MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Powiat stracił cierpliwość

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 21 września 2010, 7:29
Aktualizacja: 13:57
Autor: PAW
Sprawa budowy wałbrzyskiej strażnicy prawdopodobnie będzie miała swój finał w sądzie
Fot. red
Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu prawdopodobnie zdecyduje się, by sprawę dotyczącą budowy wałbrzyskiej strażnicy na Ogrodowej, skierować na drogę sądową.

Przypomnijmy, że budowa rozpoczęła się już 9 lat temu, ale jej końca nadal nie widać. Z kolejnymi latami zmieniały się władze powiatu i koncepcje dotyczące budowy strażnicy. Stanęło na tym, że przy ulicy Ogrodowej powstanie Centrum Powiadamiania Ratunkowego i swoją siedzibę będzie tu miała również Państwowa Straż Pożarna.

Opóźnienia w budowie oraz ogólny chaos dotyczący tej sprawy doprowadziły do tego, że wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec cofnął w tym roku dotację w wysokości ponad 2 milionów złotych na kontynuowanie robót przy wałbrzyskiej strażnicy.

Powiat długo i bezskutecznie domagał się od firmy, która zaprojektowała strażnicę, dokumentacji z wprowadzonymi niezbędnymi zmianami w projekcie. Obecnie powiat podejmie prawdopodobnie kolejne kroki, by zmiany do dokumentacji zostały wprowadzone, a jest to konieczne, by móc kontynuować inwestycję. Opóźnienia w budowie sięgają już co najmniej kilkunastu miesięcy. Miejmy nadzieję, że drogą sądową uda się wyegzekwować dokumentację od projektanta. Być może wtedy budowa wreszcie nabierze odpowiedniego tempa.

Czytaj również

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Tunel w remoncie

Strefa szkoli zdalnie

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Krawiec. 21-09-2010 8:26
Szkoda że Starosta nie stracił cierpliwość dużo wcześniej. Czyżby miał w tym jakiś interes? A może to z powodu zbliżających się wyborów przypomniał sobie, że ma jakąś zapomnianą inwestycję?
~sAs 21-09-2010 11:35
... a nabierze!nabierze!!!głośno będzie jeszcze tuż przed wyborami. Z krzykiem jak to trzeba bandytów rozliczyć, jak to ktoś musi odpowiedzieć za trwonienie publicznych "dutków" itd. Potem chwilkę po wyborach, tylko już nieco ciszej a potem za trzy i pół roku ... i już za kolejne dziewięć lat będziemy mogli czekać na finał spraw !!!
~sztyrlic i henio 21-09-2010 11:36
spokojnie panowie....przecie się nie PALI!
~AsaSyn 21-09-2010 11:59
Moi drodzy sztyrlicu i heniu - to dolejcież oliwy do ognia!
~karel 21-09-2010 16:14
kto jest projektantem?
~sztyrlic i henio 21-09-2010 19:04
AsaSyn mówisz i masz.... http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,4569
~AsaSyn 22-09-2010 0:57
Mocno zagrane - brawurowo, po krawędzi. Się mnie podobasie ... Pazdrawliaju!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nie będzie cięć w sporcie

Powiat wspiera nieustannie

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Odwiedli go od skoku

Toyota zwiększy zatrudnienie