MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Powiat dba o pracowników

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Piątek, 22 maja 2020, 12:37
Aktualizacja: Sobota, 23 maja 2020, 8:35
Autor: red
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Każdy pracownik jednostek podległych Powiatowi Wałbrzyskiemu mógł zrobić bezpłatny test.

W piątek, 22 maja wykonanych zostanie kolejnych około 100 testów sztuk testów pomocniczych do wykrywania przeciwciał skierowanych przeciwko SARS-CoV-2. Każdy pracownik Domów Dziecka, Centrum Obsługi Placówek w Nowym Siodle, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Siodle, Zespołu Szkół im. M.Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Walimiu będzie mógł wykonać bezpłatny test. Tym samym dopełniliśmy starań, aby wobec decyzji rządu o stopniowym uruchamianiu przedszkoli, szkół, poradni psychologiczno-pedagogicznych i innych placówek organizujących zajęcia pozaszkolne zarówno ich pracownicy, jak i uczęszczające dzieci oraz ich rodzice czuli się bezpiecznie.

Od początku trwania epidemii COVID-19 w Polsce Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego podjął zdecydowane działania w celu przeciwdziałania jej skutkom. Na ten cel zabezpieczono w budżecie Powiatu środki finansowe w wysokości 600.000 zł. Do tej pory Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego przekazał środki ochrony osobistej m.in. dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu, dla komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu, Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, Specjalistycznego Szpital Ginekologiczno-Położniczego im. E. Biernackiego w Wałbrzychu, dla policjantów i żołnierzy pełniących służbę na granicy państwa w powiecie wałbrzyskim, dla Zakładu Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze, dla Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze, dla Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu. Dodatkowo pomieszczenia Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu oraz powiatowych jednostek są okresowo poddawane ozonowaniu, specjalnie zakupionym do tego celu generatorami ozonu Korona A40, które niszczą wirusy, bakterie, roztocza, brzydkie zapachy, oczyszczają i odświeżają powietrze.
- To nie koniec ograniczeń. Sytuacja wraca do normalności, ale proszę nie zapominać o podstawach – zakrywaniu ust i nosa w przestrzeni publicznej i trzymaniu dystansu społecznego. Niezmiennie apeluję – dbajcie nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale miejcie na uwadze tych słabszych i schorowanych - mówi starosta Krzysztof Kwiatkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

4
31%
Cieszy
6
46%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
15%
Przeraża

Czytaj również

Wyremontowane chodniki

Chcą pieniędzy na stadion

Wehikuł czasu na „Witoldzie”

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~??????? 22-05-2020 14:46
A dr Szełemej już przetestował podległych Mu pracowników Urzędu, MOPSu itd. ???? Nie??? A ma taki zamiar??? Jako lekarzowi powinno mu na tym zależeć, by miał zdrowych pracowników, którzy nie będą zarażać petentów. Czekamy na jego ruch w tej sprawie.
~ 22-05-2020 17:13
do: ~??????? (14:46)
spokojnie napewno beda przebadani
~ 22-05-2020 20:38
do: ~ (17:13)
W pierwszej kolejności zostaną przebadane sexowne lalki😁😈
~Pielęgniarka 23-05-2020 13:33
do: ~ (20:38)
Znudził mi się nick ~Życiowy człowiek dlatego teraz będę robił za Pielęgniarkę. Geje nie pisać, jestem prawiczkiem i tak już zostanie. Wole siedzieć przed komputerkiem i trollować pisiorów. Hejt jest lepszy od sexu!
~Pielęgniarka 23-05-2020 7:23
do: ~??????? (14:46)
Oczywiście tymi wadliwymi testami, które sprzedaje dobry kolega Dudy ? co czytaliśmy że wyszła niezła afera. Stanowczo sprzeciwiam się, żadne kolega Dudy nie będzie zarabiał na naszych podatkach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Boguszów na szlaku

75 lat OSP Boguszów

Kibice chcą remontu

Na jakiej wysokości montujemy baterię prysznicową?

Uciążliwości jeszcze potrwają