MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu – wywiad z Adrianem Moszykiem

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 3 sierpnia 2010, 15:18
Aktualizacja: Czwartek, 5 sierpnia 2010, 17:36
Autor: PAW
Adrian Moszyk
Fot. Krzysztof Żarkowski
Adrian Moszyk należał obok Dominika Janika do najskuteczniejszych piłkarzy wałbrzyskiego Górnika w rozgrywkach III ligi. Młody napastnik chciałby powtórzyć strzelecki wynik (13 goli) także w II lidze.

- Podobno po zakończonym sezonie miałeś oferty z innych klubów?

Adrian Moszyk: Były jakieś tam zapytania, ale nie chciałbym o tym mówić, bo żadnych konkretów nie było. Nadal jestem piłkarzem Górnika i będę chciał pokazać się w nowym sezonie z jak najlepszy strony.

- Jak ocenisz grę i wyniki sparingów?

Adrian Moszyk: Gra wygląda naprawdę nieźle, ale wydaje mi się, że stać nas na jeszcze więcej. Kilka sparingów wygraliśmy wysoko i myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, by osiągnąć optymalną formę podczas sezonu.

- W III lidze zdobyłeś 13 goli. Ile razy chciałbyś trafić do siatki II-ligowych rywali?

Adrian Moszyk: Oczywiście będę starał się trafiać jak najczęściej, ale gdyby udało mi się powtórzyć wynik z rozgrywek III ligi, to nie byłoby wcale źle.

- O co powalczy Górnik w nadchodzącym sezonie?

Adrian Moszyk: Trudno powiedzieć. Bardzo ważny będzie początek rozgrywek. Jeśli dobrze zaczniemy, to powinno nam się później grać łatwej. Wszyscy przecież wiedzą, że początek sezonu jest bardzo istotny. Głównym naszym celem jest utrzymanie w II lidze, bo przecież jesteśmy beniaminkiem, a w kilku klubach grają zawodnicy z przeszłością ligową i większym doświadczeniem.

- Obawiasz się wymogów II ligi?

Adrian Moszyk: Absolutnie nie. Tam grają tacy sami ludzie jak my. Może tylko mają trochę większe doświadczenie. Nie boję się rywalizacji z nimi i jestem pewien, że koledzy z drużyny również tego się nie boją.

- Jesteś, podobnie jak Damian Misan, wychowankiem Olimpii Kamienna Góra. Jak myślisz, dlaczego Damianowi nie powiodło się w Górniku?

Adrian Moszyk: Nie chciałbym się na ten temat wypowiadać. Najlepiej byłoby spytać samego Damiana dlaczego tak się stało.

- Konkurencja w napadzie Górnika jest spora. Jest was praktycznie czterech, a miejsc w ataku zaledwie dwa.

Adrian Moszyk: To zależy od trenera, kto wyjdzie w pierwszej jedenastce w meczu inauguracyjnym. Ja jestem gotów na 100 procent do tego występu. Jeśli trener mi zaufa, to postaram się nie zawieść jego i naszych kibiców. Będę walczył o miejsce w składzie, bo uważam, że stać mnie na to, by to miejsce wywalczyć.

- Dziękuję za rozmowę.

Czytaj również

Kuchciński nie zaszkodził

Co ze stadionem?

Radni będą głosować w sprawie referendum

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Viking 3-08-2010 16:54
Graj Górniku jak za dawnych lat gdyś do ekstraklasy pukał bram My czekamy ładnych parę lat aby Górnik Wałbrzych w pierwszej lidze grał !!!
~v 3-08-2010 19:22
tylko wks
~xd 3-08-2010 22:03
mmmmm:)
~he he 4-08-2010 10:44
gwiazdorek:)
~ 4-08-2010 12:36
Do administratora strony.A gdzie wczorajszy wywiad z gwiazdą Dusiem.Co nie wygodne pytanie.
~kolo 4-08-2010 12:41
Do przedmówcy: Jak byś trochę się wysilił baranie to byś zobaczył, że wywiad z Dusiem jest w Dialogach Wałbrzyszka - ćwoku
~ 4-08-2010 13:02
To znaczy gdzie oświecony THOREZIAKU.Nawet ten wasz Górnik musi grać na stadionie Zagłębia dziady.
~ 4-08-2010 15:02
slepy maliniaku ,wywiad z Dusiem jak byk w dialogach.co ci ten Dus na watrobie lezy.miejsce w druzynie ci zabrał czy jak???
~siwy 4-08-2010 19:14
To nie jest stadion Zagłębia,tylko OSIR-u ćwoku!!!!!!!
~Jelen 5-08-2010 22:51
A kiedys ten stadion nalezal do takiej przecietnej walbrzyskiej druzynki co nic nie pokazala ciekawego. To bylo chyba zaglebie ale kibice tego klubu znani byli z lizania d... slaskowi i dalej chyba liza.
~KSG 16-08-2010 15:23
Słyneli jeszcze z malinowych nosów ha ha chlory,wino w łapę i na mecz ,zresztą po dziś dzień nic się u nich nie zmieniło ,TYLKO GÓRNIK

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Toyota Półmaraton

Kładka – duże wrażenie

Poseł interweniuje

W oczekiwaniu na start

Falstart Górnika