MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Poznaj swojego sąsiada

Wiadomości: Wałbrzych/Hradec Kralove
Wtorek, 21 kwietnia 2009, 7:40
Aktualizacja: 8:04
Autor: aga
Polsko – czeska wymiana
Fot. aga
Prawie milion złotych przekazała Unia Europejska gminie Wałbrzych na realizację dwóch projektów dotyczących współpracy z partnerskim miastem Hradec Kralove w Czechach.

Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu zaprosiła uczniów z czeskiego miasta Hradec Kralove. Dzieci odwiedziły nasze miasto w ramach programu „Poznaj swojego sąsiada”. Jednym z założeń projektu jest promowanie partnerskiej współpracy jego mieszkańców. Ze strony czeskiej partnerem naszego miasta jest Hradec Kralove, jednym z etapów projekt u- wymiana młodzieży. Dzieci spędzą trzy dni w wałbrzyskich szkołach i odwrotnie uczniowie z naszego miasta odwiedzą szkoły czeskie.
Dzięki takim wymianom możliwe jest wzajemne poznanie się, zwiedzenie miast a także poznanie kultury innego narodu.
Ivona Civanova, z wydział edukacji Urzędu Miasta Hradec Kralove zapewnia, że dzieci bardzo chcą współpracować, cieszą się na takie wyjazdy i bardzo chętnie biorą udział w takich wymianach. Dla nich to coś innego, nowego i ciekawego.
W ciągu tych trzech dni goście z Czech będą uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych w wałbrzyskich szkołach, poznają nasz system szkolnictwa, który na pewno różni się od szkolnictwa w ich mieście. Nie zabraknie licznych konkursów i zawodów. Następnie zwiedzą Wałbrzych, a w trakcie zwiedzania zaplanowane są liczne atrakcje takie jak wycieczka na basen. Wyjazd naszych dzieci do Czech wyglądać będzie podobnie.
Zarówno Wałbrzych jak i Hradec Kralove są miejscami które warto zobaczyć i zwiedzić. Oba miasta mają ciekawą i długą historię, odmienną kulturę i tradycje. Takie wymiany to szansa na wzajemne poznanie się, bo z pewnością gdyby nie to, to wiele osób nie odwiedziłoby nigdy jednego czy drugiego miasta.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Hotele dla owadów

Przyjedzie Duda

Bezpłatne bilety na basen

Jak Dolny Śląsk walczy z koronawirusem?

Tania, szybka i bezpieczna podróż do krajów Beneluksu

Mierzą prędkość

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Długa zostanie zamknięta