MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poselski konkurs "Kartka do Europejczyka" rozstrzygnięty

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Środa, 5 czerwca 2019, 14:51
Aktualizacja: 14:55
Autor: red
Fot. organizatorzy
W wałbrzyskim Centrum Aktywnego Wypoczynku "AQUA–ZDRÓJ" odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie "Kartka do Europejczyka" Organizatorem był Tomasz Siemoniak Poseł na Sejm RP.

Głównym celem konkursu było propagowanie tematyki związanej z Unią Europejską oraz rozwijanie postaw demokratycznych i proeuropejskich, w tym kształtowanie szacunku do historii, kultury i tradycji wśród dzieci i młodzieży. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu największej korzyści dla regionu z wejścia Polski do Unii Europejskiej na przestrzeni 15 lat, w formie kartki pocztowej zaadresowanej do kolegi/przyjaciela z innego kraju członkowskiego UE.

Do konkursu wpłynęło łącznie 97 prac ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów: wałbrzyskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego i kłodzkiego. Najlepsze prace konkursowe zostały wybrane z uwzględnieniem następujących kryteriów oceny: zgodność pracy z tematem konkursu, oryginalność/kreatywność/innowacyjny pomysł, ocena wizualna oraz sposób konstruowania wypowiedzi.

Laureaci pierwszych trzech miejsc oprócz nagród rzeczowych otrzymali od Posła T. Siemoniaka zaproszenie na bezpłatny wyjazd na jednodniową wycieczkę do Warszawy połączoną ze zwiedzaniem Sejmu i Senatu RP. Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom uczestnictwa oraz upominek.

Lista nagrodzonych:

- w kategorii: szkoły podstawowe:

I miejsce - Kacper Jarocki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu
II miejsce - Bartłomiej Tomczak ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach
III miejsce ex aequo - Gaja Nowosielska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu oraz Julia Przybyszewska ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. B. Westerplatte w Dzierżoniowie

wyróżnienia dla: Hanny Zakrawacz ze Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, Korneli Śmietany ze Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, Maksymiliana Budki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu, Niny Wandy Małeckiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu, Poli Małeckiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu, Arkadiusza Marzewskiego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wałbrzychu oraz Pameli Ziembińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy.

- w kategorii: szkoły gimnazjalne:

I i II miejsca nie przyznano
III miejsce - Nicola Brużewicz z Zespołu Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Wałbrzychu

- w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce - Kacper Bieńka z Liceum Ogólnokształcącego im. W. Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich
II miejsce - Wiktoria Suchańska z Liceum Ogólnokształcącego im. W. Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich
III miejsce - Julia Gruszka z Liceum Ogólnokształcącego im. W. Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich
wyróżnienia dla: Kingi Paździor z Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Ząbkowicach Śląskich, Mileny Powolnej z Zespołu Szkół Publicznych im. J. Pawła II w Kudowie-Zdroju oraz Aleksandry Zając z Zespołu Szkół nr 1 w Jugowie.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pogadanka w centrum

Falstart Górnika

Co ze stadionem?

Kuchciński nie zaszkodził

Radni będą głosować w sprawie referendum

Dyduch z numerem 1

Rola samorządu

Uroczyste obchody