MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Powstanie druga fabryka firmy Ronal w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 25 października 2011, 20:45
Aktualizacja: 20:50
Autor: Sven
Fot. Sven
W06 to nie kolejny kryptonim bohatera „Stawki większej niż życie”, ale nowej fabryki felg samochodowych, której budowa rozpocznie się lada dzień w Wałbrzychu.

W tym wypadku stawka jest jednak wysoka. Fabryka powstanie na ponad 25 hektarach, a sama hala produkcyjna będzie miała powierzchnie 4,5 hektara. Do tego dojdą magazyny, lakiernia, biurowiec, parkingi dla samochodów ciężarowych i osobowych.

14 listopada ma się rozpocząć budowa fabryki. We wtorek 25 października nastąpiło uroczyste przekazanie zezwolenia na rozpoczęcie inwestycji w WSSE „Invest Park”.

Rozruch technologiczny ma się rozpocząć 4 lutego 2013 roku i potrwa do końca marca. Produkcja wystartuje 1 kwietnia 2013 roku. Fabryka będzie produkować 2 miliony felg aluminiowych rocznie dla takich firm jak Fiat, Mercedes, BMW czy Opel. Całość inwestycji to 240 milionów złotych.

Ważnym aspektem jest zatrudnienie pracowników. Ich liczba jest określana na 350 osób w początkowej fazie działalności, ale docelowo zatrudnienie ma wzrosnąć do 480 osób.

Zarząd firmy jest zadowolony z lokalizacji fabryki w Wałbrzychu, choć przed wakacjami pojawiły się wątpliwości, ponieważ ślimaczyły się formalności w sprawie poszerzenia strefy. Ostatecznie dzięki staraniom prezydenta Szełemeja udało się dokończyć formalności do końca września.

Na koniec warto wspomnieć, że w październiku w Ronalu została wyprodukowana czterdziestomilionowa felga. Znaczy to, że teoretycznie na tych kołach może jeździć dziesięć milionów samochodów na całym świecie.

Czytaj również

Nietuzinkowa postać

Zrezygnujcie z plastiku!

Nobel dla Tokarczuk!

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~HAH 25-10-2011 22:04
Zapewne pismaki znowu czegoś niedoczytali. 480 zatrudnionych to zapewne będzie wszystkich pracowników Ronala. A po przeniesieniu produkcji na strefę zamkną stary zakład i sprzedadzą halę. Czyli dalej będzie 1 zakład + kilku pracowników więcej.
~do HAH 26-10-2011 0:46
Masz jakieś wiarygodne źródło tych Twoich rewelacji czy wywróżyłeś to z kleksa po wieczornym trzepaniu?
~heh 26-10-2011 7:09
To zapewne zasługa nowego zarządu spółki Invest Park, hahahaha.
~ANDRZEJ 26-10-2011 14:31
Ale , dajecie głupoty , co Was tak pcha do takiej depresji . Czytajcie dokładnie informacje o firmie Ronal . Zakład na Wrocławskiej dalej będzie działał normalnie , a drugi Ronal jako nowy zakład będzie pracował niezależnie z nowymi pracownikami docelowo z 480 osobami , więc dodaj sobie tych nowych przyszłych pracowników do już pracujących w Ronalu i to będzie prawidłowa liczba zatrudnionych w RONAL . A duża zasługa ,że jednak Ronal wybuduje się na strefie to jest Pana Szełemeja i to są fakty . Kto pisze inaczej ten jest po prostu delikatnie mówić niekumaty i nie nawidzący nasze miasto aż do tego stopnia ,ze chce aby miał rację i by miasto upadło . Mam dla Was wiadomość ; Nasze miasto nie upadnie , bo jest w Wałbrzychu silna grupa ludzi , którzy nasze miasto wyciągną na prostą .
~heh 26-10-2011 14:46
Do Andrzeja: Czy odśpiewałeś już swoje codzienne łubudubu, łubudubu, niech nam żyje...... ( tu wstawić odpowiednie nazwisko )? To śpiewałem, ja - Andrzej.
~ 26-10-2011 15:29
INVEST PARK jest jak ZUS rządzi się swoimi prawami!
~*/* 26-10-2011 15:31
Na pewno się wszyscy nudzicie w pracy i taki sobie tu pogaduchy urządzacie ?!
~ 26-10-2011 15:38
O tym, że RONAL planuje wybudować zakład na strefie było już wiadomo dużo wcześniej zanim Romek zastąpił Kruczkowskiego. Więc wytłumacz mi jakie to on ma zasługi, bo raczej decyzji lokalizacyjnej i pozwolenie na budowę zakładu to nie dostaje się w dwa tygodnie.
~marcin 26-10-2011 16:08
Andrzej, zwykle popierałem Twoje wpisy, no ale tutaj stary, chyba odrobinę Cie poniosło .... Nowo wybudowany Ronal, będzie odrębnym zakładem, z istniejącym będzie go łączyc tylko nazwa. Nowy Ronal, powstanie w granicach WSSE, inaczej niż ten na Wrocławskiej. A co za tym idzie, będzie obowiązywac nie pisane porozumienie pracodawców WSSE dotyczących płac, więc rewelacji pewnie nie będzie.
~alojka 26-10-2011 16:38
Tak Romku, po tych cięciach i zwolnieniach musisz podreperować swój wizerunek, bo inaczej to będzie Twoja pierwsza i ostatnia kadencja. Obyś równie gorliwie podchodził do tworzenia miejsc pracy, jak do ich likwidowania.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niepewny los basenu

Kamieniecka oddana

Pobiją rekord?

Obchodzili rocznicę

Naprawili mur