Czytających: 5285

Wałbrzych: Potyczki młodych koszykarzy Górnika

Piątek, 16 grudnia 2011, 13:35
Aktualizacja: 13:36
Kolejne mecze mają za sobą juniorzy i młodzicy koszykarskiego Górnika Wałbrzych.

Juniorzy podejmowali w hali przy pl. Teatralnym WKK II Wrocław, natomiast młodzicy w hali przy Wysockiego zagrali z WKK I Wrocław.

Oba mecze, niestety, zakończyły się porażkami naszych drużyn.

Juniorzy przegrali 60:68 (18:11, 14:24, 8:10, 20:23). Po dobrej pierwszej kwarcie, wałbrzyszanie słabo zaprezentowali się w drugiej kwarcie i po 20 minutach było 32-35. Mimo że do końca meczu trwała wyrównana walka, to zwycięsko z tej wymiany ciosów wyszedł zespół z Wrocławia.

Górnik: Murzacz 21, Jaskólski 16, Mucha 11, Marcin Ciuruś 7, Androsz 4, Mateusz Ciuruś 1.

Młodzicy ulegli WKK I Wrocław 57:83 (11:30, 16:14, 16:20, 14:19). Nasi fatalnie zagrali w pierwszych 10 minutach, kiedy goście wyszli na 19-punktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie nie udało się koszykarzom z Wałbrzycha znacznie zniwelować tej straty, a trzecia i czwarta kwarta znów należały do przyjezdnych i stąd ich pewna wygrana.

Górnik: Ziemski 20, Szmidt 15, Kwiatkowski 12, Grabka 6, Dabic 2, Wróblewski 2.