MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Prezydent Wałbrzycha oświadcza

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 23 grudnia 2009, 14:52
Aktualizacja: 16:39
Autor: red
Fot. archiwum
Prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski postanowił wydać oświadczenie dotyczące postawy opozycyjnych radnych.

Oświadczenie Prezydenta Wałbrzycha
 
Opozycyjni Radni Wałbrzycha podjęli kuriozalną decyzję o praktycznej likwidacji promocji miasta. Trudno o inny wniosek, sądząc z uchwalonych zmian do budżetu na 2010 rok. Radykalna redukcja i tak skromnych wydatków promocyjnych o 420 tysięcy złotych jest działaniem niezrozumiałym, absurdalnym, a przede wszystkim szkodliwym dla Wałbrzycha.

Każde miasto jest swoistym produktem. Jego zawartością jest m.in. oferta inwestycyjna, kulturalna i turystyczna. Produkt należy promować i sprzedawać. Do dziś wydawało się to prawdą oczywistą.
Do dziś, ponieważ chcemy zmarnowania korzyści wynikających z wielu wartościowych przedsięwzięć, w tym np. Dni Wałbrzycha, Festiwalu im. Księżnej Daisy, Letniej Serenady, Mistrzostw Polski w Kolarstwie MTB, Biegu Gwarków, Barbórki. Nie będzie możliwa produkcja i dystrybucja gadżetów promocyjnych, folderów, map, kalendarzy itp., promocja miasta w mediach lokalnych i krajowych oraz udział w targach turystycznych.

Rezygnacja z promocji Wałbrzycha oznacza, że nie chcemy u nas inwestorów, partnerów, klientów i turystów. Nie chcemy, żeby mieszkańcy miasta identyfikowali się z otoczeniem. Nie chcemy również, aby Wałbrzych dynamicznie się rozwijał. Innymi słowy opozycyjnych Radnych nie obchodzi atrakcyjność naszego miasta na mapie regionu i kraju. Chcą zacofania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Promesy na sprzęt

Trzaskowski zyskuje

Będzie praca

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~maciek 23-12-2009 15:59
Brawo " PANIE PREZYDENCIE" , najważniejsze te gadżety , a na zdjęciach można zrobić retusz, no i trzeba się pokazywać! A Wałbrzych i tak jest bardziej znany z BIEDASZYBÓW , DZIURAWYCH JEZDNI I ZAMYKANYCH WYSTAW !
~ 23-12-2009 20:27
olac radnych opozycyjnych!!!!
~Bruno 23-12-2009 21:25
I widać Panie maciek ktoś chce by tak zostało. Łatwiej kontestować i być anty. Łatwiej oszczać sukcesy.
~zmartwiony 23-12-2009 21:37
na porządną promocję miasta potrzeba tak naprawdę kilku milionów złotych przez kilka lat - wtedy moze troche zmieni się panujący stereotyp o Walbrzychu. Choć obecny Prezydent nie jest może najlepszym gospodarzem, ale już się zaczynam martwić jak do władzy dojdą tacy ludzie jak rodzina R.. Opozycja obecnego prezydenta jest po prostu fatalna.
~aaaa 23-12-2009 21:57
gadżety??? to wałbrzych ma jakieś gadżety, hmm, niech pomyślę.... a tak! jakieś 5 lat temu dostałam długopis z napisem um wałbrzych :)
~ktoś 23-12-2009 23:58
Dni Wałbrzycha? :( Jedyna rozrywka w roku kiedy można się wybawić w tym umarłym mieście...
~nauczyciel SP 17 24-12-2009 0:44
Są gadżety. I to bardzo fajne Ja np. otrzymałam z Biura Promocji (dziękuję) dużą promocyjną torbę. Wystarczyło poprosić. Dzięki temu miałam "obsłużone" wiele konkursów i lekcji tematycznych. I dzieci były zadowolone.
~Tomek 24-12-2009 2:06
Bardzo mądre i słuszne uwagi p. Prezydenta... Właśnie po to by nie kojarzyli nas z biedaszybami, dziurawymi drogami itp. podejmuje się działania promocyjne, tworząc kampanie marketingowe i poprawiając wizerunek miasta poprzez wiele różnych działań. Efekty takich działań są widoczne i możliwe do oceny dopiero po kilku ładnych latach, ale konieczne po to by istnieć, nie tylko na turystycznej, ale również na inwestycyjnej mapie naszego kraju.
~maciek 24-12-2009 7:05
Panie Bruno > osikać , osikać sukcesy a nie oszczać,zwłaszcza te za cudzą kasę - bo to żaden sukces ! Gdyby się Pan interesował dotacjami z UE to widział by Pan, że to "nasi" urzędnicy blokują przepływ tej kasy do ludzi przedsiębiorczych! bo nie potrafią ( lub nie chcą )w sposób rozsądny ich kontrolować! Łatwiej " odnosić spektakularne sukcesy z kolesiami"! A Wałbrzyska "elita" z całą opozycją włącznie nie jest nawet śmieszna! Życzę refleksyjnych Świąt i spojrzenia za horyzont w 2010 roku. maciek
~Rebel Yell 24-12-2009 7:43
Ciekawszy jest sposob uchwalenia budzetu. Nikt sie nie sprzeciwil. Radni "opozycji" (czytaj drugi rzad w kolejce do koryta) zachowali sie swiatecznie czyli jak karpie. Jak zachowaja sie na Wielkanoc?
~ 24-12-2009 11:30
tak własnie radni opozycji tylko czekaja na swoja szanse do koryta
~1414 24-12-2009 14:42
Kruczkowski tak skutecznie promował Wałbrzych do tej pory , ze miasto kojarzy sie Polakom z biedaszybami, tym ze lezy gdzies na Górnym Sląsku i jest w trojce najbrzydszych miast w kraju... Gratulacje to sa własnie zasługi Kruczkowskiego i efekty jego promocji miasta
~piszący_wnioski_o_dotacje_z_UE 25-12-2009 14:10
panie maciek: jak widać pan się interesujesz tak bardzo dotacjami z UE, że nie masz pan o nich bladego pojęcia, bo wypisujesz kompletne bzdury. Nasi urzędnicy z Wałbrzycha mają taki wpływ na przyznanie przedsiębiorcom dotacji, tyle co ma piernik do wiatraka. Wszystkim steruje Wrocław niestety.
~maciek 25-12-2009 17:12
urzędnicy z Wrocławia to OBCY i do tego z innej planety !!!!!???? a ci z Warszawy to nawet z innej galaktyki !!!!!????? Życzę więcej optymizmu we własne siły w 2010 roku , a mniej zaściankowego myślenia . A Wałbrzyskim urzędnikom widać tak bardzo zależy na zmianach!!! Czy całą energię zużywają na trzymanie się stołka ?
~Nieopozycyjny 27-12-2009 18:48
Niech naprawi drogi za te pieniądze i nakarmi głodne dzieci wtedy sam wałbrzych bedzie sie promował bez dodatkowych nakładow z budzetu. Dla dzieci na dokarmianie nie ma,ale na promocje jest. Wiecej promocji w mediach maskotki to bedzie większy efekt niż usmiech p.Kruczkowskiego na wszystkich uroczystościach i plakatach. Trochę pokory i refleksji bo usmiech też jest oznaką głupoty
zimnychirurg 28-12-2009 22:54
Popieram pana prezydenta . A jak widzę w telewizji tych Rosiaków ..... to aż ...............kanał zmieniam !!!
~Ja 10-01-2010 18:36
Panie prezydencie, ma pan promocję gratis! Otóż rankig miast Dolnego Śląska opublikowany w prasie: najniższy przyrost naturalny, najmniejsza wykrywalnośc policji, największe bezrobocie, najniższa kwota na inwestycje na mieskańca, najwyższy czynsz za mieszkania komunalne, nawyższa stawka za wodę i ścieki. Czytał pan? Nie ważne jak mówią, ważne żeby mówili.
znajomy1 22-01-2010 8:33
zatem naj naj naj naj dla każdej z nas :) czarny humor jak czarna wałbrzyska ziemia. Jedno jest pewne, na Wałbrzych trzeba mieć pomysł. Wałbrzych ma oferować coś co pociągnie do niego pieniądze z miejsca gdzie one są. Pieniądze z Unii... zwykle wirtualne, a te które trafiają do nas to np. pieniądze na zorganizowanie szkoleń, których tematem będzie: jak pozyskiwać pieniądze z Unii na organizację szkoleń, których tematem będzie pozyskiwanie środków z Unii na organizację szkoleń. W Wałbrzychu nie powstaje i nie dzieje się prawie nic, co ściągałoby pieniądze od tych, którzy je tu przyjadą wydać. Nie ma nowatorskich pomysłów, a to co powstaje, powstaje po to, by ciągnąć pieniądze od Wałbrzyszan, czyli tych, którzy pieniędzy nie mają.
znajomy1 22-01-2010 23:12
Zastanawiam się na czym polega to, że niektóre posty docierają, a niektóre nie... A co będzie gdy roześlemy zrzut z ekranu gdy są zamieszczone i zrzut gdy zostały zmodyfikowane...? Ktoś tu chyba miesza, co?
~ 18-02-2010 12:37
Panie Prezydencie Kruczkowski nie interesują mnie Pańskie oświadczenia.Proszę się zabrac za uczciwą robotę na rzecz Wałbrzycha i skończyc z balami i imprezami na Książu i Pana Tutaja.Dosyc już tych balów i imprez,a jeśli zamierza Pan dalej się bawic to nie nasz koszt Panie Prezydencie!!!!!!!!
~Bimbo 25-02-2010 23:23
No tak lepiej nie promowac tylko rozdac kolega,jako premie uznaniowe na nastepna gwiazdke panie prezydencie albo inny szczytny cel dla urzedasow! Mam wrocic do Walbrzycha po 6latach emigracji i tak sie po co i do czego? Pozdrawiam wszystkich,ludzi ktorzy chca cos zmienic w tym miescie,a zwalszcza mlodych ludzi takich jak ja.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spektakl na 5–lecie

Przychodnia "Krzysztof" przyjmuje zapisy

Ostatnia prosta

Trzaskowski kontra Duda

W Dolnośląskiem Duda z 39%, Trzaskowski z 32,5%