MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ponad 5 tys. porcji narkotyków nie trafi na rynek /Policjanci zatrzymali 3 osoby

Wiadomości: Region
Wtorek, 24 listopada 2015, 14:13
Aktualizacja: 17:37
Autor: opr.red.
Fot. red.
Zatrzymane trzy osoby, przechwycona amfetamina, marihuana i haszysz, z których można było uzyskać ponad 5 tys. porcji handlowych, a także zabezpieczona broń gazowa wraz z amunicją, wagi elektroniczne do porcjowania narkotyków i pieniądze, to efekty realizacji przeprowadzonej przez świdnickich policjantów. Działania przeprowadzono w dwóch mieszkaniach na terenie miasta.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie z funkcjonariuszem służby celnej z psem tropiącym, prowadząc działania operacyjne w związku z podejrzeniem o przestępstwa narkotykowe, weszli do dwóch mieszkań na terenie miasta. Podejrzenia okazały się słuszne.

Na miejscu funkcjonariusze ujawnili biały proszek ukryty min. w zamrażalce, zielony susz oraz ponad 500 tabletek o nieznanym składzie chemicznym, pieniądze w kwocie 40 tyś złotych oraz ponad 500 Euro, broń gazową wraz z amunicją, 3 wagi elektroniczne, narzędzia do porcjowania środków narkotycznych oraz kilkanaście telefonów komórkowych.
Po przebadaniu na testerach narkotykowych zabezpieczonych substancji okazało się że jest to amfetamina, marihuana oraz haszysz z których można było uzyskać ponad 5 tyś. porcji handlowych narkotyków.

W sprawie zatrzymano trzy osoby - dwóch mężczyzn w wieku 24 i 25 lat oraz 21 - letnią kobietę. Wszyscy to mieszkańcy Świdnicy.

Obecnie policjanci prowadzą dalsze czynności i wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym źródło pochodzenia środków odurzających. Funkcjonariusze sprawdzają także, czy zabezpieczona broń była wykorzystywana do popełniania innych przestępstw.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi znaczna ilość środków odurzających, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

TEKST: swidnica.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Atak na ratownika

Pięć osób w szpitalu

Wyraźnie na PiS

Sklepowe wpadki

Obchodzili rocznicę

Szczęśliwe dachowanie

Niepewny los basenu

Spowodowali kolizje