MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Premiera w Lalkach

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 4 lipca 2020, 6:39
Aktualizacja: Niedziela, 5 lipca 2020, 8:15
Autor: red
Fot. organizatorzy
W najbliższą niedzielę, 5 lipca, zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na premierę spektaklu PRZYJACIEL w reżyserii Seweryna Mrożkiewicza, która odbędzie się on–line. Początek o godzinie 12:00.

Tym razem realizatorzy spektaklu sięgnęli po mniej znaną klasykę literatury dziecięcej - tekst Oscara Wildea pt. PRAWDZIWY PRZYJACIEL. To wzruszająca historia o relacji biednego ogrodnika i bogatego młynarza, ukazująca przyjaźń, która nie do końca jest równa i uczciwa. Janek, będący ogrodnikiem zawsze służy pomocną dłonią i radą Młynarzowi, który nie odwzajemnia dobroci młodego chłopaka, a wręcz przeciwnie - wyzyskuje go.

PRZYJACIEL jest spektaklem stolikowym, zawierającym małe formy i elementy scenografii, a dosłownym miejscem jego powstania jest, jak sama nazwa wskazuje, stolik. - To niewątpliwie atut, jeżeli chodzi o spektakl, który będzie miał swoją premierę on-line, ponieważ podczas nagrywania i montażu realizator może pozwolić sobie na precyzyjne zbliżenia postaci czy lalek - mówi Karolina Sobolewska z Biura promocji i edukacji TLiA.

Przedstawienie zrealizowane zostało w konwencji kina niemego. - To nie przypadek, ponieważ szukając inspiracji pomyślałem o filmach Charliego Chaplina, gdzie fabuła zwykle zamknięta była w ruchu, a nie w słowach - mówi Seweryn Mrożkiewicz, reżyser spektaklu. - Całą akcję postanowiłem sprowadzić do działań animacyjnych opartych na muzyce i uzupełnianych tablicami z napisami i pytaniami - dodaje Mrożkiewicz.
Spektakl PRZYJACIEL dedykowany jest dzieciom w wieku 5 - 8 lat.

REALIZATORZY SPEKTAKLU:
scenariusz i reżyseria - Seweryn Mrożkiewicz
scenografia i lalki - Klaudia Laszczyk
muzyka - Anna Mansfeld
obsada - Anna Jezierska, Seweryn Mrożkiewicz
PRZYJACIEL będzie dostępny w sieci od 5 lipca na wszystkich kanałach Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu: YouTube, Facebook oraz www.teatrlalek.walbrzych.pl

Spektakl realizowany jest w ramach zadanie #zostanwdomuztlia dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
2
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podsumowanie dokonań

Górnik gotowy

Frekwencja dopisała

Wyższa kultura

Most już otwarty

Wieści ze Starej Kopalni

Zmarł symbol Wałbrzycha

Śmiertelny wypadek