MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pracownicy dolnośląskich przedsiębiorstw pomagają powodzianom z Bogatyni

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 21 sierpnia 2010, 15:26
Aktualizacja: 15:26
Autor: red
Samochód wypełniony darami trafił do Markocic
Fot. użyczone
W związku z powodziami, jakie miały miejsce na terenie Dolnego Śląska, pracownicy firmy Heapmail Internet Solutions zorganizowali zbiórkę pieniężną, za które to środki finansowe zakupili dary dla poszkodowanych mieszkańców Bogatyni.

Inicjatorzy akcji doszli też do wniosku, że podobnie jak oni, tak i pracownicy wielu firm w obliczu tragedii, jaka dotknęła mieszkańców niektórych dolnośląskich gmin, z pewnością chcieliby pomóc. Nie zastanawiając się zbyt długo postanowili rozszyć akcję o firmy zlokalizowane w Wałbrzychu i okolicach. Informacje o organizowanej zbiórce przesłali mailowo lub po prostu dzwonili do przedsiębiorstw z regionu wałbrzyskiego z pytaniem, o chęć przyłączenia się do akcji.

Do zbiórki mógł przyłączyć się każdy przedsiębiorca informując o niej swoich pracowników. Następnie wyznaczał miejsce w firmie, gdzie można było składać dary, a później ustalał z organizatorami termin ich odbioru. Część darów została przewieziona przez samych zbierających do budynku Dolnośląskiego Parku Technologicznego T-Park, gdzie firmie Heapmail Internet Solutions użyczono pomieszczeń do przechowywania zgromadzonych rzeczy. Do akcji zbierania darów dla powodzian przyłączyli się pracownicy takich firm jak: Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego, Enitra, Camela, BUH „Wersor”, WPWiK, Electrolux Poland, Toyota Wałbrzych, Apteka Dd. Max Brl, Center Polska, KRUK, Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Wałbrzychu, Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej w Wałbrzychu, Fundacja Merkury w Wałbrzychu.

Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi zebrano bardzo dużo środków czystości, rękawic gumowych i roboczych, artykułów higienicznych, kaloszy, wiader, materiałów opatrunkowych, odzieży, kołder, zabawek, karmy dla zwierząt. Bus, który zawiózł dary do dzielnicy Bogatyni, Markocice – był wypełniony po brzegi.

Czytaj również

Ratują koźlęta

Dom dla Diega

Autobusy inaczej

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~romano 23-08-2010 8:32
jak najwiecej takich akcji!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Falstart Górnika

Coraz bliżej

Zmiany na Noworudzkiej

Radni będą głosować w sprawie referendum

Pieniądze dla działkowców