MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

"Pomagamy jak umiemy" – szlachetna akcja Rossmanna

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 20 listopada 2018, 13:21
Aktualizacja: 13:37
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj beneficjenci akcji "Pomagamy jak umiemy", zorganizowanej przez firmę Rossmann, odebrali w siedzibie Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Salvator” w Wałbrzychu darowizny.

Akcja "Pomagamy jak umiemy" trwała od 1 stycznia do 31 października br. Na jej potrzeby stworzona została specjalna aplikacja Rossmann PL, umożliwiająca klientom wstąpienie do Klubu Rossmann. Klienci robiąc zakupy uruchamiali aplikację, wspierając jednocześnie lokalne organizacje pomagające potrzebującym: dzieciom, osobom chorym, osobom starszym, bezdomnym zwierzętom. Pracownicy sklepów Rossmann wskazywali organizacje charytatywne ze swojego miasta czy regionu, a klienci w głosowaniu decydowali która z organizacji otrzyma wsparcie.

W Województwie Dolnośląskim darowizny otrzymało 18 organizacji. Wśród nich znalazły się: Dom dla Dzieci „Nadzieja” Nr 1 i Nr 2 w Jeleniej Górze, Dom Dziecka „Karkonoskie Iskierki” w Szklarskiej Porębie, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim, Dom dla Samotnych Matek z Dziećmi Monar - Markot w miejscowości Pobiedna, Fundacja Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłonki we Wrocławiu, Stowarzyszenie Monar Dom Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie, Fundacja Dobrze Że Jesteś we Wrocławiu, Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnością Intelektualną z Koła, wałbrzyska Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Salvator”, Stowarzyszenie „PALIUM” z Lubina, Zakład Leczniczo-Opiekuńczy dla Dzieci prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej z Kłodzka, TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, wrocławska Fundacja Centaurus, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, wałbrzyska Fundacja „Podaruj Lepszy Los”, Fundacja „Na Pomoc Zwierzętom1” w Boguszowie-Gorcach i Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „AMICUS”.

Łączna wartość darowizn wyniosła 446 000 złotych. Wśród przekazanych organizacjom charytatywnym przez firmę Rossmann produktów znalazły się kosmetyki, środki chemiczne, środki pielęgnacyjne i karma dla zwierząt. Warto zaznaczyć, że była to już druga edycja akcji "Pomagamy jak umiemy". Organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję, która ruszy w styczniu 2019 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Duda w Wałbrzychu

Bogata kartoteka

Obwodnica – nowe informacje

Hotele dla owadów

Mniej pacjentów

Odkryj Dolny Śląsk

Kosze przy szlakach

Przyjedzie Duda