Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 4816
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Posłanka Zalewska otrzymała odpowiedź z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji dotyczącą łączenia etatów przez prezydenta Szełemeja

Czwartek, 12 kwietnia 2012, 15:52
Aktualizacja: Piątek, 13 kwietnia 2012, 13:50
Autor: red
Wałbrzych: Posłanka Zalewska otrzymała odpowiedź z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji dotyczącą łączenia etatów przez prezydenta Szełemeja
Fot. red
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji odpowiedziało na zapytanie poselskie Anny Zalewskiej, parlamentarzystki Prawa i Sprawiedliwości, dotyczące łączenia etatów przez prezydenta Wałbrzycha, Romana Szełemeja.

- Z odpowiedzi podsekretarza stanu jasno wynika, że Ministerstwo wcale nie dało prezydentowi Wałbrzycha zgody na łączenie funkcji prezydenta Miasta z dodatkową pracą w szpitalu - relacjonuje Zalewska.

Roman Szełemej zapytał Ministra o możliwość podjęcia dodatkowej pracy w szpitalu, jednak otrzymał od resortu wyłącznie wyjaśnienia dotyczące obowiązujących w przedmiotowej materii regulacji prawnych, podkreślając jednocześnie, iż nie posiadają one waloru źródła prawa i nie mogą stanowić podstawy ewentualnych działań prawnych, ani tym bardziej być uznane za formę zgody lub jej odmowy w przedmiotowej sprawie. Okazuje się więc, że „papiery” z ministerstwa, o których Szełemej wspominał mediom, nie mają żadnej mocy prawnej.

Ministerstwo w obszernej odpowiedzi udzielonej Posłance Annie Zalewskiej bardzo sceptycznie odniosło się do faktu łączenia funkcji prezydenta Wałbrzycha z dodatkową pracą w szpitalu. Podkreśliło, że fakt pełnienia funkcji prezydenta miasta wymaga przede wszystkim efektywnego wykonywania obowiązków wynikających z kierowania jednostką samorządu terytorialnego i służbie lokalnej społeczności. Z powierzeniem funkcji prezydenta miasta wiąże się konieczność wykonywania pracy, a więc i zatrudnienia w urzędzie jednostki samorządu terytorialnego, przy uwzględnieniu wszystkich elementów stosunku pracy. Zdaniem Ministerstwa, prezydent miasta posiada zatem status pracownika samorządowego, który nakłada na niego zarówno stosowne uprawnienia, jak i określone obowiązki.

- Ministerialna odpowiedź na moje zapytanie poselskie dosadnie wyjaśniła wszelkie wątpliwości związane z łączeniem funkcji prezydenta Wałbrzycha z dodatkową pracą w szpitalu, w którym Pan prezydent pełni dyżury oraz, jak mogliśmy się dowiedzieć z mediów, piastuje stanowisko ordynatora. Potwierdziły się opinie specjalistów od samorządu oraz to, o czym mówiłam już kilka miesięcy temu. Prezydent Szełemej powinien się jasno określić i zdecydować o swoich dalszych planach zawodowych. Pełnienie funkcji prezydenta miasta wymaga bezwzględnej dyspozycyjności i pełnego poświęcenia dla podejmowanych działań w samorządzie. Zaistniała sytuacja nie jest przecież korzystna dla samego Wałbrzycha i jego mieszkańców - kończy Anna Zalewska.

Link do pełnej odpowiedzi Ministerstwa: http://orka.sejm.gov.pl/izo7.nsf/www1/z00559o0/$File/z00559o0.pdf

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group