MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Prezydent Szełemej dyskutował o funduszach unijnych

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Środa, 19 września 2018, 10:45
Aktualizacja: 11:59
Autor: red
Fot. użyczone
18 września na Uniwersytecie Wrocławskim odbyła się konferencja „Unia Europejska – Samorząd – Demokracja – Przedsiębiorczość”, w której uczestniczyli europosłowie, marszałkowie województw oraz prezydenci miast, w tym Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Gościem honorowym konferencji był Jerzy Buzek, były Premier RP i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego. W trakcie spotkania rozmawiano o tym, jak rozwijają się dzięki Unii Europejskiej polskie regiony i jakie wyzwania jeszcze przed nimi stoją.

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej dyskutował w panelu „Samorządy i Unia Europejska. Jak regiony i miasta skorzystały z obecności w UE, jakie wyzwania przed nimi stoją?”. Podczas panelu opowiadał o konkretnych inwestycjach, jakie dzięki funduszom unijnym zostały zrealizowane w Wałbrzychu i Aglomeracji Wałbrzyskiej.
- Bez tych środków nasze miasto nie wyglądałoby tak, jak dzisiaj. Fundusze unijne pozwoliły na remonty i budowę wielu ulic, rozpoczęcie procesu rewitalizacji dzielnic Wałbrzycha, stworzenie nowoczesnego systemu komunikacji miejskiej, budowę nowych mieszkań komunalnych, termomodernizację i rozpoczęcie walki z niską emisją – podsumował Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Pandemia nas nie opuszcza

Duda w Wałbrzychu

Nieco inne zakończenie

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~wyzwalacz 19-09-2018 14:12
Towarzystwem raczej Szełemej nie ma się chwalić. Buzek bowiem to płatny rzeznik polskiego przemysłu.Ideowy marksista, praktyczny rozbójnik. Wstyd.
~ 20-09-2018 5:22
Roman dyskutował?? Buhahahah....Romuś nie ma szerszego pojęcia o funduszach unijnych😁 Reżimowe media robią z niego eksperta od wszystkiego.
~Janosik 20-09-2018 13:25
"Zwykły doktorek" nie chce się uporać z Mobrukiem a klepie na lewo i prawo o ochronie środowiska. Hipokryzja sięga kosmosu "zwykły doktorku" Szełemej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przyjedzie Duda

Wakacyjny bon

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Ciekawie w lipcu

Kompostowniki mają sens