MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Poszukiwania zakończone sukcesem

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 20 września 2017, 12:42
Aktualizacja: 12:45
Autor: Robert Bajek
Fot. KMP Wałbrzych
Pomimo iż powinni zakończyć służbę dużo, dużo wcześniej, zostali na drugą zmianę i wraz z kilkudziesięcioosobową grupą policjantów przez kilka godzin prowadzili intensywne poszukiwania. Trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Wałbrzychu może być z siebie dumnych. To oni odnaleźli zaginionego wczoraj, skrajnie wyczerpanego 79–latka.

St. sierż. Leszek Szubicki, sierż. szt. Jarosław Kowalczyk oraz sierż. szt. Bartłomiej Mazur to funkcjonariusze z kilkuletnim stażem. Kiedy są potrzebni, zawsze na pierwszym miejscu stawiają dobro obywateli. Tak było i w tym przypadku. Pomimo iż powinni być w swoich domach kilka godzin wcześniej, wzięli udział w działaniach i przyczynili się do odnalezienia zaginionego mężczyzny.

Funkcjonariusze przez kilka godzin przeszukiwali rejon ul. Reja oraz ul. Ludowej w Wałbrzychu. Poszukiwania nie przynosiły skutku, ale mundurowi nie poddawali się i pomimo zbliżającego się zmroku, niskiej temperatury oraz zmęczenia rozpoczęli działania w rejonie łąk pomiędzy ul. Ludową, a ul. Wysockiego w Wałbrzychu.

Około godziny 19:30 wszyscy mogli odetchnąć z ulgą. W toku wnikliwej penetracji terenu policjanci ruchu drogowego odnaleźli mężczyznę, który rysopisem przypominał osobę zaginioną. W pierwszej kolejności sprawdzili oni czynności życiowe poszkodowanego. Okazało się, że żyje, ale jest skrajnie wyczerpany. Nasi mundurowi niezwłocznie wezwali ratowników GOPR-u. Ci natomiast pomogli ewakuować mężczyznę w bezpieczne miejsce, a Zespół Ratownictwa Medycznego szybko udzielił mu profesjonalnej pomocy medycznej.

Czytaj również

Bał się żony

Raport prezydenta

Dolny Śląsk liderem

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Czajna czał 20-09-2017 18:02
Rany kto to pisze...to poemat pełen patosu. Ulubiony styl komunistycznych dygnitarzy. Pomimo chłodu, pomimo smrodu nasi funkcjonariusze z narażeniem życia...ludzie bądźcie poważni. Dobrze że chłopina się odnalazł i podziękowania dla wszystkich biorących udział w akcji - wiem, że nie tylko dzielni jak Chuck Noris policjanci brali udział w poszukiwaniach i dla wszystkich należą się gratulacje! Ufff...teraz mogę odetchnąć z ulgą :)
~... 20-09-2017 18:38
Czajna wolałbyś żeby kto inny go znalazł nie, mógłbyś napisać, że Policjanci jak zwykle umieją tylko bić itp... A tu proszę, zostało Ci chociaż ponarzekać na styl autora. Dobre i to. Następnym razem możesz się przyłączyć... A nie, zapomniałem, kto wtedy pisałby za ciebie bzdury w internetach... A z tymi komunistycznymi dygnitarzami to już jest nudne, ale czego tu się spodziewać...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spragnieni złodzieje

To sobie postrzelali...

Potrzebowali styropian

Przedsiębiorczy 60–latek

Wracają połączenia