Czytających: 4708

Szczawno-Zdrój: Ponownie ruszył Kajtek Cup

Wtorek, 22 listopada 2016, 14:16
Aktualizacja: 14:18
Na szczawieńskich kortach odbył się pierwszy turniej drugiej już edycji (pierwsza była w 2015) cyklu turniejów tenisowych dla dzieci KAJTEK CUP.

Ponieważ pierwsza edycja okazała się strzałem w dziesiątkę pod względem organizacyjnym i sportowym, Klub Tenisowy Szczawno Zdrój podjął się organizacji kolejnej edycji. Zmagania prowadzone są wg wytycznych programu Tenis10, a rywalizacja toczy się w trzech kategoriach: czerwonej (do lat 8), pomarańczowej (do lat 9) oraz zielonej (do lat 10). W tej ostatniej dziewczęta i chłopcy mają osobne drabinki turniejowe.

W turnieju czerwonych (rywalizacja grupowa) pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Janiszewska z AZS AWF Wrocław, która w finale pokonała Szymona Adamczyka z Lubina. Na wysokiej trzeciej pozycji uplasował się Franciszek Mataczyński z KT Szczawno Zdrój.

W grupowych zmaganiach pomarańczowych triumfował Mateusz Mucha z Legnicy, który w finale pokonał swoją koleżankę klubową Zosię Gruźlewską. Trzecie miejsce wywalczył Filip Kołodziej z Lubina.

W niedzielę rozegrano zawody zielonych. Tutaj grano całe sety, a zmagania toczyły się systemem pucharowym z turniejem pocieszenia. W rywalizacji chłopców najlepszy okazał się Filip Kosiński z KT Szczawno Zdrój, który w finale pokonał Antoniego Dzidę z Jeleniej Góry. Trzeci był Mikołaj Huszczo z KT Szczawno Zdrój. W turnieju dziewcząt również triumfowała zawodniczka gospodarzy Julia Hoffmann, która pokonała w finale Natalię Niemiec z AS Kłodzko. Trzecia była Aleksandra Mrzygłód z Dzierżoniowa.