzucone na żer. Tak się właśnie robi politykę ...
king8543 14-12-2012 21:56
A ja stanowczo popieram ten pomysł i mam nadzieję że wejdzie w zycie z nowym rokiem,mieszkam na Piaskowe Górze i widzę co się dzieje w nocy w piątek i soboę pod filarami na ulicy Głównej pod sklepem nocnym jest on wręcz okupowany do późnych godzin nocnych przez nieletnia chołotę z gimnazjum (swoją drogą gdzie ci rodzice ja się pytam) i nie tylko,a knajpa ............po przeciwnej stronie to też punkt spotkań różnej chołoty z Piaskowej Góry i przyjezdnych ze Śródmieścia i chałas do białego rana.Najwyższa pora w końcu coś z tym zrobić!!!
king8543 14-12-2012 22:08
Stop pijanej gimbuśiarni i innemu elementowi społecznemu w Wałbrzychu!!!
~margo 15-12-2012 11:58
Ciekawe! jaki mandat nalezy sie ,sikajacym i rzygajacym pijaczkom pozostawiajacym kupe smieci i rozbitych butelek na placach zabaw? jezeli za psiaka mialo by byc 200zl.?Juz dwa lata temu sprzatalam po swoim psie jak zalatwial sie (obojetnie ) gdzie to wiele osob z obrzydzeniem patrzylo na mnie i pukalo sie w glowe.Teraz wielkie halo!!!Idac na spacer musisz miec oczy szeroko otwarte zeby nie wdepnac na (mine) a kto tego bedzie pilnowal? To lezy w gestii wlasciciela,ktory nie patrzac idzie dalej (swiadczy to o tym , ze daleko nam jeszcze do zachodniej kultury
~Uwaga 15-12-2012 20:21
Bezrobotni nauczyciele !Otwórzcie meliny wyjdziecie na swoje lepiej niż w szkole.
~przemAS 16-12-2012 12:31
typowo PO zagrywka PR. odwrocic uwage do innego faktu. podobno miasto zaciagnelo kredyt w postaci obligacji komunalnych na 57 mln - dlaczego nikt o tym nie napisal. ale PO zawsze tak puscic medialna bombe by odwrocic uwage od niewygodnego tematu.
~matkaaaaaa 17-12-2012 13:07
no tak jak sie mocherowe berety skarżą ze ktos jest pijany to szemej ich slucha a jak rodzice sie skarżyli ze nie chca isc z dziecmi do zapizialej szkoly nr 5 to ich olal. teraz szkola sie prawie zawalila a prezydent nadal zajmuje sie tym czym nie powinien !!!!!!!!!!!!!!
~???????????? 17-12-2012 13:12
a czy można robic kupe po 23ciej??????
~mieszkanka...... 17-12-2012 22:59
jakie skargi :po nocach, od tego jest policja a oni wolą wsiąść do wozu i nie widzieć co się dzieje przeważnie na placach zabaw i przystankach.A te skargi które są w dzień jak matki piją alkohol siedząc z dziećmi na ławkach w parkach i na placach zabaw,co robi wtedy nasza straż miejska- powiem wam udaje że nie widzi bo lepiej założyć blokadę na samochód.
~amann 19-12-2012 17:41
Dzisiaj referendum by przeszło i takie radne jak Mielczarek ,Szpur ,Torbus Tetrrycy , Gwiazda ze spalonego teatru Lekarka co zamiast ratowac ludzkie zycie robii z siebie posmiewisko .I ich cezar juz nigdy do ratusza nie wejda

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Odkryj Dolny Śląsk

Bogata kartoteka

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Duda w Wałbrzychu