MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Prezydent unika radykalnych kroków

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 5 listopada 2015, 6:45
Aktualizacja: 16:00
Autor: PAW
Fot. red.
Już w przyszłym tygodniu na Podgórzu odbędzie się kolejne spotkanie prezydenta Romana Szełemeja w sprawie Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2015–2025.

- Odbyłem już kilka spotkań w tym temacie, kolejne są przede mną – mówi Roman Szełemej. – Uchwałę w temacie programu rewitalizacji chcemy przygotować na przyszły rok.

Prezydent zapowiada, że rewitalizacja obejmie wszystkie dzielnice Wałbrzycha, ale oczywiście najbardziej zauważalne efekty będą widoczne w tzw. starych dzielnicach – Nowym Mieście, Sobięcinie, Podgórzu, Białym Kamieniu, Starym Zdroju i Śródmieściu.
- Wałbrzych jest rozproszony, rozciągnięty – tłumaczy Szełemej. – Na tych spotkaniach padają propozycje, żeby osobom pogarszającym wizerunek miasta wręczać eksmisje. Chodzi głównie o Śródmieście. Ja się z takim stanowiskiem nie zgadzam. Moim zdaniem sytuacja w Śródmieściu w ostatnich latach znacznie się poprawiła. Eksmisja to ostateczne wyjście. Nie będę realizował radykalnych pomysłów radykalnych środowisk, bo to wcale nie rozwiąże problemu.

Czytaj również

Pola Nadziei

Aktywni złodzieje

Wizyta wojskowych

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~jola 4-11-2015 18:55
tylko eksmisja meneli ze wszystkich dzielnic Walbrzycha ,zajmuja czesto duze mieszkania za nic nie placa ,okradaja normalnych lokoatorow a czest maja po kilka zapchlonych i smierdzacych psow
~Mieszkaniec Śródmieścia 4-11-2015 20:34
Panie Prezydencie. Proponuję żeby się Pan przeprowadził na tydzień do Śródmieścia. Np. do któregoś z gminnych pustostanów. Niech się Pan przespaceruje po południu przez te kilka dni po Śródmieściu. Wtedy Pan zmieni swoje jakże błędne stanowisko. Po południu po 16:00 pałęta się tylko patologia.
~ 4-11-2015 22:38
A kiedy Rewitalizacja takich dzielnic jak Gaj,Konradów,Kozice i Poniatów! To też Wałbrzych!!!!
~ddd 5-11-2015 8:48
Za Wikipedią: "W języku polskim pojęcie rewitalizacji nadużywane bywa jako nazwa wszelkich remontów, adaptacji, modernizacji itd [1]. Tymczasem pojęcie to odnosi się do działań podejmowanych w dużej skali (dzielnica, część miasta) i w odniesieniu do wielu płaszczyzn funkcjonowania przestrzeni miejskiej (architektonicznej, społecznej, ekonomicznej, kulturowej itp)"
~Zbigniew Michurski 5-11-2015 8:49
Prezydent mówi - padają propozycje, żeby osobom pogarszającym wizerunek miasta wręczać eksmisje. Cóż za eufemizm. A dlaczego nie nazwać ich śmierdzielami, pijakami, degeneratami, zakałą miasta? Dlaczego reszta ludzi ma dostosować się do ich wątpliwego "standardu" życia? Pana wypowiedź jest czytelnym zielonym światłem dla takich ludzi. Jako podatnik domagam się od Pana należytym dysponowaniem środków publicznych w tym środków przeznaczanych na pomoc socjalną i lokalową. Nie ma mojej zgody na utrzymywanie nierobów za moje pieniądze. Ludzi uczciwych jest więcej niż śmierdzieli i próżniaków - Panie prezydencie!!!!
~menel 5-11-2015 8:55
I co zrobicie Panstwo madralinscy z tymi menelami pozniej? Smierdzi to na kilometr faszyzmem, drodzy polaczkowie.
~Scrappy Coco 5-11-2015 9:34
A Szczawienko do wyburzenia ?
~Smierdziel 5-11-2015 12:46
Ludzi uczciwych jest więcej niż śmierdzieli i próżniaków - Panie prezydencie!!!! Pana wypowiedź jest czytelnym zielonym światłem dla takich ludzi. Jako podatnik domagam się od Pana należytym dysponowaniem środków publicznych w tym środków przeznaczanych na pomoc socjalną i lokalową. O gdyby wszystkie słabe jednostki poddawac eutanazji jak zwierzeta w tym jezdzacy na wozkach i chorych to moje składki pozostały by w O-Fe!!!
~Do Scrapy Coco 5-11-2015 20:43
Na szczawienko bedą przesiedlani menele itp. Żeby byli na wylocie z wch. Polska dla Polaków!
~Żul Śródmiejski 6-11-2015 19:42
Super Panie Prezydencie. Liczyłem na Pana że mi Pan nic nie zrobi i dalej będę mógł sobie mieszkać w Śródmieściu, mam lokal od Gminy za który nie muszę płacić. Całymi dniami siedzę sobie na ławeczce w Rynku i popijam bełty. Odlewam się do klatek schodowych. I czuję się tu dobrze. I cieszę się, że jest Pan ze mną. Już się bałem że ta zapowiadana Rewitalizacja Śródmieścia spowoduje ze bede sie musiał wyprowadzić. Ale nie zawiodłem sie na Panu. Tak trzymaj Romuś. Żule górą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozmawiali o współpracy

Zrezygnujcie z plastiku!

Nauczyciel z Zamku

Koalicja zmobilizowana

Pozytywne Granie