MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 29 maja
im. Magdaleny, Urszuli

Potrącił i uciekł

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 28 marca 2020, 8:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 marca 2020, 8:39
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
44–letni mieszkaniec naszego miasta we wtorek po południu potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 40–latka, nie udzielił mu pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 16:00 na Podzamczu. Kiedy jadący prawym pasem ul. Wieniawskiego kierujący samochodem osobowym zatrzymał się na jezdni celem udzielenia pierwszeństwa pieszemu, sprawca ominął jego pojazd, potrącił kierowanym przez siebie samochodem przechodzącego przez przejście dla pieszych mężczyznę i uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej. Poszkodowany w wypadku 40-latek trafił z poważnymi obrażeniami do szpitala.

Z informacji zebranych od świadków, policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili dane personalne potencjalnego sprawcy i rozpoczęło się jego poszukiwanie. Nad ranem ukrywający się przed organami ścigania 44-latek został zatrzymany przy ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Podejrzany w trakcie czynności procesowych przyznał się do potrącenia pieszego. Policjanci w toku wykonanych czynności ustalili, że mężczyzna nie posiadał uprawnień, a wcześniej kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do 44-letniego mężczyzny trzymiesięczny areszt. Wałbrzyszanin może spędzić za kratami więzienia do 8 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

5
20%
Cieszy
1
4%
Hahaha
4
16%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
8%
Złości
13
52%
Przeraża

Czytaj również

Budżet na plusie

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Gazu miał do woli

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Ej 28-03-2020 12:45
Brawo! Nauczka dla innych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cofnięte uprawnienia nie stanowią przeszkody

Podstępni oszuści

Powrót za kraty

Raport prezydenta

25 lat MCK