MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Powstanie LOT Ziemi Wałbrzyskiej

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 27 września 2011, 15:33
Aktualizacja: 15:36
Autor: RED
Fot. użyczone

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu miało miejsce spotkanie inicjujące powstanie Lokalnej Organizacji Turystycznej. List intencyjny w tej sprawie podpisało 25 osób.

Spotkanie zorganizowane z inicjatywy Starosty Wałbrzyskiego Roberta Ławskiego skupiło 27 osób, w tym także Wojciecha Fedyka Członka Rady Polskiej Organizacji Turystycznej, który przybliżył zebranym ideę oraz zalety skupienia się w stowarzyszeniu LOT. Co prawda, w Polsce istnieje blisko 100 tego rodzaju organizacji, ale tylko połowa, zdaniem Fedyka, działa aktywnie. Na Ziemi Wałbrzyskiej, powstanie jedyna w kraju organizacja (posiadająca status stowarzyszenia), którą powołają nie gminy, a osoby fizyczne i przedstawiciele branży turystycznej oraz wszelkie podmioty, których członkowie chcą aktywnie działać na rzecz rozwoju turystyki w naszym regionie. I to ma być podstawowy atut.

- Głównym celem przedsięwzięcia jest m.in. integracja branży turystycznej, promocja potencjału turystycznego, budowa silnej marki, a przede wszystkim wzrost wpływów z turystyki. Jako Starostwo Powiatowe chcemy przekazać około 95% tzw. wkładu, dajemy też pomieszczenia i pracowników. Chcemy stworzyć stowarzyszenie apolityczne, skupiające osoby, którym zależy na rozwoju turystyki na Ziemi Wałbrzyskiej – mówił podczas spotkania Starosta Wałbrzyski Robert Ławski.

Inicjatywa spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród zaproszonych gości, którzy podpisali list intencyjny w sprawie powołania LOT. Kolejnym krokiem będzie spotkanie założycielskie LOT, a później zarejestrowanie stowarzyszenia w KRS.

Czytaj również

Drzewa za frekwencję

Gubią ich narkotyki

Miasto broni strażników

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~gosc 27-09-2011 16:04
Dobrych pare lat temu dzisiejszy starosta juz raz zorganizowal stowarzyszenie pod nazwa "Zwiazek Miast i Gmin Ksiazanskich", bedac prezesem tej zacnej inicjatywy, ktora swoja droga dosc szybko zostala zaniechana. Czy miasto od tamtego czasu zwiekszylo swoj potencjal turystyczny i rekreacyjny?
~Dekaź 27-09-2011 17:38
Dają pomieszczenia i PRACOWNIKÓW :) - napewno wykwalifikowanych:)
~Jacek 27-09-2011 18:29
Związek miast i gmin książańskich robił Dyszkiewicz. Kruczek pierwszy z tego wystąpił, bo dla PO największą atrakcją turystyczną jest Mo-Bruk.
~siwa 27-09-2011 22:24
Niech sie w swojej knajpie w Szczawnie zintegruje tylko ciekawe czy bedzie z kim:)
~ona77 28-09-2011 8:39
~gosc >>> jasne,że zwiększyło .. potencjał turystyczny i rekreacyjny.Takiego "cacasia" jaki MY mamy przy Małopolskiej nie ma nigdzie indziej .... widok godny polecenia,a i żeby to wszystko dokładnie zobaczyć to też wysiłek .... fizyczny ...
~Waldek 28-09-2011 11:43
Oczywiście nie może być inaczej niż inicjatywa " starosty wałbrzyskiego ".A jak to się ma do programu Sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego, na której to będą podejmowane uchwały w sprawie wystąpienia powiatu wałbrzyskiego ze Stowarzyszenia Komitet Europejski oraz Stowarzyszenia Dom Bretanii w Wałbrzychu. Czy jest to również inicjatywa starosty wałbrzyskiego? A przecieą w ubiegłym roku gdy SLD było w opozycji to było obrońcą idei, aby powiat wałbrzyski nie wystąpił z tych stowarzyszeń.Czy jest to poszukiwanie środkow na powstający LOT?? A czy starosta może deklarować środki w postaci pomieszczeń,osób i środków finansowych bez zgody Rady Powiatu Wałbrzyskiego? A jak to się ma do równego traktowania innych stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu? Co na to Rada ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Wędkarska przygoda

Przeszkadzała mu wiata

Przyjedzie Duda

Duda w Wałbrzychu