Czytających: 4046

Europa: Porażka na inaugurację

Wtorek, 23 lipca 2013, 15:12
Aktualizacja: 15:13
Koszykarscy studenci AZS PWSZ Wałbrzych rozpoczęli start w Akademickich Mistrzostwach Europy od porażki z ekipą z Wiednia.

Pierwszym rywalem Akademików z Wałbrzycha był Uniwersytet Wiedeński. Pierwsza kwarta była dość wyrównana, choć Austriacy górowali nad wałbrzyszanami warunkami fizycznymi i zdołali wypracować 4-punktową przewagę (20-16). Druga kwarta była jeszcze bardziej zacięta. Żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć rywalowi na większy dystans. Po 20 minutach Wiedeń prowadził 40-36. Niestety, przełomowa okazała się trzecia kwarta. Zespół z Austrii wzmocnił defensywę, a nasi mieli olbrzymie problemy ze zdobywaniem punktów. Wałbrzyszanie przegrali tę kwartę 7-17, a po 30 minutach przegrywali 43-57. W ostatnich 10 minutach nasi zdołali nieco zniwelować straty, ale wszystkich strat nie udało się nadrobić i pierwsza porażka stała się faktem.

AZS PWSZ Wałbrzych – Uniwersytet Wiedeński 63-71 (16-20, 20-20, 7-17, 20-14)