MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Premiera „Szkoły żon”

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 24 czerwca 2015, 6:20
Aktualizacja: 6:54
Autor: MarZy
Fot. MarZy
20. czerwca w Amfiteatrze przy Placu Teatralnym w Wałbrzychu odbyła się premiera spektaklu "Szkoła żon" w reżyserii Łukasza Witta–Michałowskiego.

Szkoła żon, powstała w 1622 roku, obok Świętoszka i Skąpca jest jedną z najsłynniejszych komedii Moliera, która na stałe weszła do kanonu europejskiego dramatu. Główny bohater, kawaler Arnolf jest przekonany o niemoralności kobiet. Dlatego postanawia wychować sobie na wzorową żonę czteroletnią dziewczynkę.

Łukasz Witt-Michałowski, reżyser Szkoły żon, założyciel i dyrektor lubelskiej Sceny Prapremier InVitro, akcję dramatu przenosi do świata kryminalnych intryg, w którym ex-rajfur uprowadza zza wschodniej granicy młodą dziewczynę. Nie wszystko jednak dzieje się po myśli głównego bohatera, kiedy na drodze do serca dziewczyny pojawia się jego konkurent.

336. premiera wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego (dziewiąta w dobiegającym końca sezonie artystycznym), miała miejsce w Amfiteatrze na Placu Teatralnym i była uzależniona od warunków pogodowych, podobnie jak kolejne spektakle, które odbędą się 3. i 4. Lipca o godzinie 21. Wstęp wolny.

Czytaj również

Pasja nauczania

Uroki Jeziora Bystrzyckiego

Referendum już 7 czerwca

Napadł na nastolatka

Wałbrzych otwiera 4 szkoły dziennie

Problemy wciąż te same

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Ulga za bioodpady