MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Poniosą karę

Wiadomości: Wałbrzych/Boguszów-Gorce
Sobota, 13 czerwca 2020, 6:38
Aktualizacja: Niedziela, 14 czerwca 2020, 9:26
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci w ciągu jednego dnia zakończyli jazdę dwóch kierowców. Jeden nich miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, natomiast drugi kierował pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Teraz mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

W minioną środę tylko w ciągu kilku godzin policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wyeliminowali z ruchu dwóch nieodpowiedzialnych kierowców.

Pierwszy z nich został zatrzymany przez policjantów z wałbrzyskiej prewencji około godziny 14:00 na ul. Polnej w Wałbrzychu. Podczas kontroli okazało się, że 20-letni mieszkaniec Wałbrzycha wsiadł za kierownicę pomimo że posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 20-latka zakaz obowiązywał do 2023 roku.

Drugi kierujący 28-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego około godz. 17:00 w Boguszowie-Gorcach na ul Żeromskiego. Podczas kontroli okazało się, że wobec mężczyzny Organ Administracji Samorządowej wydał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

Mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowaniem samochodem wbrew wydanemu przez sąd zakazowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

2
22%
Cieszy
2
22%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
44%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To już plaga

Okradli 80–latkę

Radny straci mandat?

Zmarł symbol Wałbrzycha

Apele nic nie dają

Poczekają trzy miesiące

Oszustwo "na szwagra"

Wałbrzych spadł w rankingu