MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 3 czerwca
im. Leszka, Tamary

Posłanka jako ekspert

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 17 kwietnia 2011, 9:59
Aktualizacja: 10:00
Autor: red
Fot. red
Podczas konferencji "AKTYWIZACJA ZAWODOWA – nowe spojrzenie" posłanka Katarzyna Mrzygłocka wystąpiła jako ekspert do spraw rynku pracy.

Konferencję zorganizowała Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan". Wzięli w niej udział pracodawcy, samorządowcy, parlamentarzyści oraz przedstawicie związków zawodowych.
- To nie były odczyty, ale "żywa" dyskusja, z której każdy mógł się dowiedzieć czegoś nowego - mówi posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Panel, w którym pracowała Katarzyna Mrzygłocka, nosił tytuł "RYNEK PRACY – WYZWANIA DLA POLSKI I EUROPY".
- Można powiedzieć, że cechy polskiego rynku pracy są już dawno zidentyfikowane. Wiemy, że bezrobocie ma charakter strukturalny i silnie zróżnicowany regionalnie. Najbardziej niepokojące jest utrzymywanie się dużego odsetka długotrwale bezrobotnych i bez prawa do zasiłku. Na tym tle kluczowym problemem jest efektywna aktywizacja zawodowa grup szczególnych na rynku pracy. Ja patrzę na funkcjonowanie systemu z perspektywy ustawodawcy. Czy obecna ustawa i określone w niej instrumenty i zasady są wystarczające, co warto zmienić w ustawie, aby lepiej pomagać bezrobotnym - mówi posłanka.

Czytaj również

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Minister w Wałbrzychu

Raport prezydenta

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Lawinka 17-04-2011 10:17
hahahahahaha
~zorro 17-04-2011 12:00
niech ta posłanka powie o ile w czasie swojej kadencji ograniczyła bezrobocie w wałbrzychu
~ja 17-04-2011 13:38
ble, ble, ble, ble, bleeeeeee..........
~NW 17-04-2011 14:31
Ta posłanka niech wystąpi z projektem do Sejmu że minimalne wynagrodzenie płacy jest obowiązujące,tylko przez 1 miesiąc pracy, potem ma nastąpić godne wynagrodzenie dla pracownika. Jak tego nie zrobi to ZNACZY ŻE POPIERA NOWOCZESNY RODZAJ NIEWOLNICTWA W ZJEDNOCZONEJ EUROPIE. LUB NIECH ZDA MANDAT PARLAMENTARNY I PRZESTANIE TWORZYĆ FIKCJE Z KTÓRĄ TAK SIĘ OBNOSI . NAUCZYCIELKO MRZYGŁOCK DO ROBOTY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Oskar 17-04-2011 15:16
Tej pani to wy buraki po zapałki możecie latać. MORDA w kubeł złamasy.
~Limciu 17-04-2011 18:44
Ta pani, niby ekspert rynku pracy (w końcu szefowała Urzędowi Pracy) przez 4 lata posłowania nie zrobiła nic dla poprawienia tego rynku. Pracodawcy narzekają na brak fachowców, ludzie bez kwalifikacji siedzą bez prawa do zasiłku, a szkoleń dla bezrobotnych jak nie było tak nie ma. Jak kiedyś byłem bezrobotny, to musiałem czekać ponad rok na prawo do szkolenia zawodowego. Sam za tym biegałem, pytałem. Urząd sam by mnie nie zaprosił a tym bardziej zmusił Do wyboru miałem jedno - wózki widłowe. Zabawa była fajna - ale jakoś nie przydało się w szukaniu pracy.
~do Oskara Superburaka 17-04-2011 21:30
Twój przykład potwierdza, że miłość bywa ślepa szczególnie u takich Superburaków jak ty !
~Joanna 17-04-2011 21:53
Pewnie po byciu posłem będzie znów dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy ...
~benkmen 17-04-2011 22:24
W kategori "Romeo i Julia " należy dać Oscara dla Oskara za bezgraniczną unfość i ślepą miłość do Małej Kaśki, która już wcześniej była ekspertem od Mo-Bruku i aż napisała list do KW Straży Pożarnej we Wrocławiu, a także była zbieraczką podpisów obwodnicowych. Uff.. To duży z jej strony wysiłek.Zbliża się Wielkanoc, więc ktoś już szykuje jaja.
~sezam 17-04-2011 23:40
Czyżby aktywność przed wyborami? A dlaczego pani poseł nie zabiera głosu w sprawie zwolnień w UM, MZB czy MPK ? Temat niezbyt atrakcyjny? A ciekawy jestem co z tym wnioskiem o zwiększenie środków na wspieranie aktywnych form pracy.
~NW 18-04-2011 10:03
Pani Mrzygłocka jako dyrektor Urzędu Pracy,doskonale zdaje sobie sprawę z tego,jakie wałbi tam robią ? między innymi doradcy zawodowi wszyscy pracują tam bez wymaganych kwalifikacji PSEŁDO DORADCY KTÓRZY TYLKO SĄ NAPUSZENI JAK INDORY W OKRESIE GODOWYM. TO SĄ LUDZIE KTÓRZY SZKODZĄ SPOŁECZEŃSTWU ZABIERAJĄ DUŻĄ KASĘ. TO TYLKO DROBNY PRZYKŁAD,KTÓRYCH JEST OGROM.POTRZEBNA JEST KONTROLA Z NIKU ŻEBY TĄ BANDE NIEUDACZNIKÓW WYWALIĆ NA BRUK.NIECH ZAKŁADAJĄ DZIAŁALNOŚCI I ZGARNIAJĄ GRÓBA KASĘ DO KTÓREJ TAK BARDZO NAMAWJAJĄ PETENTÓW. POSŁANKO DO ROBOTY BO SKOŃCZYSZ TAK JAK STEFCIU Z KAJDANKACH
~ 18-04-2011 22:41
mrzygłocka na kasie w biedronce- bezcenne !
~ 20-04-2011 14:44
A jaki ona ekspert? Niby od czego? Zgadzam się z osobą z 22:41, widok tej pani pracującej na kasie w supermarkecie byłby bezcenny

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Opieka nad niepełnosprawnymi

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Robią testy przesiewowe

Koniec sezonu WST