MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Powrót Papieża

Wiadomości: Region
Czwartek, 30 maja 2013, 6:27
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
W Starych Bogaczowicach pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca – Biskupa Świdnickiego odbyło się uroczyste wprowadzenie Relikwii Krwi błogosławionego Papieża Jana Pawła II do bogaczowickiego kościoła pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP.

Przewodnicząc powitaniu bł. Jana Pawła II w znaku relikwii przypominał nam, jak ważne było dla Ojca Świętego, by chrześcijanie w każdym człowieku widzieli i kochali Jezusa Chrystusa. Sam dawał tego najlepszy przykład. Ksiądz Biskup zachęcił, by znak relikwii bł. Jana Pawła II pomagał nam w tym w naszych codziennych modlitwach. Udzielił też Sakramentu Bierzmowania młodzieży.

W uroczystościach obok licznie przybyłych parafian i władz gminy wzięli również udział parlamentarzyści.

***
W dniach od 30 września do 5 października 1958 w Starych Bogaczowicach , w pomieszczeniach zajmowanych wówczas przez siostry Urszulanki (Szare), odbyły się rekolekcje zamknięte dla tzw. "aktywu" duszpasterstw akademickich z całej Polski. Zorganizował je ks.kan. Aleksander Oberc, pełniący wówczas m.in. funkcję diecezjalnego kierownika duszpasterstw akademickich we Wrocławiu.

Wśród uczestników był też przyszły Papież, który wygłosił referat o wolności człowieka. Ks.bp Karol Wojtyła przyjechał z ks. Obercem do Starych Bogaczowic 2 X ok. godz. 11-tej. Referat i dyskusje miały miejsce po obiedzie w przyklasztornym sadku sióstr urszulanek.

Czytaj również

Promesy na sprzęt

Miasto broni strażników

Duda w Wałbrzychu

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~absolwent 30-05-2013 11:57
Ta Dyrektorka Zespołu Szkół to niezła babka! A wszyscy mówią, że ma jeszcze poukładane w głowie. Sprawdziłem. Ma!!! Niespotykane w wałbrzyskich szkołach. Gratulacje Pani Dyrektor! Tak trzymać! Super Szkoła!!!
~Rebel Yell 30-05-2013 14:41
Co ma ta panna do tresci artykulu?
~mikoś 30-05-2013 17:47
A co z zalewem w starych bogaczowicach, czynny jest???
~Starszy absolwent 30-05-2013 19:50
"Rebell Yell" żyjesz w czasach chyba których zupełnie nie rozumiesz. A już na pewno nie jest zgodne z przesłaniem zawartym w "Flesh for Fantasy" na którym się chcesz wzorować i od tego albumu z którego przyjąłeś pseudo. Koleś napisał o tej dyrektorce bo większość tej uroczystości odbywała się w szkole. Ta kobieta ma świetny dar przygarniania do siebie ludzi różnych opcji. Od PiS-u przez PO do SLD i Palikociarni. Mało takich ludzi.
~absolwent w podeszłym wieku 30-05-2013 22:32
A jest ktoś kto rozumie te czasy? Raz trzymać z PiSem a raz z komunistami - i tak źle i tak niedobrze, ani to zimne ani gorące. To że trzyma z każdym nie zmienia faktu że artykuł jest o wprowadzeniu relikwii i bierzmowaniu. No więc jak absolwentowi się spodobała to niech wyzna miłość na żywo albo wyśle faxa jak się wstydzi.
~księgowy 30-05-2013 23:58
Widzisz Rebel, Absolwenci są niestety na bakier z logiką, której nie uczą już w państwowych szkołach. Zadałeś logiczne pytanie i za logikę ci się oberwało.Ja też nic w artykule nie wyczytałem o pani dyrektor. Szkoły produkują epistymologiczne zera nienawidzące ludzi myślących logicznie. Ja faktycznie tych czasów i tych ludzi nie rozumiem. Co nie przeszkadza mi sterować nimi jak chcę-logika mi zupełnie wystarcza za narzędzie. A propos; nie istnieje coś takiego jak "dyrektorka", istnieje "pani dyrektor". Ech, ci absolwenci państwowych szkół...
~Starszy absolwent 31-05-2013 14:03
Panowie "absolwent w podeszłym wieku" i "księgowy" ależ żarty się was trzymają! Czytacie to chcecie przeczytać. Wasza logika jest na wysokim poziome (bardzo często czytam Wasze spostrzeżenia i wiele ich zapamiętałem - bez kitu) Jednak chciałem usprawiedliwić kolesia-brata, że chodziło mu li tylko o pokazanie, że właściwą osobą która zoorganizowała tą uroczystości była "Pani Dyrektor" i tyle. Obecnie pomija się wiele osób a stawia na osoby "ważne" które sa tylko...ważne. a o prawdziwych, pracowitych ludziach zupełnie się zapomina.
~77 1-06-2013 9:06
W Polsce obecnie wydaje się kasę na kościoły utrzymanie księży,a POLSKIE dziecko tygodniami oczekuje na miejsce w szpitalu:))) W ramach przypomnienia jest to kościół nie polskokatolicki a rzymskokatolicki obca nam frakcja watykańska.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

GCBK się spełnia

Na odnowę wsi

Przyjedzie Duda

Nowi członkowie LOT–u

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?