MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Posprzątają śmieci

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 3 lipca 2020, 10:25
Aktualizacja: Sobota, 4 lipca 2020, 8:22
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Zamek Książ jest miejscem, o które wszyscy dbamy i jesteśmy z niego dumni. Chcemy by był odwiedzany i podziwiany przez turystów. Tu jednak zaczynają się problemy z dyscypliną odwiedzających, którzy bardzo często zamiast wyjeżdżać z pamiątkami, zostawiają nam swoje. Zostawiane w Parku Książańskim śmieci niszczą krajobraz, środowisko i wizerunek.

Na szczęście dla naszego dziedzictwa są z nami ludzie, dla których czysty park, świat bez śmieci jest bardzo ważny. To właśnie oni założyli Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych. Dzięki nim powstał też pomysł na sprzątanie „pozostałości” po innych.
- Założyliśmy na Facebooku konto, gdzie ludzie mogli się zapisać i wspólnie posprzątać park. Okazało się, że wiele instytucji chciało się do nas przyłączyć, co sprawiło, że 11 lipca spotykamy się przy Stadzie Ogierów i ruszamy na sprzątanie parku – cieszy się Paweł Siodłak, pomysłodawca akcji.

Pomysł jest z jednej strony nowatorski, z drugiej od lat wykorzystywany, ale najważniejsze, że spodobał się i jest popierany przez wielu. W akcję włączą się między innymi samorządy Wałbrzycha i Świebodzic. Uczestnicy sprzątania będą mogli skorzystać z darmowego tego dnia parkingu. Otrzymają wodę. Muszą tylko zabrać ze sobą bidony, co wiąże się z akcją Stop Plastik.

Po sprzątaniu na wszystkich uczestników czeka niespodzianka w postaci wspólnego ogniska. Wszystko zostało zaplanowane zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
8%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
20
83%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmarł symbol Wałbrzycha

Utrudnienia na Białym Kamieniu

Radny straci mandat?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Anka 3-07-2020 10:39
Nowatorski pomysł? Już mnie za komuny ganiali w szkole na podobne akcje,bo MPO było zajęte czymś innym. Komuna wraca jak widać, a naiwnych nie brakuje. Śmietniki tam postawić,ale jak to, nie dość że koszty, to było by na kogo zwalić winę. Teraz to te br...sy z reszty Polski smiecą. Wygodne.
~Artur 3-07-2020 12:05
Ale jaja, ale jaja, ale jaja...
~KałO 3-07-2020 16:18
Jaki problem??? W Wałbrzychu jest 82% KałOzjadów... Caesare daje rozkaz i KałOzajady ze skowytem, na wyścigi ruszają w teren...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jaki jest stan gminy?

Odkryją górnicze tajemnice

Wałbrzych jest w setce

Śmiertelny wypadek

Nadal bez oświetlenia