Czytających: 4169

Wałbrzych: Pracowite zakończenie sezonu piłkarzy Victorii

Piątek, 7 lipca 2017, 13:52
Aktualizacja: 13:56
Bardzo pracowicie zakończyli sezon piłkarze Victorii Wałbrzych. 4 zespoły wzięły udział w turnieju TATRY–CUP 2017, w którym w 7 kategoriach wzięło udział 128 zespołów.

Najlepiej wypadła drużyna w kategorii Żak, która dotarła do finału, pokonując po drodze zespoły m.in. z Krakowa, Gdańska, Radomia, Radomska, Płocka czy szkocką drużynę EAGLES GLASGOW. W finale młodzi wałbrzyszanie zmierzyli się z Akademią Piłkarską Romana Koseckiego Kosą Konstancin i mimo przewagi naszego zespołu przez większą część meczu padł remis 0:0. W rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy z Konstancina, którzy wygrali 1:0. Najlepszym strzelcem turnieju był Krystian Worski z Victorii, a nagrodę dla wyróżniającego się zawodnika z rąk 70-krotnego reprezentanta Polski Piotra Świerczewskiego otrzymał Wojciech Derkacz. Również wyróżnienie otrzymał trener Mirosław Furmaniak. Pozostałe zespoły Victorii zajęły następujące miejsca: juniorzy młodsi i trampkarze 6., a drużyna orlików zajęła 7. miejsce. W każdej kategorii startowało od 16 do 24 zespołów, tak więc start zespołów Victorii należy uznać za bardzo udany, tym bardziej, że w turnieju startowało wiele znanych klubów ligowych i bardzo dobre zespoły ze Szkocji i Ukrainy.