MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pomogli Mikołajowi

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 16 października 2011, 15:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 października 2011, 7:40
Autor: Sven
Fot. Sven
Do dnia, w którym św. Mikołaj tradycyjnie rozdaje prezenty jeszcze prawie dwa miesiące, ale RWS Stary Zdrój już gromadzi fundusze na paczki dla dzieci.

Dobrym sposobem zdobycia pieniędzy na mikołajkowe upominki dla dzieci okazał się turniej piłki nożnej, który został zorganizowany przez RWS Stary Zdrój i radnego Pawła Szpura.

W turnieju rozegranym na „Orliku” przy Gminnym Zespole Szkół na Starym Zdroju wzięły udział cztery drużyny: Faurecia, Integracyjny Dom Dla Bezdomnych, Drużyna radnego Szpura i Stary Zdrój Reprezentant. Zawody trwały dwa dni. W sobotę, po meczach „każdy z każdym” rozegrane zostały mecze półfinałowe. W niedzielę wyłonieni zostali medaliści turnieju.

Trzecie miejsce zdobyła drużyna Integracyjnego Domu Dla Bezdomnych, która pokonała Drużynę radnego Szpura 5 : 3. Zwycięzcą turnieju został zespół Stary Zdrój Reprezentant, który pokonał drużynę Faurecii w rzutach karnych 5 do 3. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1.

O nagrody dla uczestników zadbał miejscowy przedsiębiorca Anatol Szpur oraz Urząd Miasta Wałbrzycha i Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu. W przeprowadzeniu zawodów jak zwykle pomagali członkowie RWS Stary Zdrój. Dzieci korzystające ze świetlicy RWS Stary Zdrój przygotowały dla drużyn okolicznościowe dyplomy.

Drużyny startujące w turnieju zapłaciły wpisowe w kwocie 200 złotych. Zebrane w ten sposób 800 złotych zostanie przeznaczone na paczki mikołajkowe dla dzieci ze Starego Zdroju. – Te pieniądze oraz wsparcie sponsorów pozwoli na przygotowanie około pięćdziesięciu paczek – mówił radny Paweł Szpur.

Turniej miał zostać rozegrany w poprzedni weekend, ale w ostatniej chwili został przełożony ze względu na bardzo złą pogodę. Dlatego na medalach i dyplomach widnieje data 8-9 października 2011.

Czytaj również

Nietuzinkowa postać

Niepewny los basenu

Dom dla seniorów

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~majk 16-10-2011 21:17
super pomysł - sportowa rywalizacja i pomoc dla dzieci - pozdrawiam uczestników i organizatorów

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Obchodzili rocznicę

Wyraźnie na PiS

Większość za rządzącymi

Bez samochodu

Nobel dla Tokarczuk!