Wałbrzych: Postawili się

Piątek, 6 września 2019, 8:53
Aktualizacja: 9:18
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika mają za sobą piąty mecz kontrolny.

Tym razem ich rywalem była czołowa drużyna czeskiej I ligi. Drużyna z Pardubic wygrała w Wałbrzychu 69-66, ale podopiecznych trenera Grudniewskiego należy pochwalić za ambicje i za dobrą grę defensywną. Pierwsza i druga kwarta to bardzo dobra gra wałbrzyszan , którzy dzięki skuteczności Pielocha i twardej obronie prowadzili po 20 minutach 40-33. Niestety w trzeciej kwarcie nasz zespół dopadł kryzys, co skrzętnie wykorzystali goście i szybko odrobili straty i zbudowali przewagę. Po 30 minutach było 46-52. W ostatniej ćwiartce wałbrzyszanie starali się zniwelować różnicę i ta sztuka prawie się im udała, lecz ostatecznie to Czesi okazali się o 3 punkty lepsi.

Górnik - Pardubice 66-69

Górnik: Pieloch 16, Jakóbczyk 12, Kulka 11, Cechniak 9, Zywert 8, Durski 4, Wróbel 3, Ratajczak 3, Koperski 0, Glapiński 0.