MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pomnik dla bohaterów

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Poniedziałek, 4 listopada 2019, 14:37
Aktualizacja: Środa, 6 listopada 2019, 8:32
Autor: red
Fot. organizatorzy
Gmina Boguszów–Gorce ogłosiła konkurs na budowę pomnika upamiętniającego lokalnych sportowców. Pomnik ma stanąć na placu przy stadionie przy ulicy Kusocińskiego w Boguszowie–Gorcach.

Inicjatorem idei budowy pomnika upamiętniającego lokalnych sportowców jest Urząd Miasta w Boguszowie – Gorcach. Proponowana forma pomnika ma upamiętniać lokalnych sportowców. Organizator dopuszcza możliwość powierzenia budowy pomnika twórcy najlepszej koncepcji projektowej, zastrzega jednak, iż ostateczne przyjęcie wykonawcy budowy uwarunkowane będzie gospodarnością finansową bądź uwarunkowaniami techniczno – rynkowymi budowy pomnika. Najlepsza koncepcja projektowa zostanie wyłoniona przez Komisję Konkursową w wyniku oceny złożonych prac konkursowych.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji projektowej pomnika upamiętniającego lokalnych sportowców, którego planowaną lokalizacją posadowienia jest plac przy stadionie sportowym, położony przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie–Gorcach. Pierwszą postacią upamiętnioną pomnikiem będzie Rajmund Niwiński, Porucznik Armii Krajowej, po wojnie odznaczony za walkę z niemieckim okupantem orderem Virtuti Militari kl. V, Krzyżem Walecznych i Srebrnym Krzyżem. Najsilniejszy Człowiek w Polsce. Występował przez 20 lat przed szerszą publicznością, drąc arkusze blachy, skręcając w palcach gwoździe czy robiąc na karku podkowy z żelaznych sztab. Po wojnie Rajmund "Paprzyca" Niwiński osiedlił się wraz z rodziną w Boguszowie-Gorcach i tu pozostał, aż do śmierci w 1995 roku (żył 81 lat). Autorskie rozwiązania projektowe zaproponowane w pracach konkursowych mają wzbogacić przestrzeń o działo artystyczne o oryginalnym charakterze, niepowtarzalnym i atrakcyjnym wizualnie. Pomnik powinien być wykonany w materiale trwałym.

Szczegóły dotyczące konkursu na stronie: www.boguszow-gorce.pl

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Orszak w Jedlinie

Policja go poszukuje!

Samorządowcy w Szczawnie

Wałbrzych też jest ciekawy

Co dalej ze stadionem na Nowym Mieście?

Szełemej samorządowcem roku

Mieszkańcy kontra kopalnia

Urząd Marszałkowski odpowiada