MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Poważna sytuacja w Uzdrowisku Szczawno–Jedlina

Wiadomości: Szczawno-Zdrój
Sobota, 25 maja 2019, 12:44
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Sytuacja finansowa Uzdrowiska Szczawno–Jedlina S. A. jest poważna. Spółka jest zadłużona, ale są plany i szanse na zmianę tej niekorzystnej sytuacji.

O sytuacji w spółce mówiła podczas wczorajszej, IX Sesji Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju Barbara Grzegorczyk - Prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A.:

- Obecna sytuacja spółki jest dość trudna. Spółka od 2013 roku generuje straty. W chwili obecnej strata z lat ubiegłych na tyle się skumulowała, że znaleźliśmy się w niebezpiecznym momencie. Musimy czynić starania szybkiego opracowania strategii naprawy spółki, żeby z tej trudnej sytuacji wyjść. Po diagnozie i ocenie Rady Nadzorczej został zatwierdzony plan. Realizujemy świadczenia rehabilitacyjne na rzecz naszych kluczowych pacjentów. Zrobimy wszystko, żeby spółkę odbudować, ale potrzebujemy na to jeszcze trochę czasu.

Całkowite zadłużenie spółki sięga 10 milionów złotych, z czego 5 milionów złotych to zadłużenie wygenerowane w 2018 roku. Cały czas pozostanie nierozwiązana sprawa odszkodowania za zniszczony w pożarze Zakład Przyrodoleczniczy. Ubezpieczyciel wypłacił do tej pory kwotę 4 milionów złotych. Co do dalszych wypłat trwają negocjacje, ale Barbara Grzegorczyk powiedziała, że wszystko jest na dobrej drodze, chociaż dopóki środki nie trafią na konto spółki trudno mówić o sukcesie. Spalony dach Zakładu Przyrodoleczniczego będzie prawdopodobnie wkrótce odtworzony. W tym celu został rozpisany przetarg. O wyłonieniu wykonawcy, podpisaniu umowy i rozpoczęciu prac spółka będzie informowała na swoich stronach internetowych.

Sesja rozpoczęła się minutą ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego wczoraj rano Emila Barcińskiego - pierwszego po zmianie ustroju burmistrza Szczawna-Zdroju. Przed przystąpieniem do rozpatrywania poszczególnych punktów porządku obrad odczytane zostały listy z gratulacjami i życzeniami, które z okazji przypadającego 27 maja Dnia Samorządowca do szczawieńskich Radnych skierowali parlamentarzyści ziemi wałbrzyskiej: Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Katarzyna Izabela Mrzygłocka i Tomasz Siemoniak. Życzenia Radnym złożyli również Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Broda i Radna Powiatu Wałbrzyskiego Ramona Bukowska, natomiast Burmistrz Szczawna Zdroju Marek Fedoruk wręczył Radnym okolicznościowe pinsy.

Twoja reakcja na artykuł?

5
7%
Cieszy
5
7%
Hahaha
2
3%
Nudzi
15
21%
Smuci
4
6%
Złości
41
57%
Przeraża

Czytaj również

Zagospodarowali teren

Nasi wśród wyróżnionych

Z aplikacją bezpieczniej

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Zolza 25-05-2019 21:58
Pan burmistrz chyba nie całkiem jest zorientowany w temacie bo woli brać udział w w odsłonianiu popiersia pracownika Hochbergow. Czyżby był byłym pracownikiem którejś walbrzyskiej kopalni a może szuka przodków? Ale napewno się pomyliłam. Pan kazał to jako subordynowany podwładny zaraz się zjawił. R. Sz będzie napewno pamiętał jeżeli będzie mu do czegoś potrzebny. Biedne i oglupiale Szczawno
~D... 26-05-2019 18:50
"Obecna sytuacja spółki jest dość trudna. Spółka od 2013 roku generuje straty. W chwili obecnej strata z lat ubiegłych na tyle się skumulowała, że znaleźliśmy się w niebezpiecznym momencie. Musimy czynić starania szybkiego opracowania strategii naprawy spółki, żeby z tej trudnej sytuacji wyjść." SERIO?! Od ponad 5 lat spółka się zadłuża, o czym jej zarząd wie doskonale i co? Nic... Dług rośnie, a wszyscy mają się doskonale, tak? Dopiero jak doszło na skraj upadłości, to wtedy refleksja: może coś jednak zróbmy? SKANDAL! Gdyby to była spółka prywatna, to właściciel taki zarząd z miejsca odpaliłby w kosmos, a jeszcze się grubo zastanawiał, czy nie kręcić sprawy karnej o działanie na jej szkodę, albo chociaż procesu cywilnego o odszkodowanie za straty spowodowane świadomym niedbalstwem - bo jak inaczej określić świadome zadłużanie firmy aż na skraj bankructwa? No ale wiadomo - firma nie jest prywatna, a zarządzają nią "swoi", więc nic złego im się nie stanie, najwyżej miasto coś dorzuci i znowu będzie kasa na zmarnowanie, na dalsze zadłużanie, prawda? DRAMAT!!!
~ 27-05-2019 9:18
Bylam w sanatorium straszne jedzenie ale zabiegi okej i obsluga też
~Grażyna 27-05-2019 9:45
Obecna Pani Prezes to osoba która nie należy do najlepszej kadry kierowniczej jest zarówno związaną z PO i panem Szełemejem oraz z tymi członkami PiS którzy nie cieszą się w naszym województwem zaufaniem. Ta pani to jest wieczny prezes na etacie. A to oznacza że niebawem będzie prywatyzacją A czy właścicielem nie jest czy nie zostanie KGHM , od Fundacji KGHM Stara Kopalnia otrzymała między innymi dotacje na edukację kulturalną 700 dzieci ? Widzę że chyba Pan Szełemej zaciera ręce.
~Iwona 27-05-2019 10:01
do: ~Grażyna (9:45)
Prywatyzacja bylaby w obecnej sytuacji najlepszym rozwiazaniem dla uzdrowiska przy takim dlugu na dzis nie sa w stanie udzwignac cokolwiek.
~Grażyna 27-05-2019 11:08
I nie dziwi nic tą samą Pani i prywatyzacją aby swój przejęli sanatorium.
~Szczawnianin 27-05-2019 18:22
Dlaczego tak pesymistycznie patrzycie wszyscy na obecna panią prezes. Z tego co wiem to wyciągnęła z dołka poprzednia spółke w której była. Dajcie kobiecie czas i popracować. Nie grzmieliście jak spółka tonęła od lat a już stawiacie krzyżyk na nowej pani prezes.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pasja nauczania

Dojedziesz do Skalnego Miasta

Dwa kolejne zgony

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Kto komisarzem w Boguszowie?