Czytających: 4891

Tarnobrzeg: Porażka koszykarzy Górnika w Tarnobrzegu

Środa, 14 października 2009, 19:33
Aktualizacja: Czwartek, 15 października 2009, 9:37
Siarka Tarnobrzeg w meczu III kolejki I ligi ograła koszykarskiego Górnika Wałbrzych 82:67. Biało–niebiescy fatalnie zaprezentowali się w pierwszej kwarcie, którą przegrali 12:25. Pomimo wyrównanej gry w kolejnych odsłonach zawodników trenowanych przez Grzegorza Chodkiewicza nie było stać na zwycięstwo.

Co by się stało, gdyby w ekipie Górnika Wałbrzych nie było Marcina Sterengi? Aż strach pomyśleć, jakim wynikiem zakończyłoby się spotkanie z Siarka Tarnobrzeg. Na szczęście Sterenga jest i miejmy nadzieję pomoże biało-niebieskim pozostać w I lidze.

Górnicy w pierwszej kwarcie zagrali bardzo słabo. Częste faule doprowadziły do sytuacji, że po 4 minutach gry wałbrzyszanie nie mogli grać już tak agresywnie, bo to groziło rzutami wolnymi dla gospodarzy. Po 10 minutach Siarka prowadziła 13 punktami. Przez kolejne dwie odsłony gospodarze kontrolowali przebieg meczu i tak przed ostatnią kwartą na tablicy widniał wyniki 62:51 dla gospodarzy.

Trafiona "trójka" Marcina Sterengi na początku IV kwarty dała nadzieje koszykarzom Górnika na dobry wynik. Dodatkowo na 4 minuty przed końcem spotkania najlepszy zawodnik Siarki Piotr Miś faulował po raz piąty i musiał opuścić parkiet. Niestety takiego prezentu nie wykorzystali goście. To czego nie zrobili goście zrobił były koszykarz biało-niebieskich Adrian Czerwonka. W ciągu 60 sekund zawodnik Siarki rzucił dwukrotnie celnie zza linii 6 metrów 25 centymetrów i biało-niebiescy mogli pomyśleć już tylko o wyjeździe do Wałbrzycha. Ostatecznie gracze trenowani przez Grzegorza Chodkiewicza ulegli gospodarzom 67:82.

Siarka Tarnobrzeg - Górnik Wałbrzych 82:67 (25:12, 14:15, 23:24, 20:16)
Siarka: Miś 19, Marciniak 18, Czerwonka 17, Szpyrka 13, Baran 13, Marculewicz 2, Rabka 0, Woźniak 0.
Górnik: Sterenga 31 (2x3), Bierwagen 13, Jakóbczyk 11 (1x3), Prus 4, Stochmiałek 4, Józefowicz 2, Matczak 2, Buczyniak 0, Pieloch 0 Ratajczak 0, Grzywa 0.