MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Ponadgraniczna inwestycja w Mieroszowie

Wiadomości: Region
Czwartek, 1 stycznia 2009, 20:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 października 2009, 16:41
Autor: Szela
Fot. Szela
Wielki, wspólny, polsko–czeski kompleks sportowo–rekreacyjny powstaje w Mieroszowie i Mezimesti.

Na projekt “Rozwój infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w strefie pogranicza mieroszowsko-broumovskiego” obie gminy zdobyły dofinansowanie z Uniii Europejskiej. W Mieroszowie powstaje hala sportowa z kompleksem boisk, a w Mezimesti – nowoczesne kąpielisko. Wartość dofinansowania po stronie polskiej, to ponad 7 mln zł., co stanowi 85 procent wartości inwestycji.

Budowana w Mieroszowie hala sportowa widoczna jest z daleka. To dlatego, że obiekt jest już prawie pod dachem. - W tej chwili powstaje więźba dachowa, te prace powinny się zakończyć do końca roku. Jak już będzie dach, rozpoczną się prace we wnętrzu – wyjaśnia wiceburmistrz Mieroszowa, Dorota Bekier.

Powstająca hala będzie dostosowana do rozgrywania gier zespołowych oraz zajęć gimnastycznych dla młodzieży. Trzy rzędy trybun, ze składanymi fotelami, pomieszczą około 200 osób. Planowane są również pokoje dla trenerów, zaplecze sanitarne, szatnie, natryski i umywalnie. Na zewnątrz powstanie bieżnia do skoków w dal oraz boiska: wielofunkcyjne, do koszykówki i siatkówki – wszystkie ze sztuczną nawierzchnią.

- Jak dotąd prace są wykonywane zgodnie z harmonogramem. Prawdopodobnie 1 września 2010 roku będziemy mogli oddać kompleks do użytku – zapowiada wiceburmistrz. Hala będzie służyć przede wszytkim młodzieży szkolnej do prowadzenia zajęć sportowych. Ale będzie dostępna dla wszystkich chętnych, łącznie z mieszkańcami przygranicznej gminy Broumow. - Tak samo my będziemy mogli korzystać bez żadnych przeszkód z kąpieliska w Mezimesti – dodaje Dorota Bekier.

Na jakim etapie znajduje się czeska inwestycja – to będzie wiadomo 23 października – na ten dzień jest planowane polsko-czeskie spotkanie w Mezimesti.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przyjedzie Duda

Obowiązuje zakaz kąpieli

Popierają Dudę

Bezpieczeństwo w wakacje

Duda w Wałbrzychu

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Rozbili grupę przestępczą

Dzień Cioci po wałbrzysku