MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pomoc na likwidację skutków powodzi

Wiadomości: Region
Środa, 11 sierpnia 2010, 7:48
Aktualizacja: 7:48
Autor: Sven
Jak podaje strona internetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Marszałek Marek Łapiński ogłosił, że 10 milionów euro zostanie przekazane na likwidację zniszczeń po ostatniej powodzi. Pieniądze będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego.

Bogatynia, która ucierpiała najbardziej, otrzyma także fundusze z priorytetu 12 - Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich na terenie Dolnego Śląska „MIASTA”. Jest to możliwe, ponieważ miasto nie wykorzystało wszystkich pieniędzy przeznaczonych na rewitalizację. Dzięki tym funduszom będzie można usuwać skutki powodzi, ale tylko na obszarze objętym Lokalnym Programem Rewitalizacji.

Z inicjatywy Marszałka Łapińskiego powstała grupa pod nazwą „Polska Zachodnia”. Tworzą ją województwa: dolnośląskie, lubuskie, opolskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. Celem grupy jest usuwanie skutków powodzi na Dolnym Śląsku. Trwają rozmowy na temat szczegółów akcji.

Pomoc zadeklarowali także Niemcy z Saksonii, Brandenburgii i Dolnej Saksonii oraz władze Berlina.

Nasuwa się tylko pytanie: Ile razy trzeba będzie jeszcze likwidować skutki, zanim władze zrozumieją, że trzeba zapobiegać?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szef PO z wizytą w Wałbrzychu

Jak funkcjonuje wałbrzyska służba zdrowia?

Wałbrzych pełen alimenciarzy

GOPR–owcy znów musieli interweniować

Szpak utknął w rynnie

Zmiana trasy linii 18 wiąże się z budową obwodnicy

To ostatnia szansa dla Luny

Mieszkańcy Sokołowska wybierali sołtysa