MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Powiat Wałbrzyski w aglomeracji wrocławskiej

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 4 października 2011, 14:50
Aktualizacja: 14:51
Autor: RED
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zaproponował Powiatowi Wałbrzyskiemu przystąpienie do aglomeracji wrocławskiej w zakresie organizacji transportu. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego przyjął pozytywne stanowisko w tej sprawie.

Korzystając z nowych możliwości prawnych, jakie przynosi obowiązująca od 1 marca 2011 roku ustawa o publicznym transporcie zbiorowym, Samorząd Województwa Dolnośląskiego podjął rozmowy z Gminą Wrocław w celu zintegrowania działań w dziedzinie transportu na terenie aglomeracji wrocławskiej.

Strony wypracowały treść porozumienia dotyczącego współpracy oraz zidentyfikowały obszar występowania wzajemnych zależności w dziedzinie organizacji transportu. Powiat Wałbrzyski został włączony do tego obszaru już w I etapie rozwoju.

– Dzięki przystąpieniu do aglomeracji w zakresie organizacji transportu mamy realną szansę nie tylko na poprawę transportu kolejowego między Wałbrzychem a Wrocławiem i docelowo także transportu drogowego, ale również i na jego rozwój. Chcemy przystąpić do porozumienia, choć będzie się to wiązało z współfinansowaniem transportu na naszym terenie. Uważam jednak, że mieszkańcy naszego powiatu zasługują na szybką, bezpieczną i nowoczesną komunikację, która pozwoli im sprawnie przemieszczać się nie tylko do Wrocławia, ale także i do innych miejsc na Dolnym Śląsku – komentuje Starosta Wałbrzyski Robert Ławski.

Czytaj również

Wandale w akcji

Wałbrzych przedsiębiorcom

Koalicja zmobilizowana

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Gość 4-10-2011 18:19
A jak to się ma do Forum Aglomeracji Wałbrzyskiej? Czy to przypadkiem nie jest oficjalne wystąpienie przeciwko temu pomysłowi?
~znawca 4-10-2011 22:15
Wałbrzych będzie jeździł po swojej aglomeracji w poprzek - od Szczawna przez Mo-Bruk do Jedliny.
~Ciekawski 5-10-2011 0:58
To chyba starosta Ławski naraził sie panu Szełemejowi, że nie przystąpił do aglomeracji wałbrzyskiej. Mało tego nie był na spotkaniu. Czyżby negocjował inne porozumienie?
~kolo 5-10-2011 6:58
I bardzo dobrze, Szełemej z tymi 4 gminami to se może. Niekompetentny człowiek byłem na Forum i stwierdzam ze cienki jest niemiłosiernie. Sama demagogia konkretów zero. Wild i Dyduch pokazali mu gdzie jest jego miejsce.
~R. 5-10-2011 13:22
Coś sporo tego starostwa ostatnio w mediach - chyba naprawdę boją się o stołki. Gorzej, że jak nawzajem będą torpedować poczynania drugiej strony to nic dobrego dla W-cha z tego nie będzie.
~kris 5-10-2011 15:44
zajmują się koleją a nie mogą wspólnie z prezydentem miasta uratować komunikacje miejską ,MPK w upadłości ,blisko 300 os. na wypowiedzeniu -fajne to miasto?!
~meksyk 6-10-2011 22:51
To, że nie mogą się dogadać nie jest chyba winą powiatu. O ile pamiętam powiat proponował przejęcie MZK. Niestety 39 milionów złotych jakie stanowią zadłużenie tego przedsiębiorstwa skutecznie pokrzyżowało plany. Szełemej zamiast pierniczyć głodne kawałki odzyskiwaniu czegoś, czego nie będzie powinien zająć się najistotniejszymi problemami miasta.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kamieniecka oddana

Zbyli udziały

Niczym nie gardził...

Zrezygnujcie z plastiku!

Nobel dla Tokarczuk!