MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem nastolatka

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Wtorek, 22 stycznia 2019, 6:39
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach zatrzymali w miniony piątek po pościgu kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały świetlne i dźwiękowe i podjął ucieczkę.

Do zdarzenia doszło 18 stycznia około godziny 1:30. Kiedy boguszowscy policjanci zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy mężczyzna gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę swoim pojazdem. Policjanci rozpoczęli więc pościg i ostatecznie na ul. Wałbrzyskiej zatrzymali młodego przestępcę. Boguszowianin w trakcie legitymowania oświadczył, że nie posiada prawa jazdy. Jego samochód trafił więc na parking strzeżony, a on sam do policyjnej izby zatrzymań.

18-latek odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochodu oraz kierowania nim bez uprawnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

Twoja reakcja na artykuł?

15
68%
Cieszy
1
5%
Dziwi
1
5%
Nudzi
2
9%
Smuci
1
5%
Złości
2
9%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ropa w cenie

Prosto w dom

Radni będą głosować w sprawie referendum

Wpadł na Kamiennogórskiej

Fałszywki w obiegu

Falstart Górnika

Kuchciński nie zaszkodził

Zerwali flagi