MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 3 czerwca
im. Leszka, Tamary

Posprzątają Wałbrzych

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 29 sierpnia 2010, 8:33
Aktualizacja: 8:34
Autor: red
W poprzednich akcjach udało się zebrać mnóstwo odpadów
Fot. użyczone
Międzynarodowa akcja „Sprzątania Świata” organizowana jest co roku w połowie września. Głównym jej celem jest poprawa estetyki naszego bezpośredniego otoczenia i środowiska poprzez zbieranie i segregowanie odpadów. Akcja ma też na celu edukację ekologiczną i promocję idei redukcji odpadów oraz ich segregowania i utylizacji.

W Wałbrzychu fabryka Toyoty wraz z lokalnymi samorządami i organizacjami pozarządowymi wspomagają jej organizację w rejonie Wałbrzycha i Jelcza-Laskowic. Rokrocznie w akcji „Sprzątania Świata” uczestniczy łącznie kilka tysięcy uczniów z wałbrzyskich i jelczańskich szkół oraz mieszkańców regionu. W Wałbrzychu w ramach kończących akcję festynów ekologicznych z konkursami szkoły rywalizują o przechodni puchar i tytuł „Ekologiczni Wałbrzyszanie”

- W tym roku już po raz 7. organizujemy w Wałbrzychu działania związane ze światową akcją "Sprzątanie Świata". I choć idea akcji jest niezmienna, oczyszczenie naszego otoczenia z wszędobylskich śmieci, to planujemy w tym roku całkowicie zmienić formę i zaprosić do wspólnego działania i zabawy wszystkich mieszkańców Wałbrzycha.. Mam nadzieję, iż 11 września spotkamy się na wałbrzyskim rynku, aby całymi rodzinami wziąć udział w organizowanej chyba po raz pierwszy w Wałbrzychu rodzaju gry miejskiej. Dla tej rodziny, która znajdzie nasz skarb czyli specjalnie oznaczonego "śmiecia", przewidujemy atrakcyjne nagrody – mówi Grzegorz Górski z wałbrzyskiej fabryki Toyoty.

Należy pamiętać, że akcja "Sprzątanie Świata" to jedna z głównych akcji fabryki Toyoty w Wałbrzychu w dziedzinie ekologii.

Czytaj również

Opieka nad niepełnosprawnymi

Odwiedli go od skoku

Spadł z muru

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~alo 29-08-2010 9:05
akcja sprzątania świata w wałbrzychu to lipa -jak zwykle idą szkoły, bo innych instytucjinie widać w tym czasie. Oczywiście, powinno sie uczyć młodzieżdbania o środowisko,ale ta akcja jest żle skoordynowana -z młodzieżą powini iść dorości - np. strażacy, wojskowi, pracownicy różnych firm -obok powinna jechać śmieciarka i od razu zbierać te odpady - a wygląda to tak: dzieciaki taszczą wielkie worki, ktore zalegają 2 tygodnie na chodnikach dopóki ich wiatr nie rozwieje
~mo 29-08-2010 9:06
a akcja w rynku jest jak zwykle miejscem promocji samego Piotra wielkiego
~:) 29-08-2010 9:19
Akcja na rynku w postaci zabawy z nagrodą może przynieść spore zainteresowanie - fajna akcja ze strony TOYOTY;p
~ 29-08-2010 11:22
dlaczego dzieci mają nosić worki pełne śmierdzących śmieci..? przecież nawet nie wiadomo, kto ich wcześniej dotykał. znaleźli sobie po prostu tanią siłę roboczą.
~edi 29-08-2010 15:36
Niech się wezmą włodarze za sprzątnięcie największego i najbardziej uciążliwego śmiecia z Wałbrzycha,jakim jest MO-BRUK! Nikt nie musi go szukać,on daje sam znać osobie w postaci straszliwego smrodu. Możecie dać nagrodę WSZYSTKIM rodzinom mieszkającym na Podgórzu.Najlepiej maseczki ochronne na twarze i kaski na głowy.
~ 29-08-2010 18:46
kupcie bomby samoczyszczace takie sa na facebooku:)))
~marta. 30-08-2010 7:03
Na całym świecie akcja "Clean Up the World" jest 17-19 września. My wyprzedzimy świat ;o) (przynajmniej w dziedzinie sprzątania, heh)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Więcej trenujących

Koronawirus w statystykach

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Trenuj z mistrzem

Koniec sezonu WST