MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Poradnia doradza i pomaga

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Czwartek, 26 marca 2020, 6:42
Aktualizacja: Piątek, 27 marca 2020, 8:46
Autor: red
Fot. red
W związku z epidemią koronawirusa powodującego chorobę COVID–19 wszystkie bezpośrednie zajęcia z dziećmi w Powiatowej Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej jak już wiecie zostały zawieszone.

"W tym trudnym dla wszystkich czasie będziemy pomagać dzieciom, uczniom i ich rodzinom według tych możliwości które nam pozostały. Proponujemy między innymi spersonalizowane zadania z zakresu terapii logopedycznej, pedagogicznej, psychologicznej, terapii integracji sensorycznej – dla każdego dziecka którego rodzic zwróci się do nas. Zorganizujemy konsultacje on-line ze specjalistami, przeprowadzimy niektóre formy terapii w tym kontynuację rozpoczętych terapii za pomocą komunikatorów (np. Skype, Messenger). Zrobimy online niektóre prostsze testy dla nastolatków, np. testy z doradztwa zawodowego. Udzielimy wsparcia wszystkim w trudnej sytuacji psychicznej.

Prosimy osoby zainteresowane otrzymaniem pomocy lub wskazówek do pracy z dzieckiem o zgłaszanie zapotrzebowania na wsparcie pod podanym numerem 797984251 zostawiając koniecznie dane do kontaktu zwrotnego. Sprawa zostanie przydzielona pracownikowi który się z Państwem skontaktuje.

Prawdopodobnie nie będziemy w stanie wydać zbyt wielu opinii , gdyż ich wystawienie poprzedzone jest najczęściej diagnozą, której w obecnej sytuacji nie ma jak przeprowadzić. Do powrotu dzieci do szkół i tak nie ma natomiast możliwości praktycznego skorzystania z opinii. Przeanalizujemy natomiast każdy przypadek wymagający wystawienia orzeczenia lub opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju – na podstawie przesłanych nam mailem lub poprzez epuap dokumentów opisu przypadku na adres sekretariat@pppp.walbrzych.pl. Możecie Państwo również podać dokumenty bezpośrednio w siedzibie starostwa.Podejmiemy decyzję czy jest możliwe postawienie sprawy na zespole na podstawie dostarczonej dokumentacji. W takim wypadku przeprowadzimy wywiad z rodzicem online i prześlemy konieczne formularze do wypełnienia i odesłania nam tą samą drogą. Postaramy się zorganizować posiedzenia zespołów orzekających na zasadzie telekonferencji i wydać dokument który podpisany cyfrowo odeślemy pod wskazany adres mailowy" - czytamy na profilu Poradni.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Jak wybierać firany do pokoju?

Wałbrzych spadł w rankingu

Uchwała krajobrazowa

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ksiegowy 26-03-2020 9:18
A lekarze stchórzyli i opuścili swoich pacjentów z przychodni mimo przysięgi Hipokratesa...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kontenerem w wiadukt

Zmarł symbol Wałbrzycha

Zadośćuczynienie dla Sybiraków

Nowy prezes WSSE

Wytyczyli kolejny odcinek