MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pomóżmy rodzinom w potrzebie/Szlachetna Paczka

Wiadomości: Wałbrzych/Kraj
Sobota, 21 listopada 2015, 6:45
Aktualizacja: 8:10
Autor: organizatorzy/opr.red.
Fot. organizatorzy
Dzisiaj startuje tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna Paczka”. Na pomoc czeka wiele ubogich rodzin z całej Polski, w tym z naszej najbliższej okolicy. W sobotę 21 listopada zostanie otwarta baza rodzin, które wytypowały Ośrodki Pomocy Społecznej oraz wolontariusze.

Od tego momentu każdy będzie mógł wybrać jedną rodzinę i specjalnie dla niej przygotować paczkę, czyli konkretną pomoc. Każdy z nas może zostać darczyńcą!

Organizatorzy i wolontariusze zachęcają do włączenia się w ten szlachetny projekt: chodzi o przygotowanie paczki z konkretnymi rzeczami, o które prosi rodzina w potrzebie.

Baza rodzin oraz szczegóły dotyczące akcji będą dostępne na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl
Dzięki pomocy wielu ludzi o dobrym sercu, w wielu domach przed świętami zagości radość i ciepło.

***

W tym roku ok. 40 rodzin z Wałbrzycha, Szczawna Zdroju zostało włączonych do projektu Szlachetnej Paczki. Blisko 20 wolontariuszy przez okres dwóch miesięcy szkoliło się i następnie weryfikowało rodziny do projektu. Liczba rodzin jaką udało się odwiedzić to niespełna 80. Teraz wszyscy będziemy z niecierpliwością czekali na znalezienie się darczyńców dla naszych rodzin. Zostanie darczyńcom Szlachetnej Paczki zobowiązuje do spełnienia trzech głównych potrzeb wybranej rodziny, dlatego zachęcamy potencjalnych darczyńców do namawiania znajomych, do włączenia się i stworzenia wspólnie paczki, aby mogli bez problemu te potrzeby spełnić.

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI to 12/13 grudnia w muzeum STARA KOPALNIA

Czytaj również

Święto spółdzielni

Świetlice oferują

Dom dla seniorów

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~każdy może 21-11-2015 9:07
Dzięki za informację o tej akcji. Zajrzałem na stronę, działają ponad "POdziałami". Bardzo dobra akcja i naprawdę sensownie zorganizowana. Trafia dokładnie w "miejsce". Zapoznam się z "bazą". Jeszcze raz dziękuję!
~ 21-11-2015 22:06
Chciałabym sie przyłączyć do tej akcji, ale sama nie jestem w stanie zrobic dobrej paczki wiec poszukuje osób i może wspólnie coś zorganizujemy. Zainteresowanych proszę o kontakt meilowy meg-i@o2.pl Pozdrawiam Gosia
~ 22-11-2015 10:45
jakież to przykre,że w kraju gdzie płaci sie 70% haraczu (podatku ) nie ma kasy dla najbardziej potrzebujących.No ale to na co sobie pozwalamy to mamy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szczawno "za" opozycją

Niepewny los basenu

Koalicja zmobilizowana

Wałbrzych z Kurdami

Dary dla bibliotek