Czytających: 5275

Wałbrzych, Szczawienko: PP: Zadecydowały rzuty karne. Lepszy Juventur

Środa, 7 października 2009, 20:23
Aktualizacja: Czwartek, 8 października 2009, 9:58
Piłkarze Juventuru Wałbrzych wygrali w 1/8 finału Pucharu Polski szczebla okręgowego z Górnikiem Gorce i awansowali do dalszej fazy rozgrywek. W regulaminowym czasie gry spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. Po 120 minutach było 2:2 i o awansie do 1/4 finału zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali piłkarze z Podzamcza.

W poprzednią środę zawodnicy Juventuru walczyli przez 120 minut, by w końcu po rzutach karnych pokonać MKS Szczawno Zdrój. Dzisiaj było tak samo. Piłkarze z Podzamcza wygrali konkurs jedenastek i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski szczebla okręgowego.

Przez 90 minut oba zespoły stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji, ale żadnej nie wykorzystały. Worek z golami rozerwał się dopiero w dogrywce. W 100 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Do bramki gości trafił Kwiatkowski. Po kolejnej akcji było 1:1, a strzelcem gola dla gorczan okazał się Dobrzański. To jednak nie był koniec festiwalu strzeleckiego. W 115 minucie ponownie na prowadzenie wyszedł Juventur. Do siatki Górnika tym razem trafił Mrozowski. Kiedy wydawało się, że Juve awans ma już w kieszeni, w ostatniej minucie dogrywki Jasińskiego z rzutu karnego pokonał Udok.

Tak właśnie zaczęła się długa zabawa podczas konkursu jedenastek. Dopiero w 8 serii rzutów karnych Jasiński obronił decydujący strzał jednego z gorczan, a Zapała trafił do siatki i to gospodarze cieszyli się z awansu. Dodajmy, że Juventur jako jedyny będzie reprezentował Wałbrzych w 1/4 finału Pucharu Polski szczebla okręgowego. Oby zaszedł, jak najdalej.

Juventur Wałbrzych - Górnik Gorce 0:0 (0:0) (d.2:2) 5:4k.
Juventur: Jasiński - Zapała, Gromniak S., Gromniak B. (91 Kwiatkowski), Bachmaniuk, Zamorski, Dydrych, Chałupka, Stawiński, Mrozowski, Błaszyk (91 Jochym)