MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Pożar w GDK to prawdopodobnie efekt podpalenia

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 8 maja 2019, 15:54
Autor: red
Fot. archiwum
Wczorajszy niewielki pożar na III piętrze dawnego Górniczego Domu Kultury, mieszczącego się przy Alei Wyzwolenia, był prawdopodobnie efektem podpalenia.

GDK od wielu lat stoi opustoszały i choć wejścia do niego są zaryglowane, to jednak sforsowanie niektórych z nich nie stanowi większego problemu (w internecie prezentowane były m.in. filmy z wnętrza obiektu) nakręcone przez entuzjastów wrażeń i bywalców takich właśnie opustoszałych obiektów.

Do pożaru na III piętrze GDK-u doszło wczoraj popołudniu. Strażacy szybko przybyli na miejsce zdarzenia i dość szybko również opanowali sytuację. Później należało jeszcze dogasić tlące się śmieci. Cała akcja trwała niespełna 2 godziny. Z relacji strażaków wynika, że płonęły głównie śmieci, stąd duże zadymienie, ale również część drewnianej konstrukcji stropu.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie przez nieustalone osoby. Teraz próbą ustalenia, kto stoi za podpaleniem, zajmie się policja.

Twoja reakcja na artykuł?

3
14%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
9%
Złości
14
64%
Przeraża

Czytaj również

Uchwała krajobrazowa

Nowy prezes WSSE

Gospodarski przejazd po obwodnicy

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~gohciu 8-05-2019 17:04
Ciekawe... Komuś przeszkadza RUDERA ?. Na remont - szkoda/nie będzie funduszy, no to wysłać "przypadkowych" lumpów. Tym razem się nie udało...
~Prorocze oko 8-05-2019 17:21
do: ~gohciu (17:04)
Wygląda na to, że pewna grupka, postanowiła podpalić i powiedzieć " Zobaczcie Szełemej nie poradził sobie" - "To jego wina" Nie raz było pisane, że są ludzie gotowi podpalić Wałbrzych i powiedzieć że to wina Szełmeja.
~Obserwator_Rzeczywistości 8-05-2019 18:54
Całkiem prawdopodobne, że jest to efekt czystego przypadku i niekorzystnego zbiegu okoliczności. Faktem jest, że w pozostałościach po Górniczym Domu Kultury wybuchł pożar. Naturalną koleją rzeczy jest analiza pod względem bezpieczeństwa budowlanego - nie jestem ekspertem, ale to chyba kolejny "gwóźdź", który zbliża do decyzji o całkowitym wyburzeniu. Smutne jest tylko to, że GDK jako Kino "Capitol" zostało oddane do użytku w 1929 roku, trochę szkoda 90 lat historii. Ot! cała polityka - zniszczyć, zalać betonem, zbudować co innego :(
~roś 9-05-2019 16:04
A dlaczego za OSTATNIEGO wojewodę wałbrzyskiego nie podjęto zaplanowanych wcześniej prac przy odbudowie/przebudowie GDK?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Palmiarnia po nowemu

Wałbrzych spadł w rankingu

Glapiński kończy karierę

Zabawa w OSK

Dlaczego warto wybrać wyjątkowy prezent na 18?