MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Prelekcja dotycząca Praw Dziecka

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 1 marca 2013, 11:43
Aktualizacja: 11:53
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
W dniu 28.02.2013 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 30 im. Armii Krajowej w Wałbrzychu odbyła się prelekcja dotycząca Praw Dziecka. Tematem zajęć było „ Czy dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 30 znają swoje prawa i obowiązki?". Lekcje zorganizowali harcerze z Środowiskowego Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Leśny Rój” należącego do Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. Hm. Alojzego Ciasnochy.

Celem zajęć było uświadomienie młodym ludziom, że prawa i obowiązki, które są zapisane w Konstytucji RP, posiadają zarówno dorośli, jak również dzieci. Dokument, w którym są zapisane ich prawa to Konwencja Praw Dziecka. W czasie lekcji dzieci, na zasadzie skojarzeń układali własne definicje takich pojęć jak państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel i konstytucja. Harcerze pokierowali pracą i wraz z uczniami wypisali na tak zwanym „drzewku myśli” prawa i obowiązki, które ich zdaniem każdy z nas posiada.

Młodzi obywatele naszego miasta mieli możliwość podyskutowania na tematy związane z prawami dziecka w szkole. Wypowiadali się m.in. na tematy „Czy nauczyciele powinni wam zabierać wolne np soboty, ferie zimowe, w celu przygotowań do sprawdzianu szóstoklasisty, przygotowania do konkursów, olimpiad ?”. Innym pytaniem było „Czy zgłoszone przez was problemy ( agresja kolegów, jakiś problem osobisty) jest przez grono pedagogiczne, pedagoga, dyrektora rozwiązywane w sposób zadowalający was?”.

Dzieci bardzo chętnie wypowiadały się na te i różne inne tematy. Bardzo miłym faktem było wdanie się w dyskusje z harcerzami na temat ich praw i obowiązków.Harcerze już w przyszłym tygodniu planują wizytę w kolejnej placówce – Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Wałbrzychu. Mamy nadzieję, że nie poprzestaną tylko na tych dwóch szkołach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Absolutorium to formalność

MBP CK zaprasza

PiS zadowolny ze wzrostu poparcia

Dzień Cioci po wałbrzysku

Duda w Wałbrzychu

13–latek za kierownicą

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Duda wygrał tylko w Czarnym Borze