MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Powstał nowy klub radnych

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 29 czerwca 2012, 11:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 lipca 2012, 14:22
Autor: PAW
Fot. PAW
Wałbrzyscy radni, którzy zostali pozbawieni legitymacji i członkostwa w SLD lub sami zrezygnowali z bycia członkiem tej partii, założyli Klub Radnych Ruch Samorządowy "Lewica".

Przypomnijmy, że byli radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej poparli inicjatywę prezydenta Romana Szełemeja i zagłosowali za likwidacją kilku wałbrzyskich szkół. Z tego powodu zostali pozbawieni członkostwa w SLD, choć niektórzy sami zrezygnowali z bycia w tym ugrupowaniu.

Danuta Marosz, Zdzisław Dobrowolski Robert Rozmuski, Jerzy Krzyżowski, Stefania Pawełek, Małgorzata Socha podjęli decyzję o utworzeniu Klubu Radny Ruch Samorządowy "Lewica". Przewodniczącym nowego klubu został Zdzisław Dobrowolski.
- Przestaliśmy być członkami SLD, ale nadal mamy lewicowe poglądy – mówi Zdzisław Dobrowolski. - Ufamy sobie nawzajem, chcemy działać dla dobra Wałbrzycha i stąd nasz pomysł.

Przewodniczący Dobrowolski nie wyklucza, że Ruch może w przyszłości przeistoczyć się w coś więcej i w przyszłych wyborach samorządowych wystawić własnych kandydatów do Ratusza.

Czytaj również

Miasto broni strażników

Przyjedzie Duda

Duda w Wałbrzychu

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~kapero 29-06-2012 12:02
Rozmuski jaki w szkole taki w polityce ...
~Janusz Bartkiewicz 29-06-2012 12:08
Pomysł przedni i tylko szkoda, że twarzą wałbrzyskiej lewicy stanie się niedługa Mirosław Lubiński, którego stowarzyszenie (WWS) wypromowała takich radnych jak Mirosław i Marcin M. Panowie ci, na swoich wyborczych bilbordach (zatwierdzonych zapewne przez WWS) ogłaszali w 2011 roku, że razem z Mirkiem będą budować nowa przyszłość Wałbrzycha. Jak słychać z komunikatów prokuratury, przyszłość ta dla nich jest raczej mało optymistyczna. Ale pomysł ze stworzeniem klubu radnych lewicowych, to świetny pomysł. Myślę, że może się z tego wykluć jakiś lewicowy ruch samorządowy, na który żadna partia nie będzie miała wpływu. Jakby co, to z wielką chęcią przystąpię i innych (mających lewicowe poglądy, ale niekoniecznie miłośników partii politycznych) też gorąco namawiam.
~ 29-06-2012 12:44
Wstyd!!!
~benkmen 29-06-2012 14:08
A na co Dobrowolski ma lewicowe poglądy??
~zgred 29-06-2012 14:34
~Janusz Bartkiewicz napisał - ... to świetny pomysł. Myślę, że może się z tego wykluć jakiś lewicowy ruch samorządowy ... O ile ta Lewica nie zemrze przed wykluciem, bo patrząc na średnią wieku :)
~~~ 29-06-2012 16:27
Oj,to to. Też mam taką obawę. Chociaż lewicy życzę dobrze. Rządów wszelkiej prawicy mam dość. Oni tylko modlą się pod figurą i równo doją nasze miasto. Gorzej niż stara lewica.
~ 29-06-2012 17:53
Buahaha lewica to najgorsze padło całej EUROPY. Najpierw Jakobini, później bolszewicy, komuniści,faszyści, naziści i maoizm. Toż to wszystko lewica. I co nam po tym? Niech lepiej zmykają do Moskwy lub innych Chin. Precz z lewicą i lewactwem!
~Obserwator 29-06-2012 18:13
LEWICY JUŻ DAWNO NIE MA W WAŁBRZYCHU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Maku 29-06-2012 19:25
O tak. „Wyrazistość” (w odniesieniu do jego obecnych członków) i prowokacyjność nazwy (wobec ich dawnego matecznika) kojarzą się bardziej z „łabędzim śpiewem” i nawiązuje do tego co było, a nie jest już udziałem tychże. Sami wybrali swoją drogę i sami podjęli decyzję. Wszystko pozostałe było tylko formalizacją podjętego przez Nich wyboru. Jak sam szef nowego klubu oznajmił, nikt nie pozbawił ich przekonań i tego co mają w sercu. Ja dopowiem, że sami doskonale pokazali to, co w Nich drzemie. Ekspatriacji politycznej (o ile można to tak nazwać) już zaznali. O ich dalszym losie będą decydować wyborcy. Co do ruchu społecznego... Zachęcam Pana Bartkiewicza do aktywniejszego wzięcia udziału w jego budowaniu. Ma pan nie tylko charyzmę ale i zdecydowany pogląd. Życzę powodzenia.
~renia 29-06-2012 20:55
Poglądy lewicowe, ha,ha,ha.Tylko na co.Ludzi sądzi się po czynach a nie po tym co mówią. Wielu ludzi w Wałbrzychu pamięta o tych poglądach. Przypomnimy się w wyborach do nowych rad.
~leonid 29-06-2012 22:21
Zobaczcie Wałbrzyszanie jak DOBROWOLSKI chce do końca żreć władzę i ustawiać RODZINĘ.
~benkmen 30-06-2012 10:00
Obserwator - a lewicy przyołtarzowej nie widać? Pewnie do kościoła nie chodzisz, jak należy.
~jedrula 30-06-2012 13:53
Pan Radny Dobrowolski to, podobnie jak Ryszard Czarnecki,zmienia tylko ugrupowania za wszelka cene chce byc zawsze przy korycie , na spotkaniach zakladal na siebie wlosienice a nawet szybienice dla siebie budowal tak chcial zablysnac jako jedyny ktory jest zrospaczony utrata dla Walbrzycha - miasta wojewodzkiego. Faktycznie to tylko zmiana stolka , pensja taka sama, przywileje tez , i ustawienie siebie i swojej corki na dalsze lata. Za jakis czas uslyszymy ze wpisze sie na liste innych ugrupowan , ktore beda oferowalu mu intratne stanowisko i odpowiednie wynagrodzenie !! Farbowane Lisy -
~ 30-06-2012 18:04
O i znowu pojawił się tutaj naczelny filozof wiejski Maku, członek SLDowni, czyli nieboszczki pzprowskiej. Widać bardzo go kłuje w oczka, że cała ta "lewica", zarówno sldowska, jak i postsldowska zdycha na oczach wałbrzyszan. A mnie to cieszy. Bo im słabsza lewica, tym ludziom żyje się dostatniej :)
~oxo 30-06-2012 19:05
Zajmijcie się wnukami a nie miejcie czelności nazywać się lewicą!
Maku 30-06-2012 20:12
Nie raz i nie dwa pisałem Ci anonimowy odważni(a)ku, że lepiej być "wiejskim filozofem" jak w moim przypadku od bycia wiejskim głupkiem jak w Twoim.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Na przekór pandemii

Lato w żłobku

Opróżniony schowek

Promesy na sprzęt

Mogli zrywać czy też nie?