MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Prezydent Komorowski nagrodził

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 11 lutego 2013, 10:06
Aktualizacja: 10:07
Autor: red
Fot. UM Świdnica
W piątek, 8 lutego Sudecka Izba Przemysłowo–Handlowa w Świdnicy, świętowała XX–lecie swojego istnienia. W trakcie uroczystości Jan Lityński, doradca Prezydenta RP i Aleksander Marek Skorupa, wojewoda dolnośląski wręczyli ordery i odznaczenia przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Prezydent Bronisław Komorowski uhonorował odznaczeniami państwowymi za wybitne zasługi dla rozwoju gospodarczego Polski, za propagowanie idei gospodarki rynkowej oraz działalność społeczną i charytatywną – Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski – prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka i członka Rady SIPH Edwarda Szywałę.

Za zasługi dla rozwoju gospodarczego Polski, za działalność na rzecz społeczności lokalnej Złotym Krzyżem Zasługi uhonorowano Andrzeja Lepaka-Przybyłowicza. Brązowy Krzyż Zasługi przyznano: Jolancie Drozdowskiej, Mariuszowi Hoszowskiemu, Pawłowi Ułaszewskiemu.

– Świdnica to silny ośrodek gospodarczy, a Sudeckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej gratuluję tak wspaniałego jubileuszu – mówił wojewoda dolnośląski.

Prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek podziękował w imieniu odznaczonych:
– Tak niezwykła okazja jest powodem, że czujemy zaszczyt i wzruszenie w związku z decyzją Prezydenta RP. Odznaczenia odzwierciedlają pracę i wysiłek bardzo wielu osób w budowania różnych wymiarów naszego życia, w tym gospodarczego. Wszystkim, którzy pomagali, by coś pożytecznego w naszych małych ojczyznach się działo, należą się podziękowania.

www.um.swidnica.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Zagospodarowali teren

Przyjedzie Duda

Nowe barierki

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~bleble 11-02-2013 10:32
Blebleble.... "Odznaczenia odzwierciedlają pracę i wysiłek bardzo wielu osób w budowania różnych wymiarów naszego życia"
~ 11-02-2013 11:21
jaki prezydent taki tytuł blee
~Henio 11-02-2013 13:28
Czy to ten wybitny działacz "Solidarności"Lityński, który doprowadził do liwidacji wałbrzyskich kopalń i upadku Wałbrzycha ?
~ktos 11-02-2013 13:41
Żenada. Świdnica ośrodkiem gospodarczym. W tym świecie kłamstw i obłudy przechodzi już wszystko
~Strefa 11-02-2013 18:57
Ta taki z nich ośrodek gospodarczy że na naszej strefie pracują hahah
~ 15-02-2013 12:35
a ludzie w .......pracują w nieludzkich warunkach w mrozie na halach......o on niby taki dobry dostaje i sam rozdaje nagrody na prawo i lewo a o swoich pracowników nie umie należycie zadbac. To ludzie przcujący w jego firmie zapracowali na niegi jego pozycje w tym zaklamanym kraju !!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spektakl na 5–lecie

Odwołany turniej rycerski

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Będzie praca

Po barierkach, czas na drogę